Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Túróból, sajtból, tojásból...

Túróból, sajtból, tojásból készült szálkásító ételek receptjei?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés húst eszek, kb. három havonta egy csirkecombot, viszont edzek és szeretnék egy kis zsírt csökkenteni, miközben megmaradnak az izmocskáim. Tejet sem iszom, mert nem bírja a gyomrom. Köszönöm szépen előre is a tippeket, a kipróbált recipéket. :)

2019. ápr. 4. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:

A fogyás egyetlen kulcsa, hogy kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit a szervezeted eléget. Nincsenek csodareceptek, amik ennél többet segítenek.

Ha emellett edzel és figyelsz a megfelelő fehérje bevitelre, akkor az izmaid nemcsak megmaradnak, de nőhetnek is. A túró, sajt, tojás mind magas zsírtartalmúak, tehát a fehérje mellé adott mennyiségű zsír is jár, mindig. Ez eléggé sok kalóriát tartalmaz, ezért azt javaslom, hogy ne csak ezekből próbáld bevinni a szükséges fehérje mennyiséget. A növények is tartalmaznak aminosavakat. Egyesek kifejezetten nagy mennyiségben. A hüvelyesek (bab, lencse, borsó, stb.) fehérjetartalma nagyon magas, ráadásul egészen más az összetételük, mint a tejtermékeknek, ezért a változatosság miatt ezekből is érdemes bőven fogyasztani.

A hüvelyeseken kívül is sok étel van, aminek magas a fehérjetartalma (rizs, mandula, stb.), de ezek már szénhidrátokat vagy zsírokat is nagyobb arányban tartalmaznak. Ez nem gond, fontos, hogy változatosan étkezz, de figyelj oda a kalória tartalomra is.


Sokan elkövetik azt a hibát, hogy a fogyás érdekében csak kevés féle ételt fogyasztanak, mert ezeknek a tápanyag-kalória arányát találják megfelelőnek. Ha így csinálod, gyorsan megunod és a szervezeted éhezni fog, hiába eszel. Fontos, hogy minden tápanyaghoz hozzá juss, ezért nyugodtan egyél olyasmiket is, amik aránylag sok kalóriával járnak, viszont a tápértékük jó. Ha mértékletesen fogyasztod ezeket, nem fogsz hízni, viszont az egészséghez szükségesek.

2019. ápr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ. Receptet nem tudsz? :D

Nyilván nem kizárólag túróból és sajtból akarom kialakítani a diétámat. De mivel eddig főleg tésztát, krumplit és rizst ettem némi zöldséggel, gondoltam, ha azokból kevesebbet eszem, és az említett fehérjékből többet, az jó lesz.

Sajnos a hüvelyeseket nem bírom, iszonyat felfújnak, és sok bennük a szénhidrát is. Ugyanígy a karalábé, a kelbimbó, a karfiol is puffaszt engem. Ezekből csak hétvégén merek enni, és nagyon keveset.

2019. ápr. 4. 12:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nyergelj át a Sport, mozgás/testépítés részlegre, ott sokkal inkább lesznek kompetens emberek a témában :)
2019. ápr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Direkt nem oda írtam, mert ott csak annyit mondanak, egyél túrót meg tojást meg sajtot, de jó recepteket nem fognak írni. :)
2019. ápr. 4. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!