Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyire jellemző, mennyire...

Mennyire jellemző, mennyire gyakori hogy a vegetáriánus vagy vegán táplálkozási formát pár év vagy egy idő után előbb utóbb elhagyják?

Figyelt kérdés
Ti ismertek ilyen embert?
2019. ápr. 6. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Általában azok hagyják abba, akik vagy divatból, vagy mások miatt kezdtek bele és rájönnek, hogy még sem tetszik nekik, illetve, akik nem néznek utána, hogy mire kell odafigyelni és a rossz módszer miatt problémákat kapnak.

Aki komolyan gondolja, és nem lemondásnak, hanem egyfajta kihívásnak, újításnak veszi, az megmarad emellett.

2019. ápr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha valaki úgy lesz vega/vegán , hogy egyszerüen kihagyja az étrendböl a húst/állati termékeket, az rövid idön belül feladja, mert hiánytüneteket kap. Ugyanis ahhoz, hogy ezt az életmód müködjön, oda kell figyelni, hogy minden lényeges tápnayagot megkapjon a szervezet és ehhet nem elég a körítés-kenyér mint élelemiszer. Megfelelö összetétel kell, a keményítötartalmú élelmiszerek mellett sok különbözö zöldségféle, fehérjetartalmú alapanyagok és jó minöségü zsírok/olajok is szükségesek. Ha az összetétel megfelelö, akkor nem lesz semmiböl hiánya, azaz nem fogja magát rosszul érezni.


Ezen kívül még olyanokról hallottam, hogy feladják, akik vagy a család, barátok csak párkapcsolat miatt kezdtek bele, hirtelen állatvédö fellángolásból, vagy esetleg azért, hogy feltünöbbek legyenek mások szemében.

2019. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Elég ritka, tekintve hogy mindkét irányzat követőinek száma rohamosan nő, bizonyos országokban több mint 100%-os növekedés is megfigyelhető évről évre ((tehát megduplázódik a számuk kb).

Aki komolyan gondolja annak ez egy életre szóló döntés.

2019. ápr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

A vegánságot 98% feladja, a vegetárániuságot pedig 84% a legutóbbi felmérések szerint általában pár hónapon belül esetleg évek múlva.

Aki vegetáriánust ismerek és már évek óta az, sose szerette a húsnak az ízét így tudd megmaradni vegetáriánusnak, viszont aki állatvédelemből lett az vagy egészséges életmód miatt egyse birta!

2019. ápr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Nem értek egyet az utolsóval, mert én világ életemben szerettem a húst, a tejtermékeket meg a tojást is, ennek ellenére egészségügyi okokból elhagytam ezeket és több éve eszembe sem jut visszatérni a régi étkezési rendszerre.


Ez érvényes elég sok ismerösre is, akik szintén úgy álltak át a hús nélküli életre, hogy elötte szivesen fogyasztották.


Szóval nem tudom, honnan veszed azt, amit állítaszt, de nem tünik hitelesnek.

2019. ápr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%

Elég sok személyes beszámolót lehet találni a neten, youtube-on olyanoktól, akik feladták valamilyen okból.

Arról, hogy az USÁ-ban mennyire gyakori ez, itt olvashatsz:

[link]

2019. ápr. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!