Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha az ember növényevő akkor...

Ha az ember növényevő akkor miért nem élnek olyan baktériumok a beleinkben amik a B12 vitamint elő tudják állítani?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 7. 11:00
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
19. Akkor neked lehet olyan a beled mint egy tehénnek...... Nekik egész más a baktérium flórájuk és máshol vannak azok a baktériumok.... Nézz utána kicsit az emésztő rendszerük működéséről....
2019. ápr. 7. 14:04
 22/26 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, csak olvasnod kellene tudnod ahhoz, hogy rájöjj mekkora hülyeségeket írsz.


Írtam, hogy igen, megtalálható a B12-t termelő baktérium a kérődző állatok (tehát a tehén pl.) gyomrában, de onnét nem képes felszívódni a tápanyag, mert az emberi végbélnek megfelelő bélszakaszban élnek csak meg. Tehát csak külsőleg, a táplálkozás során bevitt földdel,és vízzel LENNÉNEK képesek B12-t bejuttatni, ha még nem irtottuk volna ki teljesen.


Más,hogy ez egyértelműen csak a kérődzőkre vonatkozik, a sertés, csirke, egyebek amiket az ember fogyaszt köztudottan nem kérődző állatok ugyebár, náluk ezekszerint még a te világodban is csak a külsőleges bevitel játszik. A csirke, malac szerinted honnan viszi be, ha nem képes szintetizálni?


A mai világban sehonnét, csak kiegészítőből (ahogy az ember is) természetes körülmények között pedig ugyanonnét ahonnét az ember (kosz, víz), nem pedig ragadozásból...

2019. ápr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
22. Pontosan a csirkének is és a malacnak is kell a hús úgy mint nekünk. Mind két állat hús evő is. Emlékszem tyúk is törte fel a saját tojást és ette meg, malac is minden megevett nálunk
2019. ápr. 7. 14:56
 24/26 anonim ***** válasza:
78%

Istenem, ennyire nem lehetsz buta ugye :(


1. A tyúk a tojást a kálciumszükséglet miatt töri fel és eszi meg, ha nem kel ki. A tojás B12 tartalma olyan minimális, hogy ha napii 50 tojást feltörne sem jutna elég B12-höz.

2. Igaz, hogy a mindenevő állatok fogyasztanak minimális (mint írtam 3-5%) állati élelmiszert, de ez NEM ELEGENDŐ a B12 igényük fedezésére, mert nem ez a természetes módja annak.

3. A mindenevő állatok természetes úton a földből, vízből viszik be a B12, punktum, ezen nincs mit vitatkozni, tudományos tény. Ha a mindenevő majmok arra várnának, hogy a 3% elrágott bogárból meg kisemlősből legyen elegendő B12 bevitelük, már rég kipusztultak volna.

4. A B12 húsból való bevitele csak akkor lehetséges, ha az adott prédaállat beviszi előtte a B12-t a fentebb leírt módon. Mivel ez a haszonállatoknál nem következik be (ipari állattartás), és mivel az ember számára teljesen természetellenes a disznó, csirke, tehén és egyebek elfogyasztása így tökéletesen abszurd az a feltételezés, hogy ez a természetes B12 forrásunk. A természetben el sem tudnánk ejteni egy marhát a puszta kezünkkel, hogy lenne már ez a természetes forrása egy nélkülözhetetlen vitaminnak???



Ennek a kérdésnek semmi értelme, ismét csak felesleges kötekedés az egész, amiből rengeteget látni ezen az oldalon manapság. Találj magadnak valami jobb szórakozást, én nem vitatkozom tovább 6-7 éves kisikolásokkal.

2019. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
48%
A tengerimalac vakbele elő tudja állítani a B12 vitamint. Mivel ő teljesen vegán állat úgy hasznosítja, hogy megeszi a székletét. Szerintem én biztos nem tenném meg, inkább jól átsütött halott állatokat tolok az arcomba.
2019. ápr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

A csirke mindenevő. Normális esetben kapirgál és a növényeken kívül megeszi a gilisztát, rovarokat, csigát stb. Nyilván nem is mossa meg őket fogyasztás előtt. Ha bezárva tartják és táppal etetik, gondolom, B12 pótlására is szüksége van.

A disznó szintén mindenevő, a tetejébe még dögevő is. Normális esetben a földet is túrja. Ő sem mossa meg, amit eszik.

Mindkét állat hozzájuthat a B12-höz a talajból, természetben található vízből ÉS az állati eredetű táplálékából is. Az ember esetén is így lenne, ezért szerintem az igazság valahol a két szélsőséges álláspont között van. Mivel mi nem eszünk a földről és az ételeinket megmossuk (és ez nem is baj, főleg, ha permetezett növényekről van szó), a csapvizet pedig fertőtlenítik, kevesebb B12 vitaminhoz jutunk (meg kevesebb parazitához stb.).

Az ember nem növényevő, az emberszabású majmok sem. Lehet, hogy az ősember és a majmok csak kevés állati eredetű élelmiszert ettek illetve esznek, de a kevés az nem semennyi, ettől még nem növényevők. Ja és a gorilla is eszik ürüléket, gondolom, van rá jó oka.

2019. ápr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!