Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán húsvéti ételek?

Vegán húsvéti ételek?

Figyelt kérdés

Elöször is, a húsvét nem csak a húsevésröl szól hanem egyszerüen hagyományos családi összejövetel, tehát az ilyen tartalmú veszekedö válaszokat inkább tartsák meg magukkan, akiknek csak ennyire telik a képességeikböl!


Szóval húsvétra vegánok milyen ételeket szoktatok készíteni?

A kalács kérdése megoldva, ehhez van jó receptem, de az egyéb ételekre nincs semmi ötletem. Nem mütojás, müsonka érdekel, hanem alternatív fogások.


Elöre köszönöm, ha megosztjátok, mit szoktatok húsvétkor enni, ha együtt van a család.



2019. ápr. 7. 16:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%

Vegánoknak egész évben hús-vét van.


Üdv,

egy vegán.

2019. ápr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
1%
Vegán húsvéti ételek... ...nem léteznek.
2019. ápr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Nincs olyan recept, amivel már régóta szemezgetsz, de mindig eltolod valami miatt? Lehetne az az ünnepi fogás idén. Vagy a család kedvenc vegán étele, csak nagyobb adagban.



Mi mindenevők vagyunk, de nem verjük nagy dobra. Karácsonykor pizzáztunk. 🤭 Az ünnepi bezabalás is meg volt, a hangulatot pedig megteremtettük mi.

2019. ápr. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

ma 00:53-as: Köszi az egyetlen értelmes választ!


Nálunk elég bonyolult a dolog, mert sok különféle étkezési rendszert kell egyeztetni, különbözö allergiák, összeférhetetlenségek meg egyebek miatt.

Ezért keresnék most olyan recept(ek)et, amik a vega meg vegán családtagok is minden gond nélkül tudnak fogyasztani, meg valami újabbakat kipróbálni.

De lehet, hogy tényleg átnézem a vegán receptjeimet, hátha találok köztük olyanokat, amik szóba jöhetnek.

Még egyszer nagyon köszönöm a tippet, már azt hittem, csak idióták válaszolnak (habár ez elég megszokott itt)

2019. ápr. 8. 08:44
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én hidegtàlat készítenèk. Mini szendvicsek és rengeteg zöldség, hozzá martogatos. Zöldséges fasírt is mehet hidegtàlra, rántott zöldségek is simán.

De igazából amit szeretsz,bármi mehet.

2019. ápr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi, ez is jó ötlet, de most inkább meleg ételeket keresek.
2019. ápr. 8. 14:00
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Vegán krumplis-spárgát rakottas zöldsalátával mellé és zöldborsópesztóval :)
2019. ápr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, remélem, találok valami használhatö receptet hozzá!
2019. ápr. 8. 20:00
 9/16 anonim ***** válasza:
96%

#3-as vagyok. Az jutott eszembe, hogy biztos vannak vegán ételekkel foglalkozó szakácsok, gasztróbloggerek akik megosztják az interneten a tudásukat. Lehet angol nyelven többet lehet találni, meg kéne próbálni keresgélni. Esetleg youtube-on, vannak vegán "videósok", magyarul is, angolul is.


Hajj, Istenem, annyira szeretnék segíteni, de sajnos egy ilyent sem ismerek :( De még konyhában sem vagyok elég tapasztalt, hogy tudjak valami értelmeset ajánlani...

2019. ápr. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi, nagyon aranyos vagy, hogy ennyire szeretnél segíteni.

Tényleg van több ilyen oldal, az egyetlen baj velük, hogy egyszerüen túl sok infó van rajta, és belekeveredek a sok ötletbe.

De eszembe juttatad, hogy ha direkt húsvéti ételeket keresnék, akkor jobban áttekinthetö valószínükeg.

Köszi még egyszer!

2019. ápr. 9. 07:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!