Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Valamit rosszul csinálok?...

Valamit rosszul csinálok? Édességvágyrohamok?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve nem eszem húst. Az előtt nem voltam egy édesszájú, viszont az utóbbi időben magamon is meglepődve rám jön kisebb hullámokban, hogy de ennék valami nagyon undorítóan édeset (sütit, cukros üdítőt stb. )


Ez lehet attól, hogy valamit nem jól csinálok?


Vegetáriánusok válaszát várom, Vegetáriánusok válaszára vagyok csak kíváncsi. ;) :)


Köszönöm!



2019. ápr. 9. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, hogy összességében túl kevés kalóriát viszel be, és a szervezetednek energiahiánya van. Ebben az esetben emeld meg a kalóriabevitelt valamennyire.


De egy süti vagy csoki nem igazán baj, ha nem kilószámra fogyasztod, ha ezt kívánod, akkor keveset nyugodtan ehetsz.


Emellett segíthet, ha édes gyümölcsöket is eszel idönként, márcsak azért is, mert az ember eredetileg sok gyümölcsre lett tervezve, ezért az édes íz hiánya természetes.

2019. ápr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lehet valami ebben a kalóriadologban, azóta fogytam is, (nem direkt) de ezt előnynek veszem, elégedettebb vagyok a külsőmmel is így. :)


Köszönöm a választ!

2019. ápr. 9. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg ez lehet mögötte, esetleg még olajos magokkal tudod a kalóriát emelni, ez a tetejében még hasznos is.
2019. ápr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Igyekszem "sok" olajos magot enni, hetente többször is 1-1 marékkal, volt, hogy minden nap. (nem lehet abbahagyni... :) )

2019. ápr. 10. 08:30
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Valószínűleg valamit hiányol a szervezeted, amit nem kap meg elég nagy mennyiségben. A legtöbb vegetáriánus szénhidrátgazdag táplálkozást folytat, így hacsak nem kerülöd kifejezetten a szénhidrátot, valószínűleg ebből nincs hiányod. Én is arra tudnék következtetni, hogy kevés az energia, amit beviszel. A húsban sokkal több a kalória, mint a legtöbb növényi alapanyagban. Én vegánként másfélszer akkora adagokat eszem, mint korábban. A növényevő állatok is egész nap legelnek, nekem is szükségem van az ételre :D Hozzá kell tennem, hogy ezzel óvatosan kell bánni, mivel vannak igen magas kalóriatartalmú vega és vegán ételeket is, amikben a makrotápanyagok aránya kifejezetten rossz, tehát nem egészségesek. Figyelj arra, hogy lehetőleg a minőségi, egészséges ételekből vidd be az extra kalóriákat, és ha ezen felül még kívánod az édességet vagy a nassolást, abban szigorúan tarts mértéket!


Az is lehet, hogy nincs semmi probléma, egyszerűen csak olyan időszakod van, hogy jobban kívánod az édességet. Ez okozhatja szinte bármi (hormonok, időjárás változás, hangulat, stb.). Ha így van, idővel magától elmúlik. Addig egyáltalán nem baj, ha néha megiszol egy pohár cukros üdítőt. De még jobb, ha megpróbálod magadnak elkészíteni az édességek egészségesebb alternatíváját.

2019. ápr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!


Nagyon hasznos választ írtatok mindannyian. Sokat segítettek.


Köszönöm!

2019. ápr. 10. 10:47
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
Magnéziumhiány is lehet esetleg. Én sosem voltam édesszájú ,és vegán sem ,de nekem attól lett BRUTÁLIS édesség (főleg csoki) utáni vágyam .
2019. ápr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!