Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Vegetarianizmus

A kérdés

Mennyire jellemző hogy sok vegán divatból lesz vegán?

Itt néztem rengeteg ilyen YouTubeer van és ilyen Mit ettem ma videókat posztolgatnak, szerintem kezd divat vegánság lenni ami abszolút nem Ideológia vagy gondolkodásmód miatt vegán hanem csak divatból. Szerintem az ilyenek egy év után abbahagyják az egészet, jól látom?

ápr. 13. 23:17  Privát üzenet  

A válaszok
Hát én annyira leszarom, hogy ki mit eszik, hogy azt elmondani nem tudom... Amúgy nem értem miért lenne divatos vegánnak lenni, rengeteg lemondással és odafigyeléssel jár, ráadásul sokan piszkálják őket emiatt. Ha abbahagyják is, hát tegyék, nem kisgyerekek, csak tudják mi a jó nekik.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont ápr. 13. 23:44 Privát üzenet

Nem árt vele senkinek.

Kicsit msgszedhetik magukat a vegán termékeket forgalmazó cégek, nagyjából ennyi.

Én vegán vagyok, de még életemben nem posztoltam semerre sem.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont ápr. 13. 23:56 Privát üzenet
Soha rosszabb divatot, ártalmatlanok, max magukkal tolnak ki, ahhoz meg mindenkinek joga van.

A válasz 29%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont ápr. 14. 05:46 Privát üzenet

Nagyon sok ismerősöm lett mostanában vegàn. Az utóbbi időkben mondogattak, hogy undorodnak a hústòl és nem bírja a gyomrukat a tej. Szóval valószínűleg van ilyenkor előzmény. Vagy valaki meggyőzte őket, ravilagitott az etikai oldalra.. Mostanában tényleg divat amúgy az allatvedelem is.

Régen pl dugig voltak a cirkuszok és senkit nem érdekelt a háttere. Most rengetegen bojkottaljak, petíciót írnak stb.. A menhelyeket is divat lett támogatni. Szerintem jó divat ez.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont ápr. 14. 06:37 Privát üzenet
Huhh282 nevű felhasználó válasza:

Eléggé, de kit érdekel? Lehet divatból vegán, az állatoknak és a környezetnek annyira mindegy. Ha meg abbahagyja... Oké, de abban az x időben is kevesebb állatot kellett miatta levágni

Aki pedig dugiban eszik állatit, az elég gáz, de csinálja csak

A válasz 38%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont ápr. 14. 10:36 Privát üzenet

A veganizmus nem egy divat hanem egy állatjogi aktivizmus és filozófia, életmód.

Fizikai képtelenség divatból csinálni mert nagyon nem “divatos” sok erőfeszítéssel, feladással, változással jár egy normál ember számára (ami persze JÓ mert belülről fakad), de sajnos hatalmas a társadalmi ellenállás Magyarországon így igen sok kritika és bántás is társul hozzá.

Szerinted ennek miért tenné ki magát bárki is aki nem komolyan gondolja? Ugyan már.

Emellet tömeg egy belső meggyőződést nem lehet divatból csinálni.

A növényi étrend az olyan hogy ki lehet próbálni és el lehet hagyni, a veganizmus nem. Az egy életreszóló elhatározás.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont ápr. 14. 13:25 Privát üzenet
Huszonhatodik troll kérdésedre ma még mindig ugyanaz a válasz: nem, a veganizmus nem divat, hanem életmód.

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont ápr. 14. 14:17 Privát üzenet
#7: szerintem nem véletlenül írta úgy, hogy SOK vegán (=nem a vegánok úgy általában)

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont ápr. 15. 23:23 Privát üzenet
Mi köze hozzá idegen embereknek, hogy ki milyen okból lesz vegán és mikor hagyja abba?

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont jún. 18. 18:38 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen negatív hátrányai vannak a vegán és vegetáriánus életmódnak?
Vegán húsvéti ételek?
Tényleg a vegán illetve a vegetáriánus életmód lenne a megoldás hosszú életre mint ahogy ezt a kék zónában élők is bizonyítják?
Mennyire jellemző, mennyire gyakori hogy a vegetáriánus vagy vegán táplálkozási formát pár év vagy egy idő után előbb utóbb elhagyják?
Vegán ebédhez segítség?
Ha egy megszületett baba születésétől kezdve nem kap húst és semmilyen állati eredetű dolgot arra mi lesz jellemző felnőtt korában?

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések a Vegetarianizmus rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!