Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti szoktatok ételallergiára...

Ti szoktatok ételallergiára hivatkozni vegánként? Vegetáriánusok és más különleges étrenden élők válasza is érdekel!

Figyelt kérdés

Még nem próbáltam, de azt hallottam, hogy éttermekben komolyabban veszik, ha valaki azt mondja, hogy allergia miatt nem fogyaszt bizonyos dolgokat, pl. állati eredetű ételeket. Ha nincs is megfelelő étel egy helyen, legalább nem tagadják le, hogy a zöldségeket vajon párolják és a krumplit disznózsírban sütik.


A párom most készül bemutatni a családjának. Hagyományos, falusi család, és sajnos nagyon ítélkezők mindennel kapcsolatban, ami számukra nem megszokott. Nekik a disznótor és a pálinka a normális, és sokszor kinevetik azokat, akik máshogy gondolkodnak. Előre félek, hogy piszkálni fognak, de sajnos már nem lehet tovább halogatni a bemutatást. 3 napot fogok náluk tölteni vegánként. Nem szeretnék senkit meggyőzni, de szinte biztos, hogy így is piszkálni fognak.


Szerintetek ezekben a helyzetekben jó ötlet azt mondani, hogy allergiás vagyok? Próbálta már valaki?


2019. ápr. 25. 14:12
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy időt szántál a válaszra, még ha tévedsz is. A "ti vagytok" eléggé tág fogalom. A vegánok is mind különböző emberek. Vannak közöttük beszólogatók és vannak, akik nem dumálnak bele, hogy más hogyan él. Ha a kérdésemből nem derült volna ki, hogy én melyik vagyok, akkor kérlek olvasd újra, mert valamit félreértettél.


A "főzz magadra" nagyon bölcs tanács, csakhogy nem hiszem, hogy ha a családjával az ember étterembe megy, bekéretszkedik a konyhára, vagy csomagol magának ételt. Egy 3 napos vendégségben ugyanez a helyzet.


Ha már érdekel a téma, elárulom, hogy a vegánok pont ugyanolyan emberek, mint a többiek. Nem a 4 fal között ülnek egy tál salátával, hanem vannak barátaik és rokonaik, járnak szórakozni, vendégségbe, és nem viszik mindenhova a saját főztjüket. Ha kell, természetesen segítek a párom családjának főzni, adok ötleteket, bevásárolok hozzá, de ugye te sem gondoltad komolyan, hogy az első találkozás erről szól?


Ha lehet, a kérdésre válaszoljatok.

2019. ápr. 25. 15:10
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira hagyományos és ítélkező család, akkor az allergiával sem jársz jobban, arra is max beszólnak, hogy városi divatbetegség.

Meg én nem is indítanám hazugsággal a kapcsolatot. Inkább megkérném a párom, hogy puhítsa, készítse fel őket előre, hogy neked mások az étkezési szokásaid. (Te pedig vágj jó képet akkor is, ha három napig csak köretet tudsz enni. Ráérsz őket megnevelni később; hogy segítesz főzni, ne az első találkozás legyen ez.)

2019. ápr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%

14:46-os "A legnagyobb piszkálódók, beszólogatók a vegánok."

Tényleg??? Mert a válaszodból nem ez derül ki, itt csak TE vagy az, aki pszkálódik meg beszólgat!

Ez tipikisan a "jobb lett volna, ha hallgattál volna" tipusßu válasz, nagy öngól!


Kérdezö, elöször is ne foglalkozz az elsöhöz hasonló értelmo szintü lényekkel, nem éri meg !

Másodszor, szerintem ne próbálj allergiára hivatkozni, mert az a legtöbb korlátolt ember ugyanúgy nem képes elfogadni, mint ahogy azt sem, hogy nem eszel húst/állati termékeket.

Ezért jobb az egyenes út, megmondod, hogy neked állati termékek nem ehetöek - és ennyi volt.

Minden esetben bele fognak kötni, akármit mondasz, akkor jobb a tényeket közölni, mert így ha mádnak továbbadják, legalább azt modnják, ami van - és ha a rokonok/ismerösök közt van toleráns ember, akkor legalább az tud megfelelö ételeket készíteni neked.

Egyébként ha a kapcsolatotok tartós lesz, akkor idövel beletörödnek, hogy ilyen vagy, mégha nem is értik meg.


Javaslatom: az elsö látogatásra vigyél magaddal olyan tárolható kajákat, amik ehetöek számodra, és ha nincs más megoldás, akkor edd azt, még mindig jobb, mint egész idö alatt éhezni vagy stresszelödni.

2019. ápr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
71%

Miért alapértelmezett, hogy tűrni kell, meg trükközgetni? Az miért nem opció, hogy leállítsátok őket, ha elkezdenek beszólogatni? Ez elsősorban a párod dolga lenne, mert az ő szülei. Nem kel velük összeveszni meg semmi, de udvariasan meg lehet őket kérni, hogy ne piszkáljanak a kajálásod miatt. Ha meg többszöri kérésre sem hagyják abba, akkor megköszönitek a vendéglátást és elmentek.

Egyenrangú felnőtt emberek vagytok. Semmivel sincs több joguk csak azért, mert idősebbek vagy történetesen a párod szülei.

2019. ápr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a véleményem, hogy allergia sem kifogás az ilyen embereknek. Esetleg mondhatod, hogy orvos írta elő a diétát gyulladásos megbetegedés miatt, de lehet, hogy inkább az igazat kellene elmondanod. A párod elmondhatná nekik előre, hogy nem eszel húst. Így fel tudnak rá készülni és nem éri őket meglepetésként. Én mindenesetre felkészülnék és vinnék a táskámban hideg élelmet, ha nem tudsz mást enni, legalább keksz vagy ilyenek legyen nálad és megeszed a szobádban.
2019. ápr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%
Azt kifelejtettem, hogy ne menjetek bele vitába ezzel a témával kapcsolatban. Ebből, csak te jöhetsz ki vesztesként. Csírájában el kell fojtani és nem kell meggyőzni a másikat. Mindenkinek joga van azt enni, amit szeret vagy akar. Akik ezt nem képesek felfogni, azokkal teljesen fölösleges vitatkozni.
2019. ápr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
68%

Ugyan nem érzékenység miatt, de igen, sokáig hivatkoztam allergiára, amikor karfiollal vagy brokkolival kínáltak, pedig semmi bajom tőlük, azon kívül, hogy már a szaguktól is okádni tudnék. Nem vagyok finnyás egyáltalán, rengeteg zöldséget eszem, de ez a két fertelmes minifa mindig is kikészített.

De persze ha bárhol visszautasítottam azzal, hogy köszönöm, de nem szeretem, rögtön rám ugrott az egész társaság, hogy húúú, de kis finnyás, hú de el van kényeztetve, húúú biztos csak a hamburgert meg a pizzát szereti, milyen válogatós, bla bla bla, és persze tukmálták megállás nélkül, hogy de ez finom, ahogy ők csinálják az finom, kóstoljam meg, különben megsértődnek, és így tovább...

Aztán a sokadik ilyen csesztetés meg kiröhögés után elkezdtem én is inkább azt mondani, hogy allergia, na bezzeg akkor mindenki úgy állt hozzá, hogy jaj jaj szegényke, máris hozok valami mást, de rossz neked hogy erről le kell mondanod... meg ilyenek. Én meg csak mosolyogtam.

Azt viszont nem tudom, hogy lehetne ezt MINDEN állati eredetű élelmiszerről elhitetni. Az szinte kizárt, hogy valaki minden húsfélére, tejre, tojásra és bármi ilyenre allergiás legyen. Ezt még egy vidéki ember is tudja.


Én is azt mondom, hogy füllentés meg titkolózás meg trükközés helyett igenis meg kell mondani, hogy köszönöd, de te nem fogyasztasz semmilyen állati eredetű ételt, ez a te döntésed, ha valaki kíváncsi a hátterére, szívesen mesélsz róla, és ennyi.

Ha elkezdenek gúnyolódni vagy erőltetni valamit, akkor meg fel kell őket világosítani, hogy hogyan is viselkedik egy intelligens, felnőtt, civilizált ember. Illetve, hogyan KÉNE viselkednie.

2019. ápr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:02-es: én vegán étrenden vagyok, és egészségügyi okból, minden állati eredetü fehérjétöl izületi fájdalmaim voltak, illetve igen gyakran - hetente két-három nap legalább - igen erös fejgörcseim, szóval létezik olyan, hogy valakinek mindenféle állati termék árt, meg ha nem is kifejezett allergia.

Ami meg a nem szeretem vagy allergiás vagyok rá témát illeti, a legtöbb ember eléggé elöítéletes sok mindennel.

Ha itt felteszel egy kérdést, hogy X alkalomra vegán étrendet keresel, a válaszok nagy része azzal foglalkozik, hogy miért vagy vegán, miért nem eszel állati termekeket meg mennyi bajod, betegséged lesz ezek nélkül.

Ha ugyanezt a kérdést felteszed, csak nem vegán étrend címen, hanem allergiák, esetleg betegség miatti szigorú diéta okán, akkor rengeteg segítö váöaszt kapsz, sok esetben ugyanazoktól, akik a vegán kérdésnél neked estek.

2019. ápr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Huh, hát nem egyszerű a helyzeted.


Én is hagyományos vidéki családba születtem, ahol a disznóvágás is éves program. A nagyim pedig vasárnap csak rántotthúst főzött, húslevessel és sültkrumplival. Nekem ezzel semmi gondom nem volt, de koleszba 3 évig rántott húst vittem egész hetes eledelként... és megundorodtam tőle. Amikor el előszőr közöltem a mamával, hogy nem kérek rántotthúst, akkor kikerekedett a szeme. Elmondtam neki, hogy már a szagától is émelygek, inkább nem eszek, 3 évig elég volt. És aztán mindenhol magyarázkodnom kellett volt ahol csak köretett ettem. Viszont nálam hamar elfogadták ezt a választ és figyelembe veszik, hogy nem bírom a bő olajban, zsírban sütött cuccokat.

2019. ápr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
38%
Én kiállok a nézeteimért és nem hazudok!
2019. ápr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!