Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán táplálkozású általában...

Vegán táplálkozású általában olyan lesz aki sose szerette úgy igazán a húst vagy van olyan vegán aki imádta a húst és húst hússal evett és emiatt nagyon nehéz volt neki a vegán életformára váltani?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 28. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egyik általad említett kategóriába sem tartozom.

MIndig is nagyon szerettem a húst meg a húsos ételeket, de emellett aránylag sok zöldségfélét meg gyümölcöslt is ettem - csak egy húsmentes étkezés nem volt igazán jó számomra.


Aztán lassan gyanus lett, hogy ha állati termékeket eszem, egy csomó egészsegügyi problémám van töle, így kipróbáltam a vegán étrendet, elvileg két hétre, tesztként.

Mivel az elsö naptól kedve sokkal jobb lett az állapotom, ezért egyáltalán nem esett nehezemre emellett maradni.

Most már hosszabb ideje élek csak növényi táplálékon, és valószínüleg maradok is, mert a hús és egyebek nem hiányoznak, cserébe rengeteg új, érdekes receptet találtam, ami finom és változatos.

2019. ápr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Én csak vegetáriánus vagyok ugyan, de nagyon kevés állati eredetű terméket eszek.

Régen nagyon szerettem a sült húsokat, húslevest stb. de a feldolgozott, ledarált (pl virsli) húsoktól mindig felfordult a gyomrom. Miután megnéztem néhány dokumentum filmet, már a 'sima' hústól is rosszul voltam így nekem nem volt nehéz lemondani róla :)

Plusz mindigis imádtam a zöldségeket, gyümölcsöket szóval ez sem volt probléma :D

2019. ápr. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Laci_11 válasza:

Régebben sok húsfélét ettem meg tojást és tejet. Voltam kint egyiptomban egy spirituális eseményen és amikor hazajöttem a húst nem kívántam, mondhatni valamilyen befolyás hatására nem kellett erőlködnöm, hogy elhagyjam, pedig szerettem a kolbászt, szalonnát. Később a tejet és a tyúknak a menstruációs termékét is elhagytam.


Hálás vagyok érte a létezésnek, hogy ezek kimaradnak az életemből és nem valamilyen kényszer hatására kell elhagynom.

2019. máj. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyan nézz már utána, mi a menstruáció meg mi a tojás - mert a kettö még véletlen sem ugyanaz. Az ilyen ostoba megjegyzések miatt tartják a vegánokat butának sokan, pedig csak egy részük az.

(Ezt vegánként írom, mielött támadni kezdesz!)

2019. máj. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Húst hússal ettem, hústorony pizzából egyszer benyomtam egymás után 4db 32cm átmérőjűt...

28 évesen 145kg voltam, sok diéta, sok kudarc után egy havi bevásárlásnál láttam meg az előttem lévő velem azonos korú srác bevásárlókocsiját, és míg az enyém tele volt fagyasztandó hússal, nála semmibállati eredetűt nem láttam, következett egy 1 órás beszélgetés, aztán visszajött velem a boltba és segített bevásárolni 1 hónapra úgy, mintha ő kajálna... Amit akkor vettem húst, pedig egy rászoruló ismerősnek ajándékoztam...

Azóta maratonokat futok.

2019. máj. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!