Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán anyukák, ti adnátok...

Vegán anyukák, ti adnátok szójaalapú tápszert a babátoknak, ha nem lenne elég a tejetek? Miért/miért nem?

Figyelt kérdés

2019. máj. 6. 10:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
63%
6 hónapos kor alatt nem ajánlják. Utána meg már ha kevés az anyatej, lehet pótolni sok minden mással is.
2019. máj. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
szóját felnőtt embernek se adnék
2019. máj. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 nemaRendőrség ***** válasza:
86%
Még a kutyának sem adunk szójás kutyakaját, nemhogy egy embernek, főleg nem a gyerekünknek
2019. máj. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
26%
Attól függ, milyen más opciók vannak. Én nem tartom ördögtől valónak a szóját, de nem adnám csak azért, mert vegán vagyok. Nem is értem az összefüggést. Ha gyártanak szójás tápszert, akkor nem gondolom, hogy annyira ártalmas lenne a babáknak. Olyan tápszert adnék, amitől a babám jól érzi magát és a doki is rábólint. Ha ez éppen szója tartalmú, akkor is.
2019. máj. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
44%
Csak mert te vegan vagy, a gyermektől is megakarod vonni? Miért nem döntheti majd el maga?
2019. máj. 7. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 nemaRendőrség ***** válasza:
0%

@5


Ilyen idősen csak anyatejet szabadna

2019. máj. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
38%

Van megfelelő vegán tápszer, ami nem szója alapú ( [link] - Franciaországból lehet rendelni). Magyar forgalomban szintén nem szója alapú növényi KIEGÉSZÍTŐ tápszerek vannak forgalomban, ezeknek két hibája van: csak szoptatás mellett, kiegészítésként lehet adni, és a hozzáadott vitaminok egy része nem vegán (pl a D vitamint gyapjúzsírból vonják ki).

Vegan szülőként nekem a legfontosabb az volt, hogy a helyes információkkal, és a megfelelő segítséggel rendelkezzek a SZOPTATÁSSAL kapcsolatban (pl lll.hu), mivel így nagyon pici a valószínűsége, hogy tápszert kelljen adni. Illetve még mindig ott van a donor tej lehetősége. Ezen kívül viszont ha két opció lenne, tejes vagy szójás (ami nincs így) és muszáj lenne tápszereznem (ami elképesztő ritka, ha az ember megkapja a megfelelő segítségget!) akkor inkább választanám a szója alapút. Szerintem (és rengeteg kutatást olvastam a témában) nem egészségtelenebb. Üdv: egy vegán anyuka két egészséges vegán kisgyerekkel 🙂

2019. máj. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Az 5. választ törölték? Mit írt?
2019. máj. 8. 09:31
 9/24 anonim ***** válasza:
45%
Egy vegán gyerek anyatejet kaphat egyáltalán???
2019. máj. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
65%
# Miért ne kaphatna? A vegánság állatvédelmi mozgalom, amely az állatok kihasználását ítéli el. Azzal, hogy egy anya szoptatja a gyermekét, egy állatnak sem okoz szenvedést.
2019. máj. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!