Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán szendvicsbe mit tehetnék...

Vegán szendvicsbe mit tehetnék sajt helyett?

Figyelt kérdés
Szinte mindig sajtos kenyeret szoktam enni, és nem tudom mivel pótolhatná, ha nem szeretnék folyton tofut enni. Drága dolgok nem jönnek szóba! Mit tudnék ezen kívül enni? Nincs sok időm, meg nem is vagyok egy konyhatündér, szóval egyszerű dolgok lennének az ideálisok!Eddig nem találtam jó receptet, minden ötletet megköszönnék! Ha valaki tud vegán melegszendvics receptet, azt is nagyon nagy köszönet illeti!

#recept #melegszendvics #veganizmus #vegán étkezés #vegán szendvics #alternatív sajtok
2019. máj. 16. 19:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Elsőnek: a vegán semmi állati eredetűt nem eszik, azaz se tojást, se túrót a körözötthez.

Nem helyettesíti ugyan a sajtot, de én nagyon szeretem a humuszt, avokádókrémet és ezeket sokféleképpen variálhatod (pl raksz a humuszba paprikaport, céklát, tormát, gyömbért, stb)

2019. máj. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%

#1. Te nagyon hülye :-D VEGÁÁÁÁÁN!!!!!

Kérdező: Létezik növényi alapú sajt, láttam pl. Interspárban. Állítólag egész jó.

De párolt zöldséget is el tudok képzelni bele, jól lecsepegtetve, leszűrve. Pl. most szezonális a spárga.

Gombából is lehet pl. krémet csinálni.

2019. máj. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Sültkrumplit. Próbáld ki, nagyon finom

Vagy bármilyen zöldségkrém, más ízesítésű tofu (Lidl ben van párféle)

2019. máj. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

#3. voltam. Én mint húsevő is imádom a falafelt. El tudom képzelni a melegszendót karikákra felszelt falafellel, és rá grillezett spárgával.

Tej helyett vízzel készített sűrű besamelt is tudsz készíteni, amit még rákensz egy zöldségből készült pasztára.

pl. valamilyen pesztó, és rá besamel.

2019. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én leginkább 2-3 mm-re vágott és pici olajban sütött cukkinit szoktam tenni sajt helyett szendvicsekbe, nekem ízlik.
2019. máj. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Zöldség krémeket, hummuszt házilag is nagyon egyszerű készíteni. Hummuszhoz hasonló krémeket készíthetsz bármilyen hüvelyesből. Sok bennük a fehérje, és nagyon jól varriálhatók. Pl. bazsalikomos zöldborsókrém, aszalt paradicsomos babkrém, tökmagos paprikakrém, stb. Ezek elkészíthetők kis adagokban is, és mégis tele vannak tápanyagal. Ehhez tehetsz grillezett vagy friss zöldségeket, csírákat, tofut, mártásokat, zöldségfasírtokat. Vehetsz bolti gabonafasírt porokat, amit csak össze kell gyúrni vízzel és kisütni. Ha kicsit több időd van, süthetsz rántott zöldségeket, piríthatsz magokat, de pl. a sütőben pirított fűszeres csicseriborsó is nagyon finom.

Nagyobb boltokban (pl. Auchan) lehet kapni növényi felvágottakat is. Vannak olcsó, és egészen finom fajták. Nem annyira egészségesek, mintha te sütnéd, de nem rosszabb, mint a húsos verziók. Sütve vagy nyersen is nagyon finomak szendvicsben.

2019. máj. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is láttam már Sparban növényi sajtot ("növényi pizzafeltét"). Én ugyan tévedésből vettem meg, és szerintem borzasztó íze volt, de a semminél gazdagabb, ha nem a sajtízt keresed lehet neked bejön.
2019. máj. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Pici olaj, esetleg növényi joghurt, elkeverve sörélesztőpehellyel+pici só
2019. máj. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
#2. voltam. Ne pontozzatok már le, az első amire reagáltam azóta törölték. :-)
2019. máj. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
??? Gondolom a leírást már nem olvastad el...
2019. máj. 25. 23:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!