Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Zöldspárgás tésztareceptet...

Zöldspárgás tésztareceptet keresek, amiben esetleg más zöldségféle is van (? )

Figyelt kérdés

Lehetöleg vegetáriánus de még jobb, ha vegán recepteket szeretnék, amiket kipróbáltatok. Szója, hüvelyesek nem jöhetnek szóba hozzá, illetve növényi tejszínt sem szeretnék használni, mert nincs itthon, boltba meg nem tudok elmenni.

Elöre köszönöm a segítséget!



2019. máj. 23. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Sok sikert.
2019. máj. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kis olajon megpiritasz tetszőleges zöldségeket (spárga, hagyma, cukkini, paprika, zöldbab, gomba, reszelt répa) só, bors. Kicsit átforgatod, majd teszel rá egy nagy kanál sűrített paradicsomot, kis vizet vagy alaplevet főződ 2 percig, tehetsz bele fokhagymát is, majd ráteszed a tésztát és összekevered.

Vega esetben sajt, vegan esetben pirított hagyma mehet rá, de nem muszáj.

2019. máj. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2-es: köszi, ez jól hallatszik. Ha paradicsom nélkül akarnám, akkor mit javasolsz helyette?
2019. máj. 23. 10:22
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Paradicsom helyett én tejszínt szoktam használni, akkor egy tejszínes zöldséges tészta lesz belőle. Viszont ez neked nem opció, így akkor kihagynam belőle a paradicsomot vagy mondjuk zöld pestoval helyettesíteném.


Most jutott eszembe, hogy imádom a pasta olio e agliot (olaj, fokhagyma, petrezselyem a tésztával össze forgatva) e melle például egy grill spárga tökéletes.

2019. máj. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2019. máj. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg milyen zöldségeid vannak otthon, és azokat párold meg pici olajon, födő alatt, tetszőleges fűszerekkel.

Ezt borítod a főtt tésztára, és fincsi lesz.


Majd legközelebb ugyanezzel a módszerrel, de másfajta zöldségekkel készíted, rögtön más ízű kajád lesz belőle.


Attól függ, milyen zöldségeket, fűszereket, egyéb ízesítőket raksz bele, annyi féle kajád lesz.

Nekem még sohasem sikerült tök egyformát készíteni!

2019. máj. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hasznos válaszokat, jó ötleteket és recepteket írtatok!
2019. máj. 23. 11:36
 8/11 e-ditta ***** válasza:

A kedvencem a következö:

két szál zöldhagymát karikára vágok - zöldjét szintén, de félreteszem -, 10 cm-es cukkinidarabot emghámozok és julienne-re vágok. Kevés olajban elöször a hagymát üvegesre párolom, hozzáteszen a cukkinicsíkokat, sóval, borssal füszerezem és fedö alatt párolom 10-15 percig.

Ekkor hozzáteszem a kisebb darabokra vágott zöldspárgát, ez is megpárolom.

Belekeverek egy evökanál kesukrémet, pici vizet, hogy sürü mártása legyen.

Hozzáteszem a kifött tésztát, össezforrósítom, meg szórom a karikára vágott hagymazölddel és tálalom.

A kesukrémtöl meg cukkinitöl olyan hatása lesz, mintha tejszín és sajt lenne a mártásban.

2019. máj. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
KÖszi neked is, ez is jónak hallatszik!
2019. máj. 24. 11:49
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj tészta? Én nagyon szeretem a zöldspárgát borsóval és uj krumplival pl, serpenyőben :)


Vagy tócsnival, esetleg cukkinitócsnival, vegán hollandi szósszal

2019. máj. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!