Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kipróbálnám a vegán ételeket...

Kipróbálnám a vegán ételeket egy hónapig. Milyen ételeket lehet enni hogy ne legyen vitamin hiányom?

Figyelt kérdés

Mit mivel lehet helyettesíteni?? Pl. Bacont? Tojást, ha rántottát szeretnék csinálni?

Láttam lehet kapni minden állati eredetűből növényi változatot.

És rendes cukrot, lisztet fogyasztotok vagy ügyeltek rá hogy az is egészséges legyen?



2019. jún. 3. 08:00
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

A vegetáriánus étkezés egyszerűbb, mert hivatalosan a vegán étkezés szó szerint azt jelenti, hogy semmit nem ehetsz ami állati eredetű vagy állatok munkájával lett előállítva. Tehát ha a rizs amit veszel olyan helyről származik ahol boci szántotta a földet, vagy a gyümölcsödet olyan méhek porozták akiket kényszerrel telepítettek az üvegházba (igen, ez egy létező, gyakori dolog), akkor ilyesmit sem ehetsz. És még lehetne sorolni.

Szóval szerintem haladj inkább kis lépésekben és kezd a vegetáriánus táplálkozással, sokkal egyszerűbben kivitelezhető.

2019. jún. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Jah előszor érdemes vegetáriánusnak lenni. Meg az ilyen ételeket mint bacon meg ràntotta, el kell felejteni mert nincs mivel helyettesíteni, bár vegetáriánusként tojást éppen ehetsz is.
2019. jún. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
30%
Attól függ milyen vega vagy :D szemi-lakto- stb lehet válogatni először minden húst hagyj el kivéve a csirkét és a halat aztán 4 hónap után hagyd el a csirkét aztán ugyn így a halat ezzel nem sokkolod le hírtelen a szervezeted. Ez után leálhatsz a tojásról és a tejről . De sokáíg ne étkezz így nem erre lettünk kitalálva .
2019. jún. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

A vegán étkezés annyit jelent, hogy nem eszel állati eredetü termékeket. (Az elsö hülyeségeivel nem kell törödni, sok értelmetlen dolgot ír kötözködésként)


Ha csak növényi étrenden akarsz élni, akkor elöször is azt kell felfedezni, hogy nem "helyettesíteni" kell egyes élelmiszereket, hanem egyszerüen "másként" étkezni.


Ha a bacont meg rántottát akarsz enni, az növényi alapanyagokból nem lesz sosem igazi, a "növényi eredetü" helyettesítök nem igazán jók, csak halványan emlékeztetnek az eredetire.


Sokkal jobban jársz és kevesebb csalódásod lesz, ha más ételeket eszel, mint eddig, amikben nincs állati alapanyag, úgy igen finomakat tudsz enni, csak éppen mást, mint eddig.

2019. jún. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

#4

Az első nem ír hülyeséget. A vegetáriánus nem ért egyet az állatok értelmetlen lemészárlásával ezért nem eszik húst a vegán nem ért egyet az állatok rovarok kizsákmányolásával ezért nem eszik semmilyen ehhez köthető dolgot. Vannak ennek enyhébb meg extrémebb formái is de ez a két étrend mögötti eszme.

2019. jún. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta vegetáriánus vagyok és ha tehetem vegàn (növényi) étrenden vagyok. Szerintem a helyettesítő cuccok nem finomak és általában nem is egészségesek.

Én inkább azt ajánlom, hogy próbálj ki újdonságokat, ne akard mindenáron a megszokott ízeket keresni.

Rántottát egyébként csicseriborsó lisztből tudsz csinálni, vízzel hígítva, megsütve. De nem lesz 100%-ban olyan, mint a tojásos verzió. Bacont padlizsànbòl szoktak, de az sem fogja az eredeti ízt megadni.

Tejföl, sajt, kolbász, virsli, halrud meg minden van már vegàn verzióban. De nem igazán egészségesek és nekem pl a hasam is megfekszi a szòjàs kaja.

Szerintem egyél sok hüvelyest és zöldséget, inkább ezekkel pótold a húst és a többit. Próbáld ki az indiai konyhát. Az etióp konyha is eléggé hajaz a vegànra+ gyakorlatilag az összes olasz kaja is nagyon egyszerűen mehet vegàn módra is.

Próbálj ki új ételeket, lépj ki a komfort zónábòl.

Steiner Kristóf receptjei nagyon jók, nem kér lehetetlen alapanyagokat.

Nagyon sok indiai konyhás receptje van, nekem azok a kedvenceim.


Én ma egyébként tökfőzeléket eszek zöldség fasírttal ebédre. Szerintem nem lesz ilyen kajàktòl vitamin hiányod, egyedül a b12 amit érdemes pótolni. Meg sokaknàl a vas problémás, de szerintem azt kitűnően lehet magvakkal, hüvelyesekkel és zöldségekkel meg gyümölcsökkel bevinni.

2019. jún. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell helyettesíteni semmit.

Egyél változatosan hüvelyeseket, gabonákat, olajos magvakat, gyökérzöldségeket, gyümölcsöket, zöldségeket és több vitamint és ásványi anyagot fogsz bevinni mint mindenevő étrenden valaha.

2019. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja és de az első hülyeségeket ír.

A veganizmus az állatok SZÁNDÉKOS és FELESLEGES kihasználását és szenvedését igyekszik megakadályozni, azt a normális fogyasztó ki sem tudja deríteni hogy mely élelmiszereket termesztik úgy hogy állatokkal huzatnak igát a szántón!


Tehát MINDEN zöldség, gyümölcs, hüvelyes, alga, gyökérféle, hüvelyes, gabona mag és dióféle VEGÁN, kivételek nélkül.

2019. jún. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

attól függ, miért akarod? kipróbálni, hogy milyen, vagy kipróbálni, hogy bírod-e sokáig? ehetsz bacon ízű (egyébként állati eredetű) chipset, ha ez az íz hiányzik, de akkor csak csökkented az állati eredetű ételeket.

pótolni nem kell semmit, nem lesz hiányod.

ha teljesen vegán vagy, akkor hosszú idő után kialakul b12 hiány, azt érdemes szedni.


a rántotta feelinget lehet utánozni összeturmixolt csemegekukoricával.


kerüld a műkaját, próbálj ki természetes ízeket,

új lesz, szokatlan, de megéri.

a sajt feelinget sörélesztőpehellyel.

2019. jún. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nos, ha teljes értékű növényi étrendet követsz, nem lesz semmiben hiányod.

Ez azt jelenti, hogy feldolgozatlan, tisztán növényi ételeket fogyasztasz, nem növényi sajtot ami tiszta zsír akárcsak az állati, meg szójás növényi felvágottat. Ez utóbbinak semmi értelme, és távol áll a normális vegán étrendtől.


Rántottához vagy omletthez hasonlót pl. lehet készíteni csicseriborsóból vagy annak lisztjéből, kukoricalisztből is, fekete sóval ízesítve kénes, tojásszerű íze lesz.


Bacont természetes úton padlizsán, tofu vagy rizspapír csíkokból szoktak a legtöbben készíteni füstölt sóval jó sok zsiradékon, de ez már távol áll az egészségestől.


A legtöbb vegán ügyel rá, hogy egészségesen étkezzen. Ez nem azt jelenti, hogy soha nem használok fehér lisztet vagy cukrot, de nagyon keveset használok ezekből. 1kg cukor nekem 3-4 hónapra lazán elég, ha nem tovább, a liszt szintén. De én nem vagyok édesszájú, és sütni is inkább a teljes kiőrlésű dolgokat szeretem (10-20% fehér lisztet kell ált. keverni hozzájuk az állaguk miatt).


Azt javaslom, hogy szerezz be magadnak egy ilyen témájú könyvet pl. Steiner Kristóf valamelyik receptkönyvét, és iratkozz fel egy 30 napos vegán kihívásra - van ilyen pl. a veganinja oldalán is. Facebookon is van több vegán csoport ahol segítséget kérhetsz pl. ezt ettem ma vegán ill. vegan in hungary.


Fontos az, hogy ne a megszokott ételeket próbáld rekreálni, hanem próbálj ki új ízeket, alapanyagokat, ételeket. Érdekes lehet a mediterrán vagy a közel-keleti konyha ilyen szempontból, mert ők sok zöldséget, hüvelyeset, tésztát, gabonát fogyasztanak; ami gyakorlatilag a vegán étrend alapja.


Nassolni hülyeségek helyett 90%-os étcsokit, gyümölcsöket, olajos magvakat - dió, mogyoró, mandula, tökmag stb. javasolok.

2019. jún. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!