Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Más is van így, ha étterembe...

Más is van így, ha étterembe megy?

Figyelt kérdés

Nem szeretünk étterembe járni. Ennek az az oka, hogy a férjem is jól főz (szakács), és én is. Eddig tíz esetből kilencszer nem voltunk elégedették az étel minőségével, mi jobban el tudjuk készíteni.

Ahol szerintünk is finom, az vagy nagyon drága, vagy egy hónap után lecserélik a szakácsot.

Néha jó lenne beülni valahova, pl. a nyaralás alatt nekünk sincs kedvünk főzni. De így nem jó, hogy az otthoni, megszökött minőségnek a nyomába se ér az étterem. (Viszont a tálalás általában szebb, ezt is elismerem.)



2019. szept. 7. 14:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Menjetek olyan étterembe, ahol olyan étel van, amit otthon ritkán esztek (indiai, olasz, mexikói, ázsiai konyha).
2019. szept. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Éppen ezét nem eszem étteremben sosem olyasmit, amit én si el szoktam készíteni, hanem valami teljesen ismeretlen fogást választok.
2019. szept. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Én 10-ből 9-szer elégedett vagyok. És olyat szoktam rendelni, amit otthon nem eszünk, vagy valami egyszerűt, ami mindig finom.
2019. szept. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Egyáltalán nem. Mondjuk ha szakács férjed van akkor megértem hogy nincs nagy igényed étterembe menni, de az hogy 10-ből 9-szer nem vagytok elégedettek az durva azért. Én amikor étterembe megyek akkor az esetek nagy többségében elégedett vagyok.
2019. szept. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én munkahelyről ha étterembe megyek enni, akkor magyaros étterembe megyek általában, vagy törökbe. Nem pont olyan, mint otthon, de 80%-ban elégedett vagyok mindkettővel.

Máskor meg kínai vagy más gyorséttermet választok: olyasmit otthon ritkán készítünk, azt valaki vagy szereti, vagy nem, de igazából a minőségük az standard, szinte mindenhol egyforma, szóval inkább csak akkor csalódhatok, ha újat próbálok ki (esetleg rám tukmálnak valamit, amiről elsőre nem tudatosul, hogy + pénz lesz).

2019. szept. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Enyhén nagyképű vagy, hogy lazán kimondod, hogy te jobban el tudod készíteni. Nagyon szeretik ám a vendéglátósok a magadfajtákat...Belegondolhatnál abba is, hogy vajon a férjednek hogy esne, ha hozzá ilyen vendégek járnának, akik szinte mindennel elégedetlenek és “cöhh, lazán jobbat csinálok otthon”-típusúak?

Ha 10-ből 9 hely nem tetszik (pláne ha forgalmasabbakról van szó), ott veled van a gond. Nem ártana leadni a királyi igényekből vagy pedig fizess többet panasz nélkül.

2019. szept. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
6...mit akadékoskodsz? Jobban=a saját izlésüknek megfelelőbben főznek magukra..ez nem érthető? Én se vagyok szakács de ettem már étteremben olyan gundelpalacsintát aminél a sajátom jobban izlett. Nem azért mert ügyetlenek a szakácsok, hanem mert egyik se jött oda megkérdezni hogy én otthon hogyan szeretem :D
2019. szept. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

multkor voltam a bárátommal éttermbe olyan jot ettem, hogy utána éhes maradtam :D

amugy hébe-hoba belefér, csak nekem túl drága...

2019. szept. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Már bocs, de egy étel nem lesz attól rosszabb, hogy nem a te szájízed szerint készül. Akkor rossz, ha nyers, égett, netán romlott stb stb. Én sem állítok oda nagyképűen a szakácshoz, hogy “én JOBBAN csinálom meg a pörköltet, ez meg rosszabb, mert nem úgy készült, ahogy én szeretem”. Akkor azt illik mondani, hogy “nem ehhez az ízhez vagyok hozzászokva”. De attól még igenis nagyképű és egyáltalán nem is biztos, hogy jogos azt állítani, hogy “én jobban csinálom”, mint a profi szakács.

Egyébként TE mit akadékoskodsz? Nem neked írtam, hanem a kérdezőnek, aki kíváncsi, hogy mások mit gondolnak az éttermekről.

2019. szept. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
28%
Azt írja a kérdező hogy az "étel minőségével" nem voltak elégedettek. Ez számomra nem azt jelenti hogy nem az ő szájízük szerint volt, hanem hogy konkrétan valami gond volt vele (égett, rágós, nem megfelelően sütötték, ócska alapanyagok stb.)
2019. szept. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!