Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Egy hete vacsoráztam egy...

Egy hete vacsoráztam egy helyen és bankkártyával fizettem, a pénzt utána visszadobta az étterem a számlámra, kell e tennem valamit? Vagy ingyen ettem?

Figyelt kérdés
A bank azt mondta pénteken hogy 1-2 nap és le kell vonnia az étteremnek újra, de ezt nem tette meg! Szóval ingyen ettem, de picit lelkiismeretfurdalásom van. Nem hiszem hogy az én felelősségem. 20ezer ft feletti összegről van szó!

2019. okt. 9. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

En felhivnam az ettermet, megiscsak ugy korrekt. Ha utana se tortenik semmi, hagyhatod a fenebe :)


Mindenesetre ha korrekt vagy es szolsz nekik, biztos, hogy egy kovetkezo latogataskor viszonozzak (engem pl. azota egyik kedvenc ettermemben minden ebed utan megvendegelnek egy kaveval :) es nem a penz miatt, de jo erzes.)

2019. okt. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Emailben jelezd nekik majd utald át online ezt bizonyítva a banki dokumentummal . Ezek után ha mégis vissza kerül nem izgatna .
2019. okt. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Miért dobta volna vissza?
2019. okt. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
20 munkanapja van a befoglalt összeget levonni törvény szerint. Ne aggódj, le fogja vonni.
2019. okt. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Miért dobta volna vissza pénzt amit előzőleg levont ? Nem értem .
2019. okt. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Ha kártyával fizetsz akkor először csak zárolja a pénzt, ami OTPnél például előjegyzett kártyaforgalomként szerepel. Ilyenkor a pénz még a te számládon marad, csak a bank nem enged hozzáférni. A keteskedő bankjának X napja van igényelni a pénzt a te bankodtól, különben a zárolás feloldásra kerül és onnantól szabadon használható a pénzed.


Ha ez megtörtént onnantól már nem a te felelősséged a dolog. Majd maximum lerendezik a bankok egymás közt, vagy járulékos veszteségként lekönyvelik. Innentől rajtad múlik felkeresed-e az éttermet.

2019. okt. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem tudom miért dobta vissza, revolut számla, azóta volt egy sparos vásárlásom amit szintén visszadobott, viszont rá két napra levonta! Az étterem 10nap mulva lesz hogy 30napja volt, de ők nem vonták le! Ja remélem én is hogy ingyen volt akkor a kaja, de nem fogom keresni őket, ugyanis ez nem az én felelősségem és fizessen az aki elcseszte, nehogy még én járjak utána...
2019. okt. 22. 00:40
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Revolutnál ez rendszeresen előfordul, le fogják végül vonni, akár 1-2 hónap múlva is.
2019. okt. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége?
2020. jan. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nem vonták le mái napig, pedig van fent pénzem, szóval ingyen kaja :D , illetve mivel haverral vontam aki kp-ban odaadta a felét így még plusz is :D
2020. jan. 4. 00:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!