Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mit adjak a holland családomnak?

Mit adjak a holland családomnak?

Figyelt kérdés
Nemsokára Hollandiába megyek cserediáknak. Milyen ajándékot vigyek nekik? (Eddig a sport, Balaton szelet és a Negró, erős pista jutott eszembe ami nekik biztos nincs) milyen ételt, italt vagy akár kis apróságot éri meg vinni nekik
2019. okt. 20. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pálinka. Tokaji bor. Ez jutott eszembe.
2019. okt. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

[link]


Mindig, bárhol siker.

2019. okt. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Hutomagnes 🙂
2019. okt. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pick szalámi, túró rudi, Tibi és boci csoki, dunakavics ( cukorka), konyakmeggy bonbon, Tokaji aszú, Egri bikavér, kalocsai hímzett cuccok
2019. okt. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Próbáld meg megtudni, hogy van-e gyerek és hány éves, ha a gyereknek viszel valamit, azzal a szülőt is megpuhítod:)

Anyukának: hímzett, pl. levendulás v. pipacsos konyharuha, apukának aszalt gyümölcs, asztali naptár, gyereknek lovacskás, magyar kutyafajtás kirakó, plüss. Kislánynak karkötő.

Repülővel nehezen vihető, de különben jó ajándéok: pálinka, bor, méz, házi lekvár.

2019. okt. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen a borra én is gondoltam, de repülővel megyek ezért nem tudom még hogy azt merjek e vinni. Egyébként az egyik fiú 17 a másik pedig 10. A túró rudi meg a hűtős dolgok nem mennének tönkre ha a bőröndbe raknám az útra? Köszönöm az eddigi válaszokat!
2019. okt. 20. 23:03
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Pick szalámit 20 éve is lehetett venni, kb minden sarki holland boltban, meg amúgy is hűteni kéne


Angol nyelvű magyar szakácskönyv, pirospaprika, erős pista, dunakavics, konzerves savanyúság: pl. fokhagyma, csalamádé, balaton szelet, sport szelet, pirosarany, gulyáskrém, grillázs, saját városodból valami, esetleg könyvben pl ha kiskunhalasi vagy, akkor halasi csipke, ha makói, akkor fokhagymafűzér, ...

Paprikafüzér, ha esetleg valami vidéki város

Gulyáskrém

Szaloncukor!!!- ez tuti nincs náluk, pl egy jó szamosi

Rubik kocka

Unikum vagy unikum next

2019. okt. 21. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hollandiában elek. Eddig még egy hollanddal se találkoztam, aki szerette volna a túró rudit. Nálunk a családban a Tokajinak örültek, Szamos marcipánnak hutomagnesnek. Ismerősöknek kis vaszonzacskos pirospaprikát szoktam vinni, kékfestő vagy kalocsai kisteritot
2019. okt. 21. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha repülővel mész, mindenképpen nézz utána a szállítási lehetőségeknek, mert nagyon kellemetlen lenne, ha a reptéren vennék el az ajándékaidat.


Ha lesz feladott poggyászod, abba mehet bor és lekvár, persze biztonságosan becsomagolva. Ha csak kézipoggyásszal repülsz, akkor minden felejtős, ami folyékony (lekvár is), veszélyes, stb.


Arra is figyelj a vásárlásnál, hogy a repülőre meghatározott méretű és súlyú csomagokat vihetsz fel. Egy társasjáték vagy egy üveg bor sok helyet és súlyt elfoglal, így nem biztos, hogy marad hely a holmidnak. Érdemes felmérni előre, hogy mekkora csomagokkal utazol, és marad-e bennük hely ilyesminek.


Személyes kedvencem a Gazdálkodj okosan társasjáték. Igaz, hogy magyar nyelvű (az új kiadásoknak talán van angol leírása), de az első napokban jól tudja oldani a hangulatot, ahogy tanítgatod őket. Ráadásul külföldieknek sem nehéz megérteni, hiszen nagyon hasonlít a Monopolyra.

Ételből pirospaprika, szamosi bonbon, és ha nem akadály a folyadék, akkor egy kis üveg pálinka.

2019. okt. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%
Repülőgépre elvileg nem szabad felvinni folyadékot!... legalábbis kézipoggyászban nem, mert azt átvilágítják. Nekem még a parfümömet is elvették (a félcentis bőrvágó ollómmal együtt)
2019. okt. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!