Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Kifizetnéd az ételt egy...

Kifizetnéd az ételt egy étteremben hogy annyira rossz volt hogy egy falatot sem tudtál belőle enni?

Figyelt kérdés
2019. nov. 29. 13:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Természetesen nem! Bár attól függ, hogy mit értünk az alatt, hogy "rossz". Mert ha nem ízlik attól még nem biztos, hogy az.
2019. nov. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pl. egy bécsi szelet 90%-a teljesen mócsingos, nincs is átsütve rendesen és még hideg is.
2019. nov. 29. 14:13
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Akkor nem. Jegyzőkönyvet kell felvenni.
2019. nov. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Ha ehetetlenül rossz, visszavitetném. Ha csak nem ízlik, akkor kifizetném. Szerencsére eddig rendes étteremben mindig jót adtak, de gyorsétteremben nem egyszer visszavittem már a kaját. A legdurvább eset, amikor a mekiben a csirkés muffinból kihagyták a csirkehús. Lehet, hogy egy vegán dolgozotz aznap a konyhában, felőlem azt eszik amit akar, de az én kajámba tegye bele amit kértem.
2019. nov. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem is olyan régem jártam így. Épp, hogy belekostoltam. Mócsingos, hideg, rágós hús, rossz köret. Visszavittem, hogy ezt egye meg az aki csinálta. Majd közöltem, hogy nem vagyok hajlandó ezért fizetni 1 forintot sem. Persze a csaj hőbörgött, hogy márpedig ki kell fizetni. Erre mondtam, hogy válasszon: Vagy lenyeli csnedben,hogy egy újabb vendég távozik mert elégedetlen, és a kaját kidobja. Vagy ragaszkodik hozzá, hogy fizessem ki a moslákot, de mielőtt fizetnék, kihívom az Fogyaztóvédelmet, ANTSZ.-t. Kidobta a kaját, nem kellett fizetnem.
2019. nov. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha rossz, akkor még az elején szólok. Azt nagyon nem értem, mikor valaki legyűri vagy megeszi min a felét, és utána panaszkodik.
2019. nov. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Kifizetném, valószínűleg nem direkt csinálták ilyen szarra. Mindenkinek lehet rossz napja
2019. nov. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Rendelnék valami mást, de a rossz ételt tüntetőleg kint hagynám az asztalon.

Majd , mikor kifizetem mindkettőt, úgyis rákérdez a pincér, hogy mi a baj.

Egy valamire való helyen nem számolná hozzá a nem ízlett ételt.

Persze ez csak abban az esetben játszik, ha olyan ételt rendeltem, amit ismerek.

Nem tennék ilyet , ha csigát rendelnék, de még sosem ettem csigát, így előfordulhat, hogy akármilyen jól is van elkészítve, nekem mégsem ízlene.

Lásd:

A kelkáposzta főzelék.

Én szeretem, de más nem tudná megenni.

És még sok-sok kajával van ugyanígy.

Állítólag genetikai kérdés, hogy ki mit szeret.

2019. nov. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Ha minőségi probléma van vele, mócsingos, nincs átsülve, hideg, romlott, nem az amit rendeltem, átvert a pincér (pl megkérdeztem hogy van-e az ételben valami hozzávaló, a pincér szerint nincs, de egyértelműen van) akkor visszaküldöm és vagy rendelek mást, vagy nem eszem, a visszaküldött ételt nem fizetem ki.

Ha csak nem ízlik, mert mondjuk máshogy ízesítenek egy adott ételt mint ahogy szeretem, vagy olyan ételt rendeltem amihez hasonlót sose ettem és rájöttem hogy nem az én műfajom, akkor elkönyvelem tanulópénznek.

2019. nov. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Te nekem a tiedert mennyit fizetnel?
2019. dec. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!