Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ezért hívnátok ÁNTSZ-t?

Ezért hívnátok ÁNTSZ-t?

Figyelt kérdés

Áruszállítóként dolgozom, és hát sok gusztustalan dolgot látok a konyhákon, Budapesten nagyjából tisztában is vagyok vele hogy hol nem szabad enni.

Adott egy budapesti "étteremlánc" egyik üzlete ahol gyakran förtelmes dolgokat látok.

Nem rendszeresen járok oda, de elég gyakran.

Igazából egy ideig nem hatott meg amiket ott láttam, az se foglalkoztat hogy utcai ruhában a konyhán keresztül pakoltatják az árut, előbb szabadulok ha én pakolok be.

Viszont itt láttam már a göngyöleges rekeszt megemelve csótányt előjönni, a halat meg a húst volt hogy "b***d le a földre" címszóval hagytam ott.(a ládáimat vissza vittem nekik meg épp nem volt)

Volt,hogy a halat kiborították, majd mintha misem történt volna összeszedték és vitték a konyhába.

Engem mindig is zavartak ezek a dolgok, de nem érzem úgy hogy az én dolgom jelentgetni, nem ilyen ember vagyok. (ezer megannyi helyen megtehetném hogy jelentek)

Nincs velük különösebb bajom, semleges a személyzet és az áruátvevő, úgyhogy nem haragszom rájuk semmi miatt.

Viszont legutóbb egy egér ugrott rám az egyik polcról, és rettenetesen undorodom a rágcsálóktól, ettől totálisan kiborultam, úgyhogy felmerült bennem,hogy most már bejelentem őket az ÁNTSZ-nél, eleve undorító ami ott megy, de nem tudom...valahol szemétségnek érezném másfelől viszont a köz érdeke, és emberek egészsége.

Nagyon gondolkozom rajta, de kérdés,hogy foglalkozik e egy ilyen bejelentéssel az ÁNTSZ vagy kicsi vagyok ahhoz, hogy figyelembe vegyék a bejelentésem?


2019. dec. 2. 21:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Készíts fotókat is, mert az bizonyíték, esetleg videót.
2019. dec. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Te belátsz a színfalak mögé, míg mások akár naponta ott esznek! Legyen bizonyítékod róla és jelentsd.
2019. dec. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezért már simán. Az még egy dolog, ha mondjuk véletlen kapok vendégként egy hajszálat. De az, hogy egérrágta, vagy épp egérszaros kaját kapjak, azért az már bőven túlmegy egy határon.
2019. dec. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
nébih az illetékes, nekik jelentsd!
2019. dec. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem az ÁNTSZ, hanem a NÉBIH az illetékes: [link]


A csótány és az egér azért már nem apróság, főleg, ha visszatérő a probléma.

2019. dec. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A baj,hogy az egeret és a csótányt nehezen tudnám fotózni, mindkettőt egyszer-egyszer láttam és hamar eliszkoltak.

Viszont a többi probléma mindig aktuális, szóval a földön lévő áruról tudnék fotót csinálni, de kérdés hogy az mire elég?

2019. dec. 3. 03:52
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan jelensd ha legközelebb egeret egér kakit csótány látsz ,NéBihnek szívesen foglalkoznak ,vele.
2019. dec. 3. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%
Persze, simán hívhatod. De ne lepődj meg, ha utána nem lesz munkád.
2019. dec. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Én sajnos többször is jártam már úgy, hogy egy drága, látszólag kulturált helyen ettem. Mégis pár órával később belázasodtam és onnantól kezdve napokig hánytam, ment a hasam.

Én nagyon hálás lettem volna, ha valaki bejelenti ezeket a helyeket és nem leszek rosszul.

Szerintem teljesen megérdemlik a bírságot és esetleg a bezáratást ideiglenesen. Belőlünk élnek, akkor tiszteljenek meg annyival, hogy nem a földön tárolják a halat és nem csótányok közt főznek.


Mondjuk azt sajnos hozzá kell tennem volt élelmiszeripari dolgozóként, hogy nagyon sok esetben tudja előre a tulaj, ha jön az antsz, nebih és arra az időre természetesen minden előírást betartanak.

Ha vannak kapcsolatai, akkor megússza.

Ettől függetlenül mindenképp jelentsd. Akár bele is halhat egy fogyasztó az ilyen hanyagsagba. Volt már rá példa.

Vagy pl egy kisgyerek számára ezerszer veszélyesebb az etelmergezes.

2019. dec. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nébih, és állategészségügyi hatóság.

Fénykép se kell.

És ez nem csak a köz érdekel, hanem a normálisan működő helyek érdeke is.


Itt minden a pénzről szól. Ahhoz, hogy legyen mondjuk váltó ládájuk, vagy meg tudják venni a tiédet, ahhoz, hogy elegendő létszámú és szaktudású személyzet legyen, ahhoz, hogy legyen kapacitásuk a megfelelő szakosított tárolásra, pénz, pénz, és még több pénz kell.

Ők ezt mind megspórolják, jelentősen lecsökkentve a kiadásaikat, és ezt a pénzt simán fel tudják használni arra, hogy az összes spórolás az árakban csapódjon le, tehát a konkurencia alá tudnak menni árban.


A végeredmény, ahelyett, hogy a selejt peregne ki, a dilettánsok, a szarból várat építők, akik a vendégek és a dolgozók és az állam meglopásából élnek meg,

helyettük azok peregnek ki, akik legalább a fontosabb dolgokban megpróbálják normálisan üzemeltetni az egységet, pénzt fektetnek egy elvárható minőségbe, ezért nem tudják tartani a lépést a trógerekkel.

2019. dec. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!