Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hol lehet Bp. -n finom és...

Hol lehet Bp. -n finom és autentikus rament enni?

Figyelt kérdés

Mely éttermek jöhetnek szóba egyáltalán? Te magad melyek főztjét kóstoltad?


Köszönöm a válaszadásra szánt időd.


2019. dec. 10. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ramenka regen jo volt, de mar jo ideje nem a regi. wasabi nem rossz. cinema sushi elsore nem bizalomgerjeszto de meglepoen jo volt a leves (attol eltekintve h sima dott tojas volt a ramen tojas helyett, raadasul

tulfozve). sakura rament meg nem probaltam, roluk irnak jot is rosszat is. viszont nem nagy ordongosseg otthon megcsinalni


https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__nemzetek-etele..


megcsinalod az alaplevet, van hogy repat is teszek bele, hagyma gyomber fokhagyma a lenyeg h legyen benne a csont mellett. csirke vaontbol v marhabol vagy vegyesben is mehet bele. ha csazarhussal csinalod, vagy oldalasbol, erdemes felvagni vagy vekony szeletekre vagy nagyonn darabokba es akkor nem kell orakig fozni, hamar omlos lesz akar 1-2 ora alatt, ha kesz a lebe bedobom a tojasokat, 1-2 ora is eleg vagy volt h csak 10 percem volt. ha panko morzsas hust sutsz melle akkor is kell valami tare, mert a csaszar amiben fott az ugye az. illetve a rantott hust is karaage pacba teszem ha lehet panir elott. volt hogy panirozott kistakot vettunk ra azt csak ki kell sutni. ha rantottakkal esszuk a levest a taret csak osszerottyantom magaban hus nelkul, jobb mint sima szojaval izesiteni (mi a szojasat szeretjuk leginkabb). tesztat vagy a tescos aarga kinai tesztat vesszuk vagy udont, vagy elofozott zacskosat. a hagyomanyos ramen tesztak amik szarazabbak nem annyira szeretjuk, de ez inkabb csak izles miatt van. ajanlom amugy nem igen lehet elrontani, meg ha valami alapnyag nincs is itthon megesik h ez az kimarad (mirin v szake). sot volt h csirkebol csinaltam alaplevet mert semmi nem volt itthon de megkivantam, szojaszosszal izesitettemm csak be. feltet meg lehet kb minden amit szeretsz. hus, tojas nekunk alap, bok csoj (sparban is van mar), spenot level, csirak, bambuszrugy, repa, kukorica, ujhagyma, tenyleg ami szimpi. van hogy surimit karikazunk ra. neha elterunk (nem) kicsit az autentikustol is, elofordul

2019. dec. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, Sziszi, felpontoztalak.


Örülök, h experttől kaptam választ.


Szép napot!

2019. dec. 11. 06:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
azert japanban meg nem ettem, szoval nem annyira ertek hozza csak amit neten latok/olvasok, es mostanaban egyre tobb video is van japan emberektol, de sokszor elternek vagy egyszerubbek is vannak. megneztem mar parat :)
2019. dec. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer, Sziszi. Tudom, h megfőzni nem nagy durranás, sem technikailag, sem a recept nem bonyolult. De az autentikusság a részletekben rejlik.
2019. dec. 11. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!