Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mi a kedvenc kávézótok, ahova...

Mi a kedvenc kávézótok, ahova legszívesebben beültök, ha tanulni/dolgozni kell?

Figyelt kérdés

Olyan kávézókat keresek Budapest belvárosában, ami ideális tanulásra,

ahol gyakran ülnek bent diákok és töltenek hosszú órákat. Az általános kávézó erre a célra nem felel meg, mert vagy túl zajos/mozgalmas, vagy az asztalok nem megfelelő méretűek pl. egy laptophoz és füzethez.


Köszi, ha leírjátok az ajánlásaitokat. :)


2020. jan. 11. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kedvenc kávézóhelyeim, de egyik se épp tanulóbarát, épp az általad is említett zaj és tömeg miatt.

Tanuláshoz őszintén szólva én inkább könyvtárat ajánlok. Múltkor például megfordultam a Szabó Ervin könyvtárban, olyan síri csend volt ott mindegyik helyiségben, amilyet csak ritkán tapasztaltam eddig.

2020. jan. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) Igen, általában én is könyvtárba járok, de néha jól tud esni egy kis változás a környezetben. Például az nagyon motiváló tud lenni, ha egy finom kávé és másik 20 tanuló ember vesz körül egy stílusos, nyugis kávéházban.
2020. jan. 11. 14:39
 3/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Na igen, azt mondjuk elismerem, hogy egy kávézóban üldögélni hangulatosabb, mint egy könyvtári légkör :D

Egyébként a welovebudapest.com hangzatú oldalt tudnám ajánlani, hogy ott böngéssz, nagyon jó helyekre találtam már rá, nekik hála.

2020. jan. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2

Igen, ezt így nagyon hangulatos elképzelni, de egy kávézó nem tanulószoba, ahol egy kávé mellett órákig elüldögélsz, addig sem megy a gáz otthon. Dolgoztam kávézóban, nem arról van szó, hogy megiszod a kávéd és pattanj fel, hanem arról, hogy ne költözz be fél napokra egy kávé ürügyén.

2020. jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3: Köszi szépen, megnézem mindenképp. ;)


#4: Ez mentalitás kérdése is szerintem. Léteznek olyan kávézók, amelyek direkt diákokra és fiatal munkavállalókra fókuszálnak, kellemes csöndes zene, nagy asztalok, dugasz minden széknél. Éltem külföldön pár évet és ott volt nem is egy ilyen hely, és nagyon szerettem őket. Szóval reméltem, hogy itthon is vannak (már) ilyenek. :)

2020. jan. 11. 16:48
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Külföldön bicikliztem, szinte bármelyik gyorsétteremben ingyen tölthettem a kulacsom, sőt még ingyen kaját is adtak amikor megtudták hogy milyen messziről érkeztem (!!!).

Magyarországon végignéznék hogy szomjanhalsz a pult előtt ha nem fizetsz 100 forintot. Meg ha valami mégis van, azt az emberek kötelezőnek érzik megrongálni itthon. Szóval ne is várjunk sokat Mo-n.

2020. jan. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kimondottan kávézók, de az a tapasztalatom, hogy sok helyen nem tudják az emberek, hogy van emelet/vagy alagsori helység is. Pl a Deák teri KFC-ben, fent általában tele van, a lenti helységben meg alig van pár ember. Ugyanez van egy csomó helyen, ahol nem csak 1 szinten vannak ülőhelyek. Általában konnektor is van, én sokszor ilyen helyeken töltöttem a telefonom, mikor rossz votl az akksim. :)
2020. jan. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!