Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hogy kell kiejteni a Mekiben...

Hogy kell kiejteni a Mekiben a halas szendvics (Filet-o-fish) nevét?

Figyelt kérdés

Azért nem kértem eddig, mert nem akarok beégni. :P

Valaki leírná nekem fonetikusan, hogy kell mondani?

Ti hogy szoktátok kérni?



2020. febr. 8. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Mit görcsölsz ezen? Miért kellene nekünk tudni, hogy kell kiejteni ilyen hülye nevet? Amikor ott dolgoztam, legtöbbször halas szendvicsnek hívtuk mi is, és a vendégek is. Talán filé-o-fis a helyes kiejtés. Vagy mondd, hogy "mekhal szendvics"! :-)
2020. febr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, az o fish nem kérdéses.

Viszont a filet sem nehéz. Filének kell mondani (franciából származik a mi filé szavunk is)

2020. febr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Egy rántotthalas burgert adjá köszi!

Én így szoktam kérni...

2020. febr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

filé-o-fis

De én pl. öreg vagyok, úgyhogy a mai napig McFish-t mondok, mert fiatalon azt szoktam meg :D Szokták érteni így is. :) De legtöbbször halas szendvicset kérnek mások, úgy hallom általában.

2020. febr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

A "fismek" szendvicset is megértik.

De a halas szendvics is jó.

Ne görcsölj ezen :)

2020. febr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Áá, én nem csináltam ebből ügyet régen sem. Ki volt írva: McCichken (szerintem most sem jól írom fejből), fonetikusan mekcsikken:). Ki tudtam mondani, de mindig úgy kértem, hogy csirkés szendvicset kérek. Most meg halas, oszt'jóvan. Ha éhesek vagyunk, nem flancolunk. Nehogymár ez égő legyen! A file, az filé, a fish, az hal. Mindenki érteni fogja, akárhogy kéred.
2020. febr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán halas szendvicset kérj.
2020. febr. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
barhogy kered megertik max rohognek, de altalaban akkor sem elotted csak ha mar nem vagy ott :D enis benaztam mar, megbotlott a nyelvem akkor arconrohogtek, de leginkabb sztem mert belolem is kiszakadt egy rohiges
2020. febr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

,,Filé-o-fis"

Ezt hallani öröm a fülünknek, de valóban értjük a halas szendvicsek, vagy McFish-t is


18/L, mekis dolgozó

2020. márc. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

Úgy látom mindenki rosszul tudja. Nem kell magyarosítani, stb..

Úgy ejted, ahogy le van írva.

Filet-O-Fish

Üdv, egy mekis Londonból.

2020. szept. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!