Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Házhozszállítós kajarendelésén...

Házhozszállítós kajarendelésénél mi alapján döntitek el, hogy adtok-e a futárnak borravalót?

Figyelt kérdés

Étteremben ugye könnyű eldönteni, hiszen előbb elfogyasztom az ételt, majd utána mérlegelek, hogy voltam-e annyira elégedett az étel minőségével, illetve a kiszolgálással, hogy adjak borravalót.


Kiszállításnál viszont legtöbbször még azt sem látom, mi van a dobozban, mielőtt fizetek. A kaja kinézete és íze csak akkor derül ki, miután a futár már rég elment.


Szóval itt mi alapján lehet eldönteni, hogy adjak-e borravalót? Gyorsaság? Kedvesség? Ti hogy csináljátok?



2020. okt. 21. 14:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Ilyen esetben nem a kaja miatt adnak borravalót, hanem a futár az, akit jutalmazol.

Ha igyekvö, udvarias, rendes, akkor mindig adok neki, csak akkor nem, ha kifejezetten bunkó vagy egyéb gond van vele.

2020. okt. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Sunshinedoll ***** válasza:
78%

Én mindig adok, mert nem vagyok olcsójános.

Akkor nem szoktam csak adni, ha kifejezetten bunkó a futár.

2020. okt. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Ugyanazokról a helyekről rendelek (vidéken élek, nincs 800000 kajálda a közelben), már ismerem a minőséget, tudom előre.

Más kérdés, hogy a futárok 99%-ának esze ágában sincs megvárni a borravalót. Szóval emiatt extrém ritkán szoktam adni.

2020. okt. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Mi a fene köze van a futárnak az étel kinézetéhez, ízéhez és úgy általában a minőségéhez?

Ételt nem rendelek, mert főzök.

De minden futárnak adok borravalót - a kezembe van készítve és még mindig "sikerült" odaadnom - mert nem vagyok gazdag ember, ezért megfelelő empátiával érzem át mások helyzetét.

2020. okt. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Én mindig adok borravalót a pincérek is és a futárnak is. A futárnál nem mérlegelek sokat általában 200-at adok, párszor volt picit nagyobb (több tétel) rendelés, akkor 500-at adtam. A pincérnél nekem alap a 10%, nagyon suttyónak kell lennie, hogy ne adjam oda, ha pedig tényleg elégedett voltam mindennel, akkor 15-20%-öt is szívesen odaadom.
2020. okt. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szerintem ha valaki nem ad, az sem feltétlenül "olcsójános". Csak nálunk most már kicsit félreértelmezik a borravaló fogalmát. Ugyanis ez kvázi egy plusz "jutalom", amit az ember adhat, ha elégedett volt egy szolgáltatás minőségével, és ezt ki is akarja fejezni valamivel. Csak sajnos a legtöbben már nem így vélik, hanem egyenesen elvárják, és bunkó, tahó, paraszt az, aki esetleg nem ad. Dolgoztam vendéglátásban, a pincérek többsége is ezt a véleményt osztotta.


Úgyhogy vagy be meg kéne szüntetni teljesen, (mint ahogy sok országban nem is ismerik a borravaló fogalmát), vagy építsék be mindenhol kötelezően, mint szervizdíj, és akkor nincs ilyen probléma.

2020. okt. 21. 22:07
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ételeket általában úgy árazzák be, hogy azt apró nélkül ne tudd kifizetni. Erre a többség úgy szokott reagálni, hogy felkerekíti a végösszeget, a különbözetet pedig odaadja a futárnak, mert most mit vacakoljon a visszajáróval. Gyakorlatilag én is ezt az összeget szoktam borravalóként odaadni... Pl. a kaja 1700, akkor 2000-et fizetek, a 300-at megtarthatja.
2020. okt. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok futárnak már úgy van kalkulálva a fizetése is, hogy "úgy is kap borravalót, az majd az övé lesz".

Csak a mai kártyás fizetések előrehaladtával (ahogy pl már pizzát is lehet fizetni szép kártyával) az emberek többsége úgy nyit ajtót a futárnak, hogy kezében a kártya, de apróra már nem gondol. A kártyával meg ténylegesen annyit fizetsz ki, ami az adott termék, étel volt - nincs az, hogy kerekítsük fel az összeget (gondolom lenne hozzá kérdése a NAV-nak is, hogy ha más összeg van a blokkon, és más összeget üt be a terminálba). Szóval ami régen megvolt neki ilyen 150-200 Ft 1-1 rendelésnél, az jó esetben manapság akár 0 is lehet.

Én mindig adok 100 v 200 Ft-t, ha még azt is hozzáteszi, hogy "jó étvágyat", vagy netán a szokásosnál rövidebb idő alatt megérkezik, érzed a dobozon, hogy még forró - akkor talán picivel többet is.

2020. okt. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

No igen, a kártyás fizetés is megérne egy külön misét... sajnos egyre több futár trükközik vele.


Én már jártam úgy, hogy direkt jeleztem a telefonban, hogy kártyával akarok majd fizetni. Erre mit ad Isten, a futár "véletlenül elfelejtette" elhozni a terminált, de olyan szöveggel is találkoztam már, hogy "a diszpécser nem mondta". Ilyenkor persze kénytelen vagy kp-ban fizetni, de részemről ilyenkor a borravalónak bizony már lőttek is, nem szeretem, ha hülyének próbálnak nézni.


Egy ismerősömmel is többször játszottak el hasonlót, aki végül megelégelte, és elküldte a futárt azzal, hogy nincs jelenleg otthon ennyi kp (valami nagyobb összegű rendelés volt, 5 főre), úgyhogy sajnálja, de akkor nem veszi át a rendelést. Ő előre jelezte a kártyás fizetést, és a diszpécser azt mondta, semmi akadálya. Persze még a futárnak állt feljebb.

2020. okt. 22. 13:24
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

#9

Én ezért szeretek előre fizetni kártyával már rendeléskor, online. Akkor nem "tűnik el" a terminál. :)

2020. okt. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!