Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért emelnek az árakon?

Miért emelnek az árakon?

Figyelt kérdés

Bejelentették, örültem neki, hogy 5% lesz a vendéglátásban az ÁFA. Erre fel rendeltem egy menüt házhoz, mit ad isten másfélszer annyiba került, mint eredetileg (régen)!!


Nem szánalmas ez a hozzáállás, hogy így kihasználják a könnyítéseket a vendéglátóhelyek tulajdonosai? Pontosan az lett volna a lényege az 5%-nak, hogy így olcsóbban tudják adni az ételt, mert több marad nekik és persze az olcsóság miatt többen is rendelnek majd várhatóan. Erre fel, nem, nem érik be ennyivel, még rá is tesznek az árra, hogy még több jusson nekik.


Ezt ti is így tapasztaljátok vagy csak kifogtam egy rossz helyet?



2020. nov. 17. 21:01
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja, és az átvételkor tudtam meg, hogy emeltek az árakon, mert a honlapjukon még nem frissítették be és szólni sem szóltak róla előtte... Ahogy néztem 200-al emelték az ételt árát és rátettek még 100-100 Ft.-ot a kiszállításért és a csomagolásért is (régen egyik sem volt).
2020. nov. 17. 21:02
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Hát ha nem is olcsóbban, de legalább ugyanannyiért adnák.

Falun lakunk ritkán rendelünk, itt csak egy pizzázó van, ami kiszállít. 1100-1400 forint körül volt eddig egy pizza ára, egy hete rendeltünk 3900 forintot fizettünk két pizzáért, sokkolt minket is.

2020. nov. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Ne hagyjátok figyelmen kívül, hogy minden élelmiszer alapanyagnak, nyersanyagnak az ára idén legalább 10-15%-kal emelkedett. Nem utolsósorban a Nemzeti Bank pénzpolitikájának következtében, hiszen 10-15%-kal romlott a forint az euro-hoz képest. A nyugati beszállító nem fogja lejjebb vinni az árait.
2020. nov. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Kerdezo, te hol elsz? Nem latod, hogy minden dragabb a boltban is? Nyilvan az ettermeknek is muszaj emelniuk, nem segelyszolgalat, hogy az inflaciot figyelmen kivul hagyjak, aztan evekig ugyanannyi legyen naluk is az etel, hiszen az rettenetesen veszteseges lenne. Plusz a jelenlegi helyzetben biztos van bevetelkiesesuk, lehet, hogy ezert is van emeles, megprobaljak behozni valamennyire.

Az mondjuk szemetseg, hogy nem frissitettek az arakat a honlapon, ez teny, lehet, hogy ezert akar reklamalni is lehetne valahol, bar en hagynam a francba, nincs idom ilyesmire.

2020. nov. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk is ez van,a legtöbb helynél mivel ugyan annyi a rezsijük mint eddig, de lecsökkent a forgalmuk, így emelniük kell, hiába csak 5% az áfa.

És vírus ide vagy oda olyan sokkal nem rendelnek többen házhoz kaját, hogy ugyan annyiért tudják adni, mivel a rendelt készkaja akárhogy is vesszük mindig drágább mint ha magadnak csinálod,és mivel az emberek bő 50%-a már felélte mindenét, az utolsó forintokat is megfogja.


Szépen lassan csúszik szét minden, a gazdaságunk maradéka (már ami még volt) becsődölt vagy be fog csődölni, jelenleg vihar előtti csend van, de már nem kell sok szinte percek hogy ideérjen és megkezdődjön a sz@rvihar.

2020. nov. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem azért lett csökkentve az ÁFA, hogy neked olcsóbb legyen az étel. Azért vitték le, hogy nem menjenek tönkre az éttermek és legyen egy kis többlet jövedelmük. Mivel az Euró-Forint árfolyama nem az forintnak kedvez, az elöző érvtől függetlenül is nőtt az alapanyagok ára, a konyhai dolgozóknak is nőtt az átlag bére.
2020. nov. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%
Legyen tanuló pénz nem kell rendelni .
2020. nov. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én nem így látom! Ha ennyire problémás lett volna, akkor a normál ÁFA idejében is emeltek volna, márpedig nem tették, mert tudom (rendszeresen rendelek). Érdekes módon pont azután emeltek, hogy érvénybe lépett az 5%-os ÁFA. Teljesen egyértelmű, hogy a zsebüket akarják megtömni a kialakult helyzettel, ahelyett, hogy kedveznének a vendégeiknek. Teljesen abszurdnak tartom, hogy a kormány részéről próbálják életben tartani a vendéglátóhelyeket, ehelyett magukat köpik szembe ezzel, mert így még kevesebb vásárlójuk lesz, hiszen ilyen drágán még kevesebben fognak vásárolni.
2020. nov. 18. 00:36
 9/21 A kérdező kommentje:
Különben közgazdász rokonom mondta jól, ha emelik a fizetéseket, akkor még sz.bb helyzetbe kerülünk, mert a piac nagyobb mértékben fogja az árakat emelni, hiszen többet elvehetnek az emberektől. Most ez gyakorlatilag ugyanaz, csak nem emelés történt, hanem ÁFA módosítás.
2020. nov. 18. 00:39
 10/21 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy az sem véletlen, hogy az EU szabályok egyébként meg sem engednék ezt az 5%-ot, pont az előbb leírtak miatt, de úgyis kimagyarázzák majd, hogy az EU rossz, mi csináljuk jól...
2020. nov. 18. 00:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!