Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mi a különbség a pincér és a...

Mi a különbség a pincér és a felszolgáló között?

Figyelt kérdés
Igaz hogy pincér csak az lehet akinek van róla szakmája? Tehát ha csak be vagyok tanítva akkor csak felszolgáló lehetek? Tavaly egy kollégám mondta, mikor még egy “a la carte” étterembe dolgoztam. De nem tudom hogy ez tényleg így van, vagy csak szemétkedni akart.

2021. jan. 4. 00:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%

A pincérnél lehet fizetni.

A felszolgáló meg csak felszolgál.

Ki is úgy vettem észre, mint vendég, hogy a számlát másik személy,hozta néha.

2021. jan. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Nincs különbség, a két szó egymás szinonimája. Mintha azt kérdezném, hogy mi a különbség a szobalány és a szállodai takarító között.
2021. jan. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
15%
Hát nem 2-es. Az 1-es jól írta.
2021. jan. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Én is úgy tudom, hogy a két szó egy és ugyan az.. bár én a felszolgálót jobb szeretem.. az nem tűnik olyan lekezelőnek..
2021. jan. 4. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
4 szerintem nincs benne semmi lekezelő. Ha kocsmárosnak mondod, na az lekezelő.
2021. jan. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ma már semmi. Anno volt pincér és pultos szak a vendéglátó suliban, aztán ez így megszűnt és helyette felszolgáló lett, amivel mindkét munkakör betölthető volt.
2021. jan. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Ugyanaz mindkettő
2021. jan. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Volt olyan kollégám kb. 20 éve, aki érzékeny volt rá, és kikérte magának, hogy ő ugyan nem pincér, hanem felszolgáló, mivel nem egy kocsmában dolgozik! Másik kolléga rühellte a felszolgáló megnevezést, mivel ő azt tartotta, hogy a felszolgáló az olyan, aki rendezvényeken, fogadásokon dolgozik, a dolga csak a terítés-ételek felszolgálása-leszedés, míg a pincér, az képes a vendégeknek megfelelő ételeket ajánlani, rendelést felvenni, számlázni is.

Szerintem egyáltalán nincs különbség.

2021. jan. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
3%

Pincer a pulthoz tartozik, a felszolgalo pedig a konyhahoz.


Pincer felveszi a rendelest, italt hoz a pultbol es intezi a szamlat.


Felszolgalo a rendelest szervirozza.

2021. jan. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Ez hülyeség, 9.
2021. jan. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!