Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért probléma ha elvárok...

Miért probléma ha elvárok valami többet a borravalóért?

Figyelt kérdés
Én akkor szoktam borravaló adni a pincérnek is ha megfelelő a kiszolgálás és hozza az általam elvárt vendéglátási szintet. Futárok esetén akkor ha feljön az ajtómig vagy nagyon gyorsan ide ér. Mikor bunkóznak velem elvárják, hogy én menjek le a kapuba akkor is mikor érintés mentessel az ajtóm elé kéne tenni a rendelésem akkor nem adok. Persze ha benne van a leírásban, hogy nem jönnek be lépcsőházba akkor megértem a dolgot. Ma jött fel munkában a borravaló téma és sokan evidensnek tartják, hogy mindig adunk borravalót valaki rendesen tartja magát a mindenkori 10%-hoz is. Viszont egyre többen vannak akik nem adnak egy forintot sem. Legtöbbször azért mert sokat csalostak a vendéglátás színvonalában.

2021. febr. 16. 10:05
 1/9 anonim válasza:
92%
Hát igen, az a baj mostmár kb. elvárás, de én egyetértek veled. Miért kéne pluszban fizetnem azért, mert egyszerűen a munkáját végzi, főleg ha rossul, kelletlenül? Nem, bocs, tudom én azt a pénzt másra költeni. Ha kedves, mosolygós, gyors, az más, akkor adok szívesen.
2021. febr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
én mindig szoktam adni 200-250 forintot. eddig velem mindig normálisak voltak, nem volt soha konfliktusom velük. a legtöbb helyen úgy fizetik öket, hogy belekalkulálják a jattot a fizetésükbe, ha senki nem adna nekik akkor éhen halnának.
2021. febr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Én is úgy látom, mint a kérdező. Főleg, hogy ha mondjuk netpincérről rendelek kaját, akkor eleve kifizetek a legtöbb esetben többszáz forintot a szállításért. Persze más a helyzet, ha nagyon kedves a futár, vagy ha mondjuk valami ítéletidőben kellett hozzám elbicikliznie, olyankor adok. Illetve ha nagy ritkán kp fizetek, akkor sem kérem vissza az utolsó fillérig a visszajárót, hanem kerekítünk. De alanyi jogon, pusztán azért, mert elvégezte a feladatát, nem szoktam adni.
2021. febr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sunshinedoll ***** válasza:
19%

Nyilvánvalóan a vendéglátást nem ismered, ugyanis a pincérek fizetése úgy van beállítva, hogy a munkáltató hozzászámolja, hogy meg még majd kap borravalót. Na most ha te nem adsz neki, akkor ő beszopta.

Tudjuk, tudjuk, nem a te problémád, minekmentoda. De akkor: ha te elvársz egy szolgáltatást, akkor miért gondolod, hogy azt az embert, aki azt a szolgáltatást elvégzi, azt nem kell rendesen érdemben megfizetni? Nem lehet elvárni és használni egy szolgáltatást miközben ellehetetleníteni azt, aki ezt elvégzi neked. Ezzel azt mondod, hogy igen, ez kell ez a szolgáltatás, de aki ezt végzi, az akár meg is dögölhet. Lol?

A borravalóban benne van, hogy emlékszik rád a pincér, jobb asztalhoz ültet, előzékenyebb és kedvesebb lesz veled, türelmesebb, esetleg ingyen desszertet kapsz stb. stb.

Számomra abszurd, hogy elmegyek valahová, ahol elköltök többezer forintot az ételért, aztán párszáz forintom verem magam, amit annak kéne odaadnom, aki kihozta, aki szórakoztatott, kedves volt velem, leültetett és megválaszolta a kérdéseimet az étlappal kapcsolatban. Inkább megyek haza nulla forinttal, minthogy ne adjam oda az utolsó 500-asom a pincérnek, nem tudom, engem így neveltek fel. Nekem az a párszáz forint nem számít. Ha számítana, nem mennék étterembe, hanem ennék itthoni krumplifőzeléket vagy nemtudom.

Ha nincs pénzem a borravalóra, akkor tutira nem engedhetem meg magamnak azt se, hogy étteremben egyek.


Nem tudom, én empatikusabb vagyok annál, minthogy párszáz forintot sajnáljak olyantól, akinek szüksége van rá.

2021. febr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 Azt tudomásul kellene végre venni, hogy a borravaló adható, és nem jár.

Itt,a GYK-n is olvastam olyan bejegyzést, hogy a pincér a 3. kérdésre sem válaszolt. Biztos, hogy a borravaló ilyenkor is JÁR?

Tudjuk, hogy a szolgáltató szektorban a fizetésbe bekalkulálják az elvárt borravalót. De ettől az még mindig csak adható, amit ki kell érdemelni.

2021. febr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 Ehhez jön még, hogy a borravalós szakmákban is a befizetések alapján állapítják meg a nyugdíjat. Tehát az alacsony hivatalos fizetés után értelemszerűen alacsony nyugdíj jár.

Ezt követi a felháborodás, hogy az átlagnyugdíjhoz képest egy pincér, taxis, stb. nyugdíja milyen felháborítóan alacsony a korábbi, valós jövedelmükhöz képest. Az viszont nem jut az eszükbe, hogy ez befizetésarányos.

Rendszeresen olvasok hihetetlenül alacsony nyugdíjakról. Ilyenkor szeretnék utána nézni, mi volt a foglalkozásuk.

2021. febr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Én is csak akkor szoktam adni, ha normális és segítőkész.
2021. ápr. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sosem ertettem ezt a 10%ot, akkor ha rendelek 100kert vagy egy nagyobb csaladi lakoma utan adjak egy 10est borravalonak??:D
2021. ápr. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az, hogy a pincér kedves, normális, válaszol az esetleges kérdésekre, az alap. Ezt nem gondolom különlegesnek. Én ez esetben adnék is borravalót. Nagyon ritkán volt konkrét problémám a szolgáltatással, szerintem ha valaki elvégzi a munkáját normálisan, akkor megérdemli.
2021. ápr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!