Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A pénzetekért ti is elvárjátok...

A pénzetekért ti is elvárjátok, hogy egy tökéletesen elegáns kávét kapjatok?

Figyelt kérdés

Szeretném elmesélni a botrányt ami történt Vasárnap a Costa Coffeeban.

Szeretném megkérdezni ti mennyire látjátok jogosnak a felháborodásom. Apróság de elvárom!


A Costa Coffeeban jártam hazafelé jövet.

Kértem egy egyszerű "Coffee Lattet".

A kedves hölgy el is készítette elviteles pohárkában 990ft-ért.


Egyetlen problémám volt, de meg voltam sértve. (legalábbis úgy éreztem magam)

Tudom, hogy egy klasszikus Coffee Lattet nehéz díszíteni mert fordítva történik az elkészítése a legtöbb kávéhoz képest. (pl: Flat White)

Ám a Costa Coffee egyik üzletvezetőjével egyszer elbeszélgettem, és azt állította, hogy


"Minden Costa Coffeeban kizárólag előképzett Baristák dolgoznak, majd a saját rendszerükben professzionálisra képzik a már meglevő barista képzésüket"


Ezt nagyszerű volt hallani, noha akkor csak egy Forró Csokit ittam.


Vissza a storyhoz a hölgy össze dobta a Coffee Lattet alig néhány másodperc alatt.

Amikor megláttam az átadás pillanatában azt éreztem "Nesze igyad, jó ez így".


A hölgy kávéját illedelmesen visszautasítottam, és felhívtam figyelmét arra, hogy megsértve érzem magam, és úgy érzem nem adja meg kellőképp a tiszteletet nekem.

Mi volt a gond?


Az, hogy 990ft-ot fizettem egy Coffee Latteért és olyan kávét kapok ami se nem Baristához méltó, se nem esztétikus.

Csak úgy össze volt önte oszt nesze itt van.

Nem várom el, hogy fenyőket, nem profilt meg rajz művészi képeket rakjanak a kávémba, de a leg alapvetőbb formációt, vagy valami eleganciát elvárok a 990ft-omért cserébe.

Azon a kávén nem volt semmi.


Az üzletvezető előjött és milyen érdekes, képes volt valami esztétikusat varázsolni egy új Coffee Latteba amit ingyen kaptam kárpótlásul a hibáért melyet a kolléga elkövetett.


Ti mennyire érzitek jogosnak, vagy jogtalannak a botrányt?

Akármelyik is, miért érzitek úgy?



2021. febr. 22. 15:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/111 anonim ***** válasza:
96%
Eszpresszót iszom feketén, szóval nekem csak a kávé minősége számít, teszek az esztétikára. Pont ezért be se tenném a lábam Costa, Starbucks meg hasonló helyekre, összekeverve mindennel még hagyján, de önmagában szar a kávéjuk.
2021. febr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/111 anonim ***** válasza:
92%
Irigylem a problemaidat
2021. febr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/111 anonim ***** válasza:
68%
Az arcodat diszitette volna a tenyerem.
2021. febr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/111 A kérdező kommentje:
Itt a Gyik.-on senki nem tud normális érvekkel előállni miért nem ért egyet a felháborodásommal?
2021. febr. 22. 15:32
 5/111 anonim ***** válasza:
80%
990 a pohárnyi kávé? A pofátlan, lehúzó mocsok mindenit!
2021. febr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/111 anonim ***** válasza:
78%

Igen, ahogy az 1-es írja. Én sem fizetek semmilyen "rajzokért" egy ezrest.

A történet szempontjából igazad van! Csak lehet, hogy én vagyok már annyira belefáradva az életbe, hogy ilyesmit már észre sem vennék, nemhogy "botránynak" érezzek, vagy "sértésnek" vegyek.

Kicsit túldramatizálod, nagy szavakat használsz,...de ezt leszámítva igazad van!

2021. febr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/111 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen helyen áll a bál, gyorsnak kell lennie.


Ezek a kávés helyek mint a costa, starbucks stb üzletláncok és kb a Meki/Burger king/Subway szintű gyorséttermekhez hasonlóak.


Ha flancolni akarsz, menj egy rendes kávézóba mint pl a Madal, ott tényleg minőségi kávét főznek.

2021. febr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/111 anonim ***** válasza:
94%
Elvitelre nem szoktak díszíteni.
2021. febr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/111 anonim ***** válasza:
91%

" Mondja kérem, mi az oka a felháborodásodnak?"

Nem is emlékszel mit írtál 3perce?

2021. febr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/111 A kérdező kommentje:
11-es. Arra nem gondoltál, hogy ez csak a Gyik. -on való gépelési elírás?
2021. febr. 22. 15:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!