Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A pénzetekért ti is elvárjátok...

A pénzetekért ti is elvárjátok, hogy egy tökéletesen elegáns kávét kapjatok?

Figyelt kérdés

Szeretném elmesélni a botrányt ami történt Vasárnap a Costa Coffeeban.

Szeretném megkérdezni ti mennyire látjátok jogosnak a felháborodásom. Apróság de elvárom!


A Costa Coffeeban jártam hazafelé jövet.

Kértem egy egyszerű "Coffee Lattet".

A kedves hölgy el is készítette elviteles pohárkában 990ft-ért.


Egyetlen problémám volt, de meg voltam sértve. (legalábbis úgy éreztem magam)

Tudom, hogy egy klasszikus Coffee Lattet nehéz díszíteni mert fordítva történik az elkészítése a legtöbb kávéhoz képest. (pl: Flat White)

Ám a Costa Coffee egyik üzletvezetőjével egyszer elbeszélgettem, és azt állította, hogy


"Minden Costa Coffeeban kizárólag előképzett Baristák dolgoznak, majd a saját rendszerükben professzionálisra képzik a már meglevő barista képzésüket"


Ezt nagyszerű volt hallani, noha akkor csak egy Forró Csokit ittam.


Vissza a storyhoz a hölgy össze dobta a Coffee Lattet alig néhány másodperc alatt.

Amikor megláttam az átadás pillanatában azt éreztem "Nesze igyad, jó ez így".


A hölgy kávéját illedelmesen visszautasítottam, és felhívtam figyelmét arra, hogy megsértve érzem magam, és úgy érzem nem adja meg kellőképp a tiszteletet nekem.

Mi volt a gond?


Az, hogy 990ft-ot fizettem egy Coffee Latteért és olyan kávét kapok ami se nem Baristához méltó, se nem esztétikus.

Csak úgy össze volt önte oszt nesze itt van.

Nem várom el, hogy fenyőket, nem profilt meg rajz művészi képeket rakjanak a kávémba, de a leg alapvetőbb formációt, vagy valami eleganciát elvárok a 990ft-omért cserébe.

Azon a kávén nem volt semmi.


Az üzletvezető előjött és milyen érdekes, képes volt valami esztétikusat varázsolni egy új Coffee Latteba amit ingyen kaptam kárpótlásul a hibáért melyet a kolléga elkövetett.


Ti mennyire érzitek jogosnak, vagy jogtalannak a botrányt?

Akármelyik is, miért érzitek úgy?



2021. febr. 22. 15:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/111 anonim ***** válasza:
83%
Abból veszek negyed kiló minőségi kávét, amit 2 héten át minden nap tökéletesre főz reggel a párom.
2021. febr. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/111 anonim ***** válasza:
92%

nincs semmi baj azzal, amit a kérdező elvár. van akinek mindegy, csak koffein legyen benne. van aki azt és úgy szeretné kapni ahogy a nagykönyvben meg van írva. a gond itt azzal van hogy a kérdező rossz helyre ment. egy low cost (mert az, lehet a majd 1000 ft kávé sokba kerül, de itt nem a minőségre mennek, nyilván, hanem a mennyiségre) chain kávézóban ne váj ilyen minőséget, kérdező.

ez olyan mintha a mcdonaldsban akarnál egy 3 michelin csillagos színvonalú vacsorát elfogyasztani. nem az a baj, hogy erre vágysz, hanem hogy nem jó helyen keresed. és ezért nem a hely a hibás.

2021. febr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/111 anonim ***** válasza:
82%

Én a kollégámtól úgy tudom nem szabad nekik latte artot csinálni mert mindenié kicsit más és az nem egyen brand cucc.


A szórást meg nem kapod automatikusan, mert ha allergiás vagy az életre, cukorbeteg vagy stb veszélyes lehet.


De igen, te vagy hisztis pitsa, a Costa rohadtul nem egy puccos hely attól, hogy drága...Magyarországon. Mivel lánc, egységes áraik vannak, ugyanannyiért kapsz lattét Londonban, Berlinben és Párizsban.


Jártam a hátuljában párnak, és én is bariszta vagyok.

Gyártósoron megy az egész, 0 lélekkel, gyártósor van, le van írva mit tesz bele, oszt kész.

Ha nekiáll csevegni veled, simán lebacca a főnök mert látta a kamerán.

2021. febr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/111 anonim ***** válasza:
98%
Costa meg az elegancia. Cicukám, el vagy te tévedve.
2021. febr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/111 anonim ***** válasza:
90%
first world problem... :)))
2021. febr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/111 anonim ***** válasza:
98%

14: na igen.... :-DDD


Vannak itt fogalmi zavarok.... :-D

2021. febr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/111 anonim ***** válasza:
98%
Igen, sértésnek venném. Egy színvonalas kvházban, de ott nem.
2021. febr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/111 anonim ***** válasza:
98%
Papír poharas elegancia...mennyémá'!!
2021. febr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/111 anonim ***** válasza:
99%

Azèrt egy latteben nem az a lényeg, hogy díszítve legyen, az csak a parasztvakítás hozzá. Egy korrekt latte úgy néz ki, hogy tej, aztán a következő réteg az eszpresszó, aztán tejhab. Nem ismerem a Costa elviteles poharait, de ha nem átlátszóak, akkor annyira mindegy, hogy hogy néz ki a latte. Szóval elég érdekes személyiség vagy.


Vendéglátásban dolgozom, vezető pozícióban. Ha ilyen hülyeségekért reklamál valaki, akkor én is kezembe veszem az ügyet, elnézést kérek a hibáért, és kap egy új adagot a kedves vendég. Aztán ha van szabad öt percünk, akkor a "hibázó" munkatárssal együtt röhögünk az ilyen gyökereken.

2021. febr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/111 anonim ***** válasza:
13%

#3 Igazad van. A vendég örüljön, hogy a vendéglátós kegyeskedik elfogadni a pénzét!

Naponta olvassuk, hogy milyen jól megy a vendéglátósoknak, óránként nyitnak új vendéglátóhelyek. Vagy rosszul olvasom?

Ha ez így megy tovább, a vendég még azt is el fogja várni, hogy emberszámba vegyék.

2021. febr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!