Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A pénzetekért ti is elvárjátok...

A pénzetekért ti is elvárjátok, hogy egy tökéletesen elegáns kávét kapjatok?

Figyelt kérdés

Szeretném elmesélni a botrányt ami történt Vasárnap a Costa Coffeeban.

Szeretném megkérdezni ti mennyire látjátok jogosnak a felháborodásom. Apróság de elvárom!


A Costa Coffeeban jártam hazafelé jövet.

Kértem egy egyszerű "Coffee Lattet".

A kedves hölgy el is készítette elviteles pohárkában 990ft-ért.


Egyetlen problémám volt, de meg voltam sértve. (legalábbis úgy éreztem magam)

Tudom, hogy egy klasszikus Coffee Lattet nehéz díszíteni mert fordítva történik az elkészítése a legtöbb kávéhoz képest. (pl: Flat White)

Ám a Costa Coffee egyik üzletvezetőjével egyszer elbeszélgettem, és azt állította, hogy


"Minden Costa Coffeeban kizárólag előképzett Baristák dolgoznak, majd a saját rendszerükben professzionálisra képzik a már meglevő barista képzésüket"


Ezt nagyszerű volt hallani, noha akkor csak egy Forró Csokit ittam.


Vissza a storyhoz a hölgy össze dobta a Coffee Lattet alig néhány másodperc alatt.

Amikor megláttam az átadás pillanatában azt éreztem "Nesze igyad, jó ez így".


A hölgy kávéját illedelmesen visszautasítottam, és felhívtam figyelmét arra, hogy megsértve érzem magam, és úgy érzem nem adja meg kellőképp a tiszteletet nekem.

Mi volt a gond?


Az, hogy 990ft-ot fizettem egy Coffee Latteért és olyan kávét kapok ami se nem Baristához méltó, se nem esztétikus.

Csak úgy össze volt önte oszt nesze itt van.

Nem várom el, hogy fenyőket, nem profilt meg rajz művészi képeket rakjanak a kávémba, de a leg alapvetőbb formációt, vagy valami eleganciát elvárok a 990ft-omért cserébe.

Azon a kávén nem volt semmi.


Az üzletvezető előjött és milyen érdekes, képes volt valami esztétikusat varázsolni egy új Coffee Latteba amit ingyen kaptam kárpótlásul a hibáért melyet a kolléga elkövetett.


Ti mennyire érzitek jogosnak, vagy jogtalannak a botrányt?

Akármelyik is, miért érzitek úgy?



2021. febr. 22. 15:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/111 anonim ***** válasza:
85%

Üdítő amikor olyan emberek térnek be akik a tényleg jó kv-t szeretik, értékelik ha valami jót kapnak. Amikor nem azt a választ kapod a milyen kv-t hozhatok kérdésre, hogy tejjel és cukorral simát.

Amikor olyan jön be mint te akkor viszont lekonyul az ember mosolya, személy szerint tőlem persze ugyanolyan színvonalas kiszolgálást kapsz mint aki szimpatikus, hiszen ez a dolgom, de attól még ez a kv-h halála, amikor egy barista tudás nem a kv- ismeretében, a különböző elkészítési módok ismererében, a kv szeretetében és ennek a gyakorlatba ültetésébe nyilvánul meg egyesek számára hanem abban, vagy van-e szívecske a kv-n na az szomorú. De a még szomorúbb az, amikor ezek az emberek azt vallják, hogy szeretik a kv-t, tudják milyen a jó kv és úgy várják el azt, hogy nem tudják a jó kv mit os jelent valójában és akkor sem ismernek fel egy jó baristát ha 5 cm-re állnak tőlük.

2021. febr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/111 anonim ***** válasza:
93%

Sztem a kérdező is olyan minimálbéres flancoló, aki azért vesz überdrágán ilyen kávét, mert azzal lehet vonulni az utcán, ergo mindenki láthatja, hogy neki erre is telik. Pedig nem. :-D

Nevetséges!

2021. febr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/111 anonim ***** válasza:
88%
kérdező gyanúsan hallgat
2021. febr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/111 anonim ***** válasza:
93%

Miert hiszik egyesek, hogy azert mert kiadnak egy kaveert ezer forintot, akkor mar a segguket is kifogjak nyalni?

Meg reklamalni sem tudsz kerdezo, csak kellemetlenkedsz ... tudod hogy kell reklamalni? Ne menj oda tobbet! Igy csinaljak a nagyok :)

2021. febr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/111 anonim ***** válasza:
91%

1. Costa-ban nincs latte art.

2. Ilyen írányú igényed lehet, de akkor színvonalas helyet válsz.


Itt elcsúszott a hely meg igény.

2021. febr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/111 anonim ***** válasza:
95%

Costa nem szeretem az általuk használt kávé nálam akut fejfájást okoz szédüléssel együtt.

Ha van Mccafe az utamban inkább őket reszesitem előnyben, jelenleg nem tudom nyitva vannak e. Finomabb, olcsóbb és jobbak a kávéik. Starbucks határeset nálam, túl drágának tartom.

2021. febr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/111 anonim ***** válasza:
86%

Én a pnzemért nem elegáns, hanem finom, JÓ kávét várok. Letojom, hogy van-e rajta szívecske, kismadár, toronyóra lánccal. Az első korty után vége.

Elég felszínes lehetsz, akinek csak a látszat, a külső számít. Kiráz a hideg az ilyenektől.

2021. febr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/111 anonim ***** válasza:
87%

Te vagy a hülye. A Costában nincs díszítés a lattén, amúgy is mit vársz egy elviteles papírpohárban? A képen sincs rajta semmi dísz.

[link]

A Costa nem egy elegáns hely, csak drága. Az már a te bajod, hogy ez a minőség csúcsa amit el tudsz képzelni.

Olyan szánnivalóak az ilyen emberek. Vesz ezeré egy kávét, aztán azt hiszi akkor már ő az atyaúristen. Ha ilyen problémás ember akad az utamba mindig arra gondolok, hogy nem szabad emiatt utálni, biztos azért ilyen, mert amúgy egy szar az élete, és csak úgy tudja ezt kiadni ha ilyen piszlicsáré dologokon pattog. Plusz neki egy életen át el kell viselnie saját magát, ennél nagyobb büntetés nincs.

A foglalkozásokat nem szokás nagybetűvel írni. Nem, a baristát sem. A forró csokit sem. Már az írásképed olyan félművelt és modorsh embert sugall, aki elől mindenki menekül, csak szerencsétlen üzletvezetők kénytelenek hallgatni a baromságait, mert még az is jobb, mint ha beírnak a vásáról könyvébe.

2021. febr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/111 anonim ***** válasza:
86%

Egy igazi Karen vagy. Mindenki utálja ezt a típust. De itt egy frizura javaslat:

[link]

2021. febr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/111 anonim ***** válasza:
82%
#39: 😂😂😂😂😂
2021. febr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!