Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A pénzetekért ti is elvárjátok...

A pénzetekért ti is elvárjátok, hogy egy tökéletesen elegáns kávét kapjatok?

Figyelt kérdés

Szeretném elmesélni a botrányt ami történt Vasárnap a Costa Coffeeban.

Szeretném megkérdezni ti mennyire látjátok jogosnak a felháborodásom. Apróság de elvárom!


A Costa Coffeeban jártam hazafelé jövet.

Kértem egy egyszerű "Coffee Lattet".

A kedves hölgy el is készítette elviteles pohárkában 990ft-ért.


Egyetlen problémám volt, de meg voltam sértve. (legalábbis úgy éreztem magam)

Tudom, hogy egy klasszikus Coffee Lattet nehéz díszíteni mert fordítva történik az elkészítése a legtöbb kávéhoz képest. (pl: Flat White)

Ám a Costa Coffee egyik üzletvezetőjével egyszer elbeszélgettem, és azt állította, hogy


"Minden Costa Coffeeban kizárólag előképzett Baristák dolgoznak, majd a saját rendszerükben professzionálisra képzik a már meglevő barista képzésüket"


Ezt nagyszerű volt hallani, noha akkor csak egy Forró Csokit ittam.


Vissza a storyhoz a hölgy össze dobta a Coffee Lattet alig néhány másodperc alatt.

Amikor megláttam az átadás pillanatában azt éreztem "Nesze igyad, jó ez így".


A hölgy kávéját illedelmesen visszautasítottam, és felhívtam figyelmét arra, hogy megsértve érzem magam, és úgy érzem nem adja meg kellőképp a tiszteletet nekem.

Mi volt a gond?


Az, hogy 990ft-ot fizettem egy Coffee Latteért és olyan kávét kapok ami se nem Baristához méltó, se nem esztétikus.

Csak úgy össze volt önte oszt nesze itt van.

Nem várom el, hogy fenyőket, nem profilt meg rajz művészi képeket rakjanak a kávémba, de a leg alapvetőbb formációt, vagy valami eleganciát elvárok a 990ft-omért cserébe.

Azon a kávén nem volt semmi.


Az üzletvezető előjött és milyen érdekes, képes volt valami esztétikusat varázsolni egy új Coffee Latteba amit ingyen kaptam kárpótlásul a hibáért melyet a kolléga elkövetett.


Ti mennyire érzitek jogosnak, vagy jogtalannak a botrányt?

Akármelyik is, miért érzitek úgy?



2021. febr. 22. 15:21
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/111 A kérdező kommentje:

Nah még ilyen sem volt, hogy egy kérdésem ennyi reakciót érjen el. XD

De a reklamáció akkor is jogos volt.

Oké, talán a Lattenel nem annyira kellett volna ezt felkapni, de mi lett volna ha egy Flat Whiteot rendelek? Ha ugyanilyen összeöntött stílusban adja ugyanez lett volna.

2021. febr. 23. 07:22
 52/111 anonim ***** válasza:
88%
Most tenyleg egy szaros kaverajz meg 1000 ft miatt erkezett 51 valasz egy idiota szamara akinek a legnagyobb baja, hogy nem hugyoztak telibe a kavejat ? Majd kiderult, hogy kapott egy feldiszitett kavet ingyen, akkor meg mi a tököm baja van ? Csak, hogy a lelkecskejet apoljuk, hogy mennyire igaza van a felhaborodasanak ? Telibe kell szarni az ilyen alakokat.ilyennel ha talalkozol az utcan vagy akarhogy ugyanigy fellengzősen fognak viselkedni. Lelki nyomorekok.
2021. febr. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/111 anonim ***** válasza:
100%

51: komoly fogalmi zavaraid vannak!


HA elegáns kávét akarsz inni, akkor ülj be a Gerbaud-ba!


Elegáns és papírpoharas costa kávé = OXIMORON!

2021. febr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/111 anonim ***** válasza:
7%

A 41 & 45 vagyok. Még mindig nem értem, miért baj, ha a vendég elvárja a normális kiszolgálást. Állítása szerint "Nesze igyad, jó ez így" stílusban kapta meg a kávéját. Elém is lökték oda már az ételt ilyen stílusban az asztal túloldaláról, olyan étteremben, ahol akkor voltam először. Tehát nem arról volt szó, hogy korábban a pincér(!) nem volt elégedett velem.*

Ha sietek, egy "garázsboltban" szoktam kávézni, mert ott kapom meg a leggyorsabban. (Tudomásul veszem, hogy 100% robuszta, de legalább erős). Nem az én heti egy kávémból élnek, mégis kedvesek velem. Most ne olcsójánosozzatok, mert nem a munkanélküli segélyből élek!


Valószínű, hogy a Costa sem abból a 990 HUF-ból él, de attól egy normális kiszolgálás még elvárható. Ez független a kávé díszítésétől. A vezető helyesen járt el, tanítani kell.


*Tudjuk, hogy nálunk a vendéglátósnak kell elégedettnek lennie a vendéggel, nem fordítva.

2021. febr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/111 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Vannak olyan harcok, amik megérik a normális ember idejét, az én olvasatomban ez nem az.

Én az ilyet úgy intézem el, hogy többet nem megyek oda, de jobb dolgom is van, mint baristákat kioktatni a munkájukról egy 1000 ft-os sz-r kávé miatt.

Senki nem azért megy a costába, mert ott van a kávékészítés csúcsa szerintem :D

2021. febr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/111 anonim ***** válasza:
87%

Legközelebb kérj flat white-ot, és írd meg a tapasztalatot.

Szerintem azt (a lehetőségekhez mérten) díszítve adják, ott ugyanis valóban az a termék, ellentétben a Latte-val. Még ekkor sem érzem feltétlenül jogosnak a reklamációt, mert az elviteles verzióval eleve vállalod, hogy nem azt az "eleganciát" kapod meg, de abban az esetben nem indokolja más, hogy lemaradjon a díszítés.

Amikor elvitelre kérsz kaját egy étteremből, az is máshogy fog kinézni az ételes dobozban, mintha feltálalták volna tányéron. Talán meg se kapod a díszuborkaszeletet meg petrezselyemlevélkét.

Néhány válaszadó kiemelte átadás stílusát, de egyébként nem arról írtál, a "nesze, itt van" a szövegben a kávé megjelenésére vonatkozott csak. Csak a túl gyors kiszolgálást nehezményezted, ami szerintem szintén nem jogos, a Costa Coffee stílusában ezt kínálja. Önkiszolgáló kávézó nem elviteles időkben is. Ha jól emlékszem cukrot, keverőt, szívószálat mind-mind magadnak vetted el, ahol én voltam legutóbb, de kihozni biztos, hogy sehol sem hozzák. Ennek pontosan megfelel az, hogy funkcionálisan megcsinálja a kávét a szemed előtt, majd oda is adja.

Az árával nem az eleganciát fizeted meg, hanem a menőséget, és azt, hogy minden szembejövő ismeri a feliratot a poharadon (ami rajta is van a poharadon, hogy mindenki láthassa). Van olyan is, ahol az elegancia van benne az árban, ott nem biztos, hogy a marketing benne van (magyarul nem ismert franchaiseról van szó). És biztos van, ahol mindkettő benne van.

2021. febr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/111 anonim ***** válasza:
8%

Látom, még sokan nem fogadjátok el, hogy - legalább is normális országban - a vendéglátás forog a vendég körül, és nem fordítva.

Jártam a csau féle Romániában, a régi SZU-ban, ott is megbecsülték a vendéget, pedig egyik sem volt fogyasztói paradicsom, + a SZU-ban nem is borravalóztak.

2021. febr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/111 anonim ***** válasza:
38%

Latte e, vagy nem latte!


Nekem, prolinak, ez tejeskávé tejhabbal. Soha nem fogok egy rongyot adni semmilyen kávéért, pedig szeretem. Csak nem ad akkora élményt amennyit kérnek érte.


Nincs szórás a tetején!? Ajjajjajjajj! Beleremegett a föld!


Costa Coffee: azt sem tudom mi a bánat az. Az a hely, ahova azok a jóemberek mennek kávézgatni, akiknek megéri ott kávét venni, mert annyira szeretik az ottani kávékülönlegességeket. Nyilván.


Pilvax, New York kávéházak. Ennyit ismerek. A Pilvaxot is csak Petőfiék miatt.


Nem való ez a magamfajtának. Nincs rá igényem. Meghagyom annak aki rajzocskás habot szeret szürcsölgetni.

Egészségükre!

2021. febr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/111 anonim ***** válasza:
86%
vihar a biliben tipikus esete... :))))
2021. febr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/111 anonim ***** válasza:
26%

#58 "Nincs szórás a tetején!? Ajjajjajjajj! Beleremegett a föld!"


Ha az árban benne van a szórás, akkor legyen! Vagy ne legyen, de akkor ne is fizettessék ki!

Nem tudom, hogy benne van-e az árban, nem ez a lényeg, hanem az, ha benne van, akkor csinálják is meg!

2021. febr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!