Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A pénzetekért ti is elvárjátok...

A pénzetekért ti is elvárjátok, hogy egy tökéletesen elegáns kávét kapjatok?

Figyelt kérdés

Szeretném elmesélni a botrányt ami történt Vasárnap a Costa Coffeeban.

Szeretném megkérdezni ti mennyire látjátok jogosnak a felháborodásom. Apróság de elvárom!


A Costa Coffeeban jártam hazafelé jövet.

Kértem egy egyszerű "Coffee Lattet".

A kedves hölgy el is készítette elviteles pohárkában 990ft-ért.


Egyetlen problémám volt, de meg voltam sértve. (legalábbis úgy éreztem magam)

Tudom, hogy egy klasszikus Coffee Lattet nehéz díszíteni mert fordítva történik az elkészítése a legtöbb kávéhoz képest. (pl: Flat White)

Ám a Costa Coffee egyik üzletvezetőjével egyszer elbeszélgettem, és azt állította, hogy


"Minden Costa Coffeeban kizárólag előképzett Baristák dolgoznak, majd a saját rendszerükben professzionálisra képzik a már meglevő barista képzésüket"


Ezt nagyszerű volt hallani, noha akkor csak egy Forró Csokit ittam.


Vissza a storyhoz a hölgy össze dobta a Coffee Lattet alig néhány másodperc alatt.

Amikor megláttam az átadás pillanatában azt éreztem "Nesze igyad, jó ez így".


A hölgy kávéját illedelmesen visszautasítottam, és felhívtam figyelmét arra, hogy megsértve érzem magam, és úgy érzem nem adja meg kellőképp a tiszteletet nekem.

Mi volt a gond?


Az, hogy 990ft-ot fizettem egy Coffee Latteért és olyan kávét kapok ami se nem Baristához méltó, se nem esztétikus.

Csak úgy össze volt önte oszt nesze itt van.

Nem várom el, hogy fenyőket, nem profilt meg rajz művészi képeket rakjanak a kávémba, de a leg alapvetőbb formációt, vagy valami eleganciát elvárok a 990ft-omért cserébe.

Azon a kávén nem volt semmi.


Az üzletvezető előjött és milyen érdekes, képes volt valami esztétikusat varázsolni egy új Coffee Latteba amit ingyen kaptam kárpótlásul a hibáért melyet a kolléga elkövetett.


Ti mennyire érzitek jogosnak, vagy jogtalannak a botrányt?

Akármelyik is, miért érzitek úgy?



2021. febr. 22. 15:21
 61/111 anonim ***** válasza:
96%
A Starbucks fogyasztóit még nagyjából értem, ott ugye az ember nem egy tejeskávét kér, hanem ilyen-olyan sziruppal, akármivel, azok inkább desszertként funkcionálnak, így még az ár is többé-kevésbé elfogadható. Na de mi vesz rá valakit, hogy egy papírpoharas tejeskávéért 1000 forintot fizessen?
2021. febr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/111 anonim ***** válasza:
83%

De hát a Costa Coffee-ben nem is jár rajz a Coffee Latte-re!!!


Ha ezzel a Kérdezővel egyetemben mindenki tisztában lenne, akkor nem én lennék a 60-ik válaszoló és a kérdés meg sem született volna!

2021. febr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/111 anonim ***** válasza:
90%

57. nek


Van egy kis "boltom".


Vannak jó vendégek akiknek érdemes, és remek érzés "mindent" megtenni , mert olyanok.

Vannak viszont a majom,beképzelt, unatkozó ügyeletes zrikagépek, akinek mindennel van valami problémája.Az az igazi szájhúzogatós flegma bumbika. Mert Ő így szokta, meg ott úgy van.

Akkor menj oda B+!!! Ja, hogy nálam egy ötvenessel olcsóbb. Ahhha!

Na ez a vendég inkább ne lenne! Nem kell mindenáron a pénze.

2021. febr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/111 anonim ***** válasza:
88%
Igen, normális országban helyen a vendég az első. Ha viszont felteszem, hogy én vagyok a pincér én egy alkalmazott vagyok. Ha én kapok egy képet a kv-ról, hogy az így néz ki. Akkor én azt így csinálom. Hiába szeretem 5 cukorral a kvt nem úgy adom, hiába raknék kismacska rajzot a tetejére, ha a képen nincs rajt nem teszek rá. Hiába tudom, hogy hány gr-m kvból hány ml kellene, hogy készüljön milyen hőmérsékleten, hogy “tökéletesen elegáns” legyen ha a főnököm eltér ettől akkor nekem is el kell, meg ha szakemberként tudom is, hogy kaki lesz a végeredmény, mert az én béremből vonják le. Vagy ez vagy pedig keresek másik munkahelyet. A kérdés pedig erre vonatkozott nem a kiszolgálás minőségére, amiben egyébként igazad van, a kérdés tárgya továbbra is a tökéletesen elegáns kv.
2021. febr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/111 anonim ***** válasza:
88%

61: már említettem korábban....

Mert oylan trendi ilyen papírpohárral a kézben végigsétálni az utcán...


Nevetséges!

2021. febr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/111 A kérdező kommentje:

Kedves 65 válaszoló. Hihetetlen ez a mennyiség.

Hol mondtam én, hogy rajzot kérek a kávémban, vagy azt, hogy szivecskét???


Mutasd meg és elismerem.... De NEM MONDTAM ILYET!!!


Azt mondtam, hogy az "Alap formáció" ennél nem többet. Formáció alatt értem a leg alapabb díszítést vagy valami. Pl. A szórást a tejhabra. Nem. Kell rajzolgatni ha nem tudsz, de igenis tegyél ki azért, hogy a vendéget a leg felsőbb fokon MEGTISZTELD!


Alap emberi elvárás.

Nem fölényeskedés.

Továbbá IGEN a pár másodperces kiszolgálásban is éreztem, hogy nem vagyok megtisztelve. Olyan gyorsan készítette rl (hol ott nem volt sor) mintha a körmöshöz rohanna utánam. Nem tudom... Nem járja.

2021. febr. 23. 11:10
 67/111 Sunshinedoll ***** válasza:
78%

#66 De a sz-r kiszolgálás Magyarországon, sőt, Európában elég átlagos dolog, nem csak a costára jellemző, hogy akad 1-1 idegbeteg vagy bunkó ember. Szerintem nálunk z minden szektorban jelen van.

Szerintem egyrészt a kiváló kávét és kiszolgálást ne a Costában keresd, mert a Michelin csillagos séfet sem a Mekiben fogod találni.

Igazán pazar, s-gget kinyaló kiszolgálásért/szolgáltatásért meg menj a perzsa-öböl multikultibb részeibe (Doha, Dubai), ott ez létezik, itthon nem igazán, és ha van is, azt biztos nem egy multinál fogod megtalálni.


Én abszolút megszoktam, hogy Magyarországon inkább az a ritka, amikor egy szolgáltatást végző, legyen az barista vagy bármilyen ügyintéző kifejezetten normális, sőt, még ezek közül a vendéglátósok mindig sokkal jobb fejek, mint egy postás.

2021. febr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/111 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, neked a fejedben van a probléma, de nem kicsi!


elképzeltél valamit, és azt most tényként kezelsz.


"Amikor megláttam az átadás pillanatában azt éreztem "Nesze igyad, jó ez így"."



Tipikus öngerjesztés...

2021. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/111 anonim ***** válasza:
88%

1. Nézd már meg a honlapjukat, ott a fénykép, hogy hogyan néz ki a latte, nincs rajta szórás, semmilyen, tiszta fehér a teteje.


2. Neked tényleg az a bajod, hogy gyorsan megkaptad a tejeskávédat?

2021. febr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/111 anonim ***** válasza:
90%
Látsz a weblapon a fényképen ilyet? Én sem. Ha szórást vagy bármilyen alap formációt akarsz akkor kinyitod a szádat és szólsz. 990 Ft-ért azt jár ami a honlapon van semmilyen rajz vagy szórás ha olyat nem ott nem látsz. Tudok rajzolni, de nem fogok ha nem ez a feladatom, tudok szórni de nem fogok ha nem ez a feladatom, te bármennyire is megtisztelve éreznéd magad tőle. Az én feladatom annak a 990 Ft-os kvnak az elkészítése amit az oldalon látsz.
2021. febr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!