Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mi van akkor ha étteremben a...

Mi van akkor ha étteremben a fogyasztásom után nem tudok fizetni?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam és biztos fordult már elő valakivel. Ez tök ciki lehet. Pl. elfelejtettem pénzt vinni, vagy nincs nálam annyi. Elfogyasztottam az ételem mint aki jól végezte a dolgát, amivel a szakácsok fáradoztak és egyszer csak...nem tudok fizetni. Na ilyenkor mi van? Ott ülök jóllakva, mellettem meg a pincérek és a felettesei kérdezgetnek, vagy mi van ilyenkor? De ugyanez van pl. egy fodrásznál...nagysoká lenyírja a hajam, beállítja a frizurát és nem tudok fizetni. Ott állok lenyírt, belőtt hajjal és megmondom mindjárt visszajövök elugrok pénzért? Vissza nem ragaszthatja addig a hajam. Na az ilyesmi szituk hogy működnek? Esetleg akinek van tapasztalata.

2021. márc. 4. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Felhívsz valakit, hogy hozzon pénzt, vagy hozza el a bankkártyádat!

Otthagysz valami értéket zálogban, míg visszajössz a pénzzel!

Ottmarad a partnered, míg hozod a pénzt!

Hidd el bármelyik megoldással jobban jársz, mert ha egyiket sem választod, akkor kihívják a rendőrt.

2021. márc. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egyszer ilyen. Kártyával nem tudtam fizetni, pénz nem volt nálam. Ott hagytam a személyimet, amíg elszaladtam a bankautomatához.
2021. márc. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyakran jársz oda, akkor valószínűleg elmondhatod bocsánatkérések közepette, hogy mi a szitu, de mindjárt hazaugrasz és hozod a pénzt. El fogják ezt fogadni.


Ha nem ismernek téged, akkor ugyanez, csak felajánlod, hogy addig otthagyod személyidet/telefonodat/akármit, plusz írsz egy papírt a tartozásodról, amíg vissza nem érsz.


Vagy felhívsz valakit, hogy segítsen és fizesse ki neked. Vagy ha többen vagytok, akkor az egyikőtök marad, amíg a másik elmegy pénzért.

2021. márc. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a fodrászommal jóban vagyok, nála simán csak megmondanám, hogy mindjárt jövök, hozok pénzt.

Étterembe nem szoktam egyedül járni, szóval valaki ottmaradna amíg a másik elszalad pénzért.

2021. márc. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A lényeget már megválaszolták, csak a teljesség kedvéért azt azért hozzátenném, hogy személyit, vagy bármi más hivatalos okmány zálogba adni is és átvenni is tilos, és büntetendő!

Szóval alapból el se fogadhatják, de ha mégis, és úgy alakul, hogy mégis rendőrség a vége, és ez kitudódik, akkor mindkét felet megbüntetik!

2021. márc. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Rendőrt hívnak és letartoztatnak lopásért.
2021. márc. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja csak az milyen röhejes, hogy jóllakva elvisznek a rendőrök. Vagy frissen nyírt hajjal.
2021. márc. 4. 18:14
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én jóba vagyok fodrászomal így mikor egyszer nem volt nálam pénz akkor mondtam hogy mindjárt jövök haza szaladtam ez kb 5perc volt futva és már vittem is pénzt neki .
2021. márc. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon nem mindegy, hol történik, milyen a személyzet. Alap esetben, jó fejek, és megvárják, amíg telefonálgatsz, és valaki hoz pénzt. Rosszabb esetben rendőrt hívnak. Legrosszabb esetben megvernek. Mielőtt azt mondjátok, hogy nem így van, már mindegyikre láttam példát.
2021. márc. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
Annyira nem röhejes. A lopás az lopás. Ha nem fizetsz valamiért, akkor az lopás. Ennyi.
2021. márc. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!