Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Netpincér felturbózza az...

Netpincér felturbózza az éttermi árakat?

Figyelt kérdés

Elkezdtem elhasználni a Szép-kártyámon lévő vendéglátás alzsebet, és mert gyakorlatlan voltam - meg vírus is van -, kézenfekvő volt, hogy a netpincéren keresztül próbálkozom. (Akikről eddig csak hallomásból tudtam)

Első hamburger és második gyros tál sikeresen befutott, nosza húsvéti ebédhez egy menő éttermet választottam.

7500 Ft egy kétszemélyes bőségtál, plusz szállítási díj, rendben, a hülyének is megéri.

Valahogy úgy alakult, hogy föl kellett hívnom az éttermet magát, és ha már beszéltem velük, meg is rendeltem az ételt.


Ma kiszállították, és döbbenten láttam, hogy az étteremből rendelve ugyanaz a kaja csak 6000 Ft. Mire föl tesz rá a netpincér 25 %-ot? Plusz szállítási díj?

Én - naivan - azt hittem, hogy ők az éttermekkel állnak kapcsolatban.


Lehet engem ekézni, meg értem ám, hogy nekik is meg kell élni valamiből, de ez így rendben van?

Továbbá: mindenütt ezt csinálják? Ráteszik a busás hasznot, pluszban elkérik a szállítási díjat is? Mert ha igen, őket hanyagolnám eztán és rendelek közvetlenül a szolgáltatótól.



2021. ápr. 4. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Van, ahol tesznek rá, igen. Mi például pizzát rendeltünk a napokban, és bár az árak ugyanazok voltak, mint a pizzériánál, a netpincér 500 forintért szállítja ki, míg a pizzéria ingyen. Ez már csak ilyen. Cserébe netpincérre egyszer regisztrálsz és pár kattintással az összes éttermet eléred, kvázi a szolgáltatást fizeted meg. (Végül mi sem netpincérről rendeltünk, de biztos van, akinek megér ennyit az a plusz pénz)
2021. ápr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Itt 290 a netpincér, 500 volt az étterem.

Majd figyelek eztán, bár itt és most konkrétan inkább jól jártam.

2021. ápr. 4. 18:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az esetek 90%-ban ahonnan rendelek 300 forint termékenként a plusz, de ezt nem a Netpincér rakja rá, hanem az étterem, hogy ellensúlyozza a Netpincér 25% körüli levonásait minden egyes rendelés után.
2021. ápr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, kezdek rájönni, hogy kétféle árral dolgoznak. Kicsit csalódott vagyok.

Egyfelől jól hangzik, hogy 290-ért kiszállítják, másrész ez bizony burkolt áremelés.

(Nyilván tisztában vagyok vele, hogy az "ingyen" kiszállított pizza árában már benne van a szállítási díj is - és természetesen a kényelem árát meg kell fizetni -, de az valahogy mégis elegánsabb.)

2021. ápr. 4. 19:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként miért nem rendelsz telefonon keresztül az étteremből? Úgy általában normál áron számítják, én is átszoktam arra, kivéve ahol nincs ilyen opció.
2021. ápr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az lesz eztán, csak annyira "friss" nekem a Szép-kártya, hogy itt és így próbálkoztam először használni. (Pedig nagyon egyszerű a használata, nem is értem, miért paráztam)
2021. ápr. 4. 20:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem a Netpincér teszi rá, hanem az étterem maga.
2021. ápr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nyílván a netpincér nem ingyen dolgozik, az étterem azért teszi rá, mert tőle a netpincér leveszi a díját

ez egy szolgáltatás kifizeted azt, hogy mindenféle éttermet látsz egyszerre, egy helyről tudsz válogatni, nem egyesével kell keresned a googleban

olyan mint a szállás.hu ott is sokszor megfizeted, hogy egyszerre látod a szállásokat, azon a helyen ahol keresel

2021. ápr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, értem, és meg is értem.

Már sikerült szétválogatnom, hol fizethetek Szép kártyával IS, és van saját szállító szolgáltatásuk IS (legalábbis a helyi éttermeknek), és megnyílt az elviteles lehetőség is, majd innen rendelek.

Amúgy pozitív a tapasztalom a Netpincérrel.

2021. ápr. 8. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!