Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha kihagynak valamit a rendelé...

Ha kihagynak valamit a rendelésből az úgyanúgy lopásnak számít, mintha én nem fizetném ki az ételt?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasni, hogy a házhozszállítás során kihagynak valamit a rendelésből az éttermek. Szerintem ez úgyanúgy lopás, mivel ellopják az ember pénzét. Az ilyen esetekből mégse indul sosem eljárás, bezzeg ha én fizetés nélkül elvennék akár csak egy tálkás szószt a mekiben rögtön rámhívnák a rendőrséget.

2021. ápr. 19. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
5%
Tanulj meg főzni,nem rendelni .
2021. ápr. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor jelezni kell nekik, hogy hiányos a rendelés, és szoktak küldeni egy újat.

Mellesleg amikor meghozzák a rendelést, át tudod nézni hogy minden megvan-e, és ha nincs, nem vagy köteles átvenni.

Lopáshoz semmi köze.

2021. ápr. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Na mar megint a magát mindenen felbas*ó kérdező.
2021. ápr. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Ha kihagynak valamit, az tévedés, ami orvosolható.

Ha viszont tudatosan elveszel valamit ami nem a tiéd és nem fizettél érte, az a lopás.

2021. ápr. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akarják orvosolni akkor lopás..Velem volt ilyen. Kimaradt valami és nem hozták ki utólag, hiába szóltam
2021. ápr. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon mérges szoktam lenni, mikor hiányos a rendelés, mert hiába hoznak ki 30 perccel később egy lemaradt sültkrumplit a burgeremhez, azzal nem vagyok előbbre, mert együtt szeretném őket enni. A burgerem addigra kihűl és megszottyad, nagy eséllyel ugyanazt a krumplit fogom megkapni, amit eredetileg nekem szántak, csak nem került a futárhoz, tehát az meg egyenesen ehetetlen lesz, mire hozzám érkezik. De jártam már hasonlóan tésztával is, pont az enyém maradt le, mire kihozták panasztétel után, a tésztaélet összeállt egy téglába gyakorlatilag, magába szívta az összes szószt, a tetején a reszelt sajt pedig szilárd rétegbe dermedt. Nyamm... ráadásul ehettem egyedül ezt a mennyei kaját, mert a többiek arra már nyilván befejezték a sajátjukat :)


Azonban ha az étterem kárpótol téged valamilyen módon, hiába nem leszel maradéktalanul boldog (ahogy fent felvázoltam), nem minősülhet lopásnak. Egyszerűen aznap figyelmetlenül végezték a munkájukat, sajnos ezzel sokat nem lehet tenni. De ha nem kapsz semmilyen kárpótlást (sem étel, sem visszautalt pénz formájában), az már kicsit más kategória, de akkor sem vagyok benne biztos, hogy a lopás a legjobb szó rá.

2021. ápr. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, nekem is volt hogy 2 órával később kihoztak egy nagy krumplit. Igazán köszi...A hamburgerhez lett volna...

Bosszantó.


Masik: múltkor volt egy jobb étteremből rendelésem, elég sok minden, kifizettem, utólag picit sokalltam, blokk persze nem volt, csak a kis kártyás bizonylat papírja, összeszamoltam mindent még a csomagolást is és +3000 jött ki, felhívtam őket, és 0 segítség, annyit fújt a pincér pitsa hogy nem tudom, nem tudom, nem tudok rá mit mondani. Na ez nálam lopás..

2021. ápr. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!