Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A fővárosban meg vannak halva...

A fővárosban meg vannak halva az emberek a parázskrumpliért. Vidéki ismerőseim ezen nevetnek, azt mondják feléjük az ilyen apró burgonyát a malacoknak szokták adni. Akkor menő a parázsburgonya vagy selejt?

Figyelt kérdés

2021. okt. 1. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Én is szeretem ,max falusi ismeröseid lehetnek ilyenek ,mert szerintem vidéken is szeretik a parázs krumplit.
2021. okt. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ízlés dolga.
2021. okt. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Vidéken tényleg disznóé vagy tyúké erre legalábbis
2021. okt. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Vidéken nőttem fel és mindig is nagyon szerettük a parázskrumplit, szóval ezt embere válogatja. Az viszont biztos, hogy elég primitívek az ismerőseid és ez nem azért van, mert vidékiek.
2021. okt. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Meg a nagyobbakat is adják a disznoknak. Kell az a moslékba. Akkor ez azt jelenti, hogy az ember ne egye? Ugyanez a helyzet a kukoricával is? Mert azt is adják disznonak, de emberi étkezésben is használják elég elterjedten. Arra mit mondanak a "vidéki ismeröseid"?
2021. okt. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

Én eltettem vetőkrumplinak az aprókat!


Egyébként a parázskrumpli inkább az újkrumpli, az meg nagyon finom!

2021. okt. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Pesti gyerekként sokat nyaraltam egy szabolcsi kis faluban. Ott valóban, az apró krumplikat megfőzték egy nagy üstben a disznóknak. Mi gyerekek körbe álltuk az üstöt és egy merőkanállal szedegettük ki a krumplit, meghámoztuk, egy kicsit megsóztuk és kétpofára zabáltuk.

Fantasztikusan finom volt.

Ja, a vidéki gyerekek pont ugyanúgy zabálták mint a pestiek!

2021. okt. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7# Tényleg így volt:)
2021. okt. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg! Nyáron én is vettem a CBA-ban, hogy makd humusszal megeszem és anyukám mseg jól beszólt, hogy ezt a disznók eszik. Egyébként elképesztően olcsó volt, 1 kg került 99 Ft-ba. Nyìlván akkor volt a szezonja. De sütőben megpirìtva Isteni!
2021. okt. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én azt se tudom mi az a parázskrumpli.
2021. okt. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!