Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért puffog a vendég, amiért...

Miért puffog a vendég, amiért nem vagyunk SZÉP kártya elfogadó hely?

Figyelt kérdés

Ez csak egy opció, nem alap feltétel. Mégis az összes fel van háborodva, lepontoznak, felállnak és elmennek.


(Bankártyás & többféle készpénzes /Ft., $, €/ fizetési lehetőség viszont van)


2021. okt. 17. 12:43
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
71%

a dollár készpénzes fizetés az aztán rohadt fontos

oldjátok meg a szép kártya elfogadást aztán nem lesz probléma

a vendég máshova is tud menni, szóval egyelőre ti vagytok rászorulva

2021. okt. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
23%
Mert van, akinek semmi sem elég...
2021. okt. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk rászorulva.


Inkább ellenszenves a banda, nem is lesz bevezetve aztért se, csak néha kíváncsi vagyok, mi olyan csilli-villi a SZÉPben, hogy sikogatnak érte.

2021. okt. 17. 12:56
 4/51 anonim ***** válasza:
93%

Azért mert a szép kártyáról csak erre tudja költeni a pénzt, kpra kiváltani nem tudja, a bankkártyáról viszont akár a villany számlát, ruházkodását fizetheti. Emberként igazán érthetnéd, tudhatnád.


Az más kérdés hogy én pl előre megkérdezem, nem utólag, főleg nem puffogok, max keresek másik helyet ahol viszont lehet így fizetni.


Egyébként miért nem vagytok elfogadóhely? Ez olyan alap mostanság...

2021. okt. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
92%
Mindez megelőzhető egy kva nagy táblával a bejáraton, hogy itt nem fogadjátok el a SZÉP kártyát.
2021. okt. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
96%

Az meg a másik, most így hozzáteszem hogy van akinek a munkahelye adja a szép kártyára a cafeteriat. Nem sikongat érte senki elhiheted, jobb lenne kézbe megkapni azt az összeget, de nincs válogatás, vagy szép kártyára kapod vagy szép kártyára kapod.

Gondold el, havi 200 ezret ráutal a cég, mi a fszomra koltse az ember ha nem kajalasra?

2021. okt. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
94%

Nincs ezzel semmi gond,ha te nem szeretnéd.

Akinek a munkahely ad cafeteriaként,így kevesebbet kell adózni utána vagyis többet kapsz, mintha kp-ban kérnéd (nem is mindenhol opció ez) így,ha el szeretném költeni,akkor én is olyan lehetőséget nézek étterem, szállás kereséskor,ahol van erre mód.

Egyébként szolgáltatói szemlélet kérdése az egész.

Van aki törekszik,hogy többet nyújtson van aki meg nem.

Egy jó vendéglátós azért próbál a vendég kedvében járni. Nyilván nem extrém hülyeségekre gondolok,de a szép kártya már olyan alap ,mint a bankkártyás fizetés.

2021. okt. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Szerintem teljesen fair, hogy ha előzőleg megkérdezi az ember. Krvára nem alap, ahogy az sem, hogy a pincér tudja, van-e az adott vendégnek bárminemű ételallergiája.


Egyébként *szerintem* felháborító, hogy az ember nem rendelkezhet a saját maga által megkeresett pénz felett. Van, aki nem étterembe járó típus, mégis ki van szolgáltatva a kártyának. Nem értem, hogy sikerült az embereket ilen szinten rákényszeríteni erre (jó ötlet, jó ötlet, de akkor sem arra költöd a pénzt, amire akarod).

2021. okt. 17. 13:16
 9/51 anonim ***** válasza:
90%

Ebben teljesen igazad van.

Én is jobban örülnék,ha ugyanazt az összeget megkapnám ,amit szép kártyára,mert sokkal hasznosabban is el tudnám költeni.Igaz ,akkor kevesebbet járnék étterembe.

Szóval van némi előnye is,ez miatt sok ember az elmúlt években kapott rá az étterem vagy a szálloda "luxusára"

Egyébként a belföldi gazdaságot mérhetően pörgeti az így oda kerülő pénz, ráadásul fehéríti is egyben,mivel ez mindenképpen adózott jövedelem a vendéglátósnak is.

2021. okt. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik eddig többet nyom a latba a pozitívuma, mint a negatívuma.
2021. okt. 17. 13:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!