Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mentek ma valahova munka után...

Mentek ma valahova munka után vacsorálni?

Figyelt kérdés
Én megyek a haverommal a MOM parkban lévő ( Bp.) Paulanerba egyet vacsorálni. Beszélgetünk egyet mert már rég találkoztunk, közben harapunk valami finomat. Direkt 17.30-ra megyünk, mert akkor még nincsenek sokan, de így hogy korán fogok enni, csak levest hoztam magamnak ebédre.

2021. dec. 3. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
*vacsorázni, nem pedig vacsorálni
2021. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem teljesen
2021. dec. 3. 10:24
 3/8 A kérdező kommentje:
VACSORÁL, (vacsora-al) önh. m. vacsorál-tam, ~tál, ~t. Vacsorát eszik, estebédel. Vonz tárgyesetes viszonynevet is. Mit vacsoráltál? Sültet, és tésztást. Megvacsorálni, az estebédet elvégezni. Úgy jó vacsorálni, hogy megtudja más is. (Km.). A régieknél pl. a Debreczeni Legendáskönyvben: vacsorálik. Hogy vacsorálik vala, egy haltetem általálla ah torkán.“ (89. 1). A Münch. codexben is ikes igeként ragoztatik: „Készéh (készíj azaz készits) hogy vacsoráljam.“ Lukács. XVII.); tehát itt is vacsorálik, valamint ,ebédel’ helyett ,ebéllik’.
2021. dec. 3. 10:24
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Most még védd is meg, hogy parasztosan beszélsz.
2021. dec. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen a Blahára!
2021. dec. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
@4 Az, hogy valaki a saját dialektusában beszéli a magyar nyelvet, a legkisebb mértékben sem lenézendő.
2021. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Andizsuzsi ***** válasza:
95%
Igen, a konyhába.
2021. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
Igen, be a szállóra
2021. dec. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!