Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Vendégségben mi a szokás?

Vendégségben mi a szokás?

Figyelt kérdés

Ha egy barát jön vendégségbe pár napra (2-3), akkor a vendéglátó feladata teljes ellátást biztosítani a vendégnek (reggeli/ebéd/vacsora), vagy elég egyszer megvendégelni főtt étellel amikor megérkezik? Rágcsálnivalók lesznek folyamatosan biztosítva.

A vendég részéről meg ennyi lenne a kérdésem, hogy illik valamit vinni ilyen esetben?

Köszönöm a válaszokat.



2021. dec. 6. 15:16
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja, az lemaradt, hogy reggelinek való lesz, tehát felvágottak, meg hasonlók. Az érdekelne, hogy főtt étel mindennapra kell legyen?
2021. dec. 6. 15:19
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
A kérdésedből ítélve egyedül élhetsz. Szóval, egymagadra erre a párnapra nem készítenél főtt ételt?
2021. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Igen, ez alap esetben a vendéglátó "feladata" hiszen ő látja vendégül a barátját.

És innentől kezdve, minden egyéb a barátságon múlik.

Egy barát pl. beszáll a költségekbe. Vagy ha nem teheti meg, akkor megköszöni szóban.... és ha úgy hozza az élet, hogy ezt meg tudja hálálni, akkor megteszi. Valamilyen formában.

Ez különbözteti meg a barátságot a haverságtól.

2021. dec. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ezt abszolút meg lehet beszélni előre, ha barát...
2021. dec. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%
Beszéljétek meg. Te most a vendég vagy? Vigyél ajándékot többezer forint értékben.
2021. dec. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Illik őket napi 3* megetetni.

Ez lehet annyi, hogy megteríted az asztalt és kínálod őket a felvágottal. Nem kell egész nap főzni, de minimum kínálni kell valamit.


Te sem akarnál idegen helyen korgó gyomorral várni 24 órát két evés között, meg közte 17 sós mogyoróval kihúzni. Az emberek többsége ilyen helyzetben nem mer kérni.

2021. dec. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

Természetesen a te dolgod ellátni a vendéget emberi módon, amibe az étkezés is beletartozik.

Azért 2-3 napra megfőzni nem egy nagy durranás és abból te is eszel!

Kérdés, hogy a vendéged egy átlagos gyomrú, hétköznapi ételekkel jóllakó valaki, vagy olyan igényekkel érkezik, mint az angol királynő?

Én olyanokkal veszem körbe magam, amilyen én is vagyok, így nekem tökéletes boldogság lenne egy rakott krumpli, egy disznótoros, vagy egy pörkölt tarhonyával.

2021. dec. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%
Én nem várnám el a másiktól, de nem is volt rá soha szükség, mindig felváltva álltuk, ill. elvitelnél a sajátját nem engedte fizetni.
2021. dec. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
18%
Mi a legjobb barátnőmmel már bőven túl vagyunk a "mi illik" kérdéskörön. Simán benyúlunk egymás hűtőjébe, van hogy a vendég vásárol be és ő is főz. De ez olyan természetes nekünk, hogy szoktunk szólni előre, ha valami olyasmi alapanyag van otthon, amivel tervünk van, olyankor megemlítjük, hogy "ehhez ne nyúlj".
2021. dec. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%
Vendéget hívsz és "félpanziós" ellátásban akarod részesíteni?
2021. dec. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!