Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Az ázsiai kaják okozhatnak...

Az ázsiai kaják okozhatnak hasmenést?

Figyelt kérdés
Szeretnék enni kínai/japán kaját de félek hogy hasmenésem lesz tőle

2022. febr. 15. 07:18
 1/5 anonim válasza:
97%

Bármilyen kaja okozhat hasmenést vagy szorulást. Nagyon sok múlik az elkészítési módján, meg azon, hogy mihez vagy szokva.

Próbáld meg, én szeretem az ázsiai konyhát, de javaslom, hogy valami egyszerűbb kínaival kezdj, esetleg egy kis csípős-savanyú, mert a legtöbb embert nem annyira viseli meg. De igazából amihez kedved van, a sushi is finom (szerintem) és az indiai konyhát is jónak tartom. Mindegyiknek megvan a maga specialitása.

2022. febr. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben CSAK AZÉRT, mert ázsiai, nem okoz hasmenést.

De ha nem szoktad meg, hogy több zöldségfélét eszel, nem szereted a füszeres ételeket, akkor lehetséges, de nem azért, mert ázsiai, hanem mert szokatlan.

Nekem soha nem volt hasmenésem egyetlen ázsiai ételtöl sem, ellentétben a "magyaros" kajáktól, ami sokszor annyira zsíros, hogy alig lehet megenni.

2022. febr. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

Igazából - ha higiénikusan készítik el - az az étel okozhat gondot, ami számodra szokatlan.

A zsírról étolajra, vagy más fajta olajra történő átállás is okozhat hasmenést.

Másrészt ez függ az immunrendszered erősségétől is.

2022. febr. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Valentino BROssi ***** válasza:
17%
A plázás meg sarki 10 négyzetméteres ázsiai büféktől szinte garantáltan hasmenésed lesz. Egy hagyományos kínai étteremben ez azért nehezebben fordulhat elő - olcsó húsnak híg a leve.
2022. febr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Még soha nem volt hasmenésem ázsiai kajától pedig volt hozzájuk szerencsém bőven itthon és jó néhány ázsiai országban is. Mert mindig odafigyeltem a higiéniára és egyszer előfordult hogy utolsó lehetőségként bementem egy McDonald's ba és ott is olyan kosz volt, hogy aznap inkább nem ettem sehol.
2022. febr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!