Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mi történne, ha valaki házhoz...

Mi történne, ha valaki házhoz rendelne 1000 db 0,5 l-es üditőt egy étteremből?

Figyelt kérdés

Foodpandán enged 1000 db 0,5 l-es üditőt hozzáadni a kosárhoz és megrendelni. Ha ezt valaki bankkártyával kifizeti neten és megrendeli, akkor mi történik?


Az én tippem az lenne, hogy az étteremben lévő vizek nagy részét külön-külön futár kihozná, a maradék árát pedig visszautalnák, vagy levásárolhatóvá tennék.



2022. febr. 22. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Első körben felhívnának, hogy komolyan gondoltad-e. Aztán ha igen, akkor örülnek a fejüknek, hiszen az italokon sokkal több haszon van, mint az ételeken. Ha pont nincs nekik annyi raktáron, akkor irány a legközelebbi tesco, és szépen kiszállítanák neked.
2022. febr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, mondjuk nyilván nem a Tescóból szereznék be a maradék üdítőt. És mi lenne, ha 1000 burgert rendelnék?
2022. febr. 22. 14:12
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Az üdítő nem gond, ha ki lenne előre fizetve, akkor simán felhívnák a beszállítójukat, hogy pattintson le nálad 1000 üdítőt.

Az étel más kérdés, ez a kapacitásuktól függ, hogy egyáltalán bármilyen körülmények közt, meg tudják e csinálni, vállalható minőségben.

Ha igen, akkor felveszik a rendelést előrendelésbe, amihez nyilván pár nappal (egy héttel) előtte szólni kell. Az árubeszerzés miatt, munkásokat úgy szervezni, futárokat úgy szervezni, esetlegesen plusz gépeket (pl. melegen tartókat) kölcsönözni.


Na meg persze ezt nem ilyen fúdpandás bohócokon keresztül kell intézni, úgy szóba se állnak veled, hanem személyesen az étteremben megrendelni. Megegyezés szerinti előleget kifizetve.

2022. febr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Semmi nem történne, látnák, hogy trollkodás és törölnék a rendelést.
2022. febr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Én is így gondoltam, mondjuk nyilván nem a Tescóból szereznék be a maradék üdítőt."


Mert szerinted inkább leadnák a rendelést a beszállítójuknak, hogy légyolydrága majd 3 nap múlva ennyit meg ennyit még pluszban hozz?

2022. febr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mert szerinted komolyan a Tescóban vennék meg kétszer annyiért?
2022. febr. 23. 14:24
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Amikor én dolgoztam kajáldában, nálunk le kellett okézni minden eggyes rendelést az appen.


Ha túl nagy volt a rendelés, inkább kinyomtuk, mert nem éri meg az az egy azt a hisztit.



Általában ha rendezvényre (értsd 5-6nál nagyobb csoport) kell ételt készíteni, azt elsőre kell jelezni, mindegy hogy helyben vagy elvitelre, mert se a futár, se az étterem nem arra van berendezkedve.


Fizikaliag vagy belefér ez a mennyiség a sütőbe, vagy nem, de ez nem Mary Poppins varázs szatyra, amiből csak úgy elő lehet húzni ami kell.


Ha az étterem nem tud megcsinálni valamit, nem fognak selejtet gyártani meg túlvállalni magukat.


És igen, ha magában a fizikai étteremben sok volt a rendelés, akkor is ők a prioritás, egyszerűen lekapcsoltuk a futárszolgálat appjét, ha a konyha szólt, hogy kapacitásnál vannak.

2022. febr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyilván a programozó aki az alkalmazást írta, a hasára csapott, hogy na, srácok mi az abszolút max szám amit bármiből rendelhetnek? 1000 jó lesz?

Ja, tuti elég lesz.


Az étterem oldaláról meg benn maradt, mert általában nem informatikusok dolgoznak ilyen helyeken és nem értenek hozzá.

2022. febr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mert szerinted komolyan a Tescóban vennék meg kétszer annyiért?"


Jártál már életedben egy Metro áruházban? Tudod, ahonnan a magyarországi éttermek kisebb forgalmú fele végzi a beszerzést.


Feleakkora árakat láttál, mint a "rendes" élelmiszerboltokban?

2022. febr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Felhívnànak, hogy nem tudják teljesíteni, vagy elutasítják a rendelést ha ételről beszélünk. Ha el kell fogadni, sokáig fogsz csuklani, ha 45 perc múlva panaszkodsz, hogy késik a rendelésed, akkor már anyukád is.
2022. márc. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!