Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha valaki sokszor rendel...

Ha valaki sokszor rendel pizzát ugyan arról a helyről,és egy héten több alkalommal is, azt nem beszélik ki az ott dolgozók?

Figyelt kérdés
Párommal,mivel nagy pizzások vagyunk van hogy egy héten 2 alkalommal is rendelünk. Sokszor mondom neki,hogy jobb volna,ha főznék..de ilyenkor jön elő azzal,hogy ő bizony inkább a pizzát kívánja jobban per pillanat. Be szoktam adni a derekamat,mert én is szeretem, ráadásul utalvánnyal fizetünk. Viszont, sokszor felmerül bennem a kérdés,hogy ilyenkor nem pletykálnak ki minket?
2022. máj. 6. 17:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Öket az egyáltalán nem érdekli, KI rendel, a lényeg csak az, hogy siokat adjanak el.

Ha meg netán név szerint megjegyeznének, akkor is csak annyiban, hogy ti vagytok a jó pénzforrás.


Viszont nem kellene azért ilyen gyakran pizzát enni, mert nagyon egészségtelen, és könynen elhíztok töle.

2022. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Jellemzően nem. Hacsak valamivel nem hívod fel magadra specifikusan a figyelmüket, azt se fogják tudni, ki vagy.

Dolgoztam ilyen helyen, és azon az egy-két eseten kívül, amikor például megjegyzésbe valami ritka szokatlant írt valaki (például volt egy, aki hónapokon keresztül azzal a szöveggel rendelt, hogy "a kapucsengő nem jó, a kapuból kiabáld be hogy XY és akkor kijövök"), és emiatt külön felfigyeltünk rá, a maradék 99%-ban már egy órával később se emlékeztünk rá, ki mit rendelt. Mivel ugye ebben az órában még kaptunk harminckilenc másik rendelést, és nyilván azokkal foglalkoztunk, nem azzal hogy számon tartsuk, kik rendeltek már aznap, meg a múlt héten is.

2022. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) Tudod, nagyon mozgalmas munkahelyünk van,és én még emellett ha hazajövök,csinálom a kertet is, így ez a kis "bűnözés" talán még úgy ahogy belefér. De egyébként,ez sem általános,hogy egy héten 2 alkalommal rendelünk, csak érdekelt hogy vajon igaz-e az,hogy a vendéglátásban kibeszélik az embereket.
2022. máj. 6. 17:17
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted érdekli őket? Amíg fizettek senkit nem érdekel, hogy hányszor rendelsz. Különben is miért érdekel, hogy pletykál valaki? A te életed miért mások elvárásai szerint kell élned?
2022. máj. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Mi abban a pizzázóban ( szomszéd falu) személyesen is meg szoktunk jelenni, név szerint ismernek minket,és azt is tudják,hol lakunk,ugye a rendelések miatt.
2022. máj. 6. 17:19
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem is azért kérdeztem igazából,mert az ő véleményük érdekel. Csak azért voltam rá kíváncsi, mert sajnos egy barátnőmnek rossz tapasztalata van. Ők is gyakran jelennek meg egy ugyan azon helyen,és az egyik falubeli fiú ott szakács. Ő meg híreszteli a faluban,hogy a barátnőm nem tud főzni.
2022. máj. 6. 17:20
 7/20 anonim ***** válasza:
97%

"Ő meg híreszteli a faluban,hogy a barátnőm nem tud főzni"

Ilyen rosszindulatú, minden lében kanál emberek meg bárhol előfordulhatnak. De a többség nem ilyen.

2022. máj. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
7/7. Ebben maximálisan igazad van.Sajnos, rosszindulatú ember bárhol előfordulhat.
2022. máj. 6. 17:27
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Mit tudnának ezen kibeszélni, és ez neked miért baj?

Szaros papuccsal vered a kutyát bekokózva, miközben a párod átveszi a pizzát, vagy mit lehet ezen pletykálni?


Nyilván beszélnek rólatok, de ez kb. annyiból áll, hogy mennyi volt a jatt, mennyire érdemes odafigyelni rátok, besorolnak a fix törzsvendégek közé...

ennek inkább haszna van. Pl. közvetlenebb a kontakt, bármi probléma esetén rugalmasabb a megoldás, előrébb vesznek a kiszállításban, kapacitásuktól függően esetleg továbbítanak (és teljesítenek) extra kéréseket , ha van ilyen.

Egy törzsvendég mindig megbecsültebb, mert egy jó vendéglátós pontosan tudja, hogy fix alapot jelentenek a boltjának.


Nem kell ettől félni vagy megijedni, sajnos manapság a kiszállítás korában, pont a "családias hangulat" az egyik legnagyobb hiány a vendéglátásban. Személytelen, robotszerű munka vette át a helyét, betanított munkásokkal.

Én ismerek olyan éttermet, ahova 3. generáció óta jár több család is. Minden dolgozó ismer mindenkit. Ennek olyan hihetetlen hangulata van, amit egy kiszállítás nyomokban se fog tartalmazni.

De ha van 1-2 momentum, ami halványan emlékeztet erre, pl. az, hogy megismernek titeket, megbecsülnek odafigyelnek, annak inkább örülni kell.

Én pl. szakács vagyok, abszolút a "gépházban" tolom, tehát elvileg nincs személyes kontaktom a vendéggel.

Ennek ellenére az évek, évtizedek alatt kialakult egy olyan ismeretségi köröm, vendégek közt is, akik a privát számomon hívnak, egyeztetünk, mikor dolgozom, mikor jöjjenek, stb. A munkahely váltások ellenére.

Vannak akiket 3-mal ezelőtti munkahelyemről ismerek, de követnek, szóval oda jönnek kajázni, ahol dolgozom. :D


Meg ilyen alkalmakkor, mint pl. most a ballagás volt, avgy húsvét, karácsony előtt, stb, megborítanak annyi maszek melóval, hogy nem győzöm csinálni. :D

De ezt jól csinálni, nem is lehet lelketlenül, arctalanul, gyártósori szalagmunkásként. Az olyan is. Akinek ez kell, menjen a mekibe.

Aki meg személyes odafigyelést akar, az ne ijedjen meg attól, ha "kibeszélik" vagy beszélnek róla, vagy nyilvántartják.

2022. máj. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

"Ő meg híreszteli a faluban,hogy a barátnőm nem tud főzni"


Ezt én sem étem, mert ha tudna főzni akkor azzal az étterem üzletét rontaná. Mivel nem járna oda.

2022. máj. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!