Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha a számla végösszege tartalm...

Ha a számla végösszege tartalmazza a szervízdíjat jár még ezen felül borravaló??

Figyelt kérdés

2022. máj. 16. 21:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
56%
Én szoktam adni, ha jó volt a kiszolgálás.
2022. máj. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
44%
A szervízdíjat az étterem kapja (vagy szétosztják a fönökök vagy sem, illetve ott is kérdés, ki mit kap belöle), a borravalót az, aki kiszolgált.
2022. máj. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
A szervizdíj a borravaló duplán lehúzásának eszköze. Ha ilyet tapasztalok valahol, oda nem megyek vissza.
2022. máj. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Osztom a 3as véleményét mindig adok bőséges borravalót kivêve ha eleve lehúznak szervízdíjjal. Volt ,hogy 2 kávé szervízdíja 520ft volt. Na tudod kit húzzanak le ilyen pofatlanul...soha tobbet nem megyek oda
2022. máj. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
A borravaló csak az extra szolgáltatásért jár, ami alapból nincs benne az árban. Ami az árban benne van, azért adható.
2022. máj. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%
Az lenne a tisztességes, ha ilyen helyen nem fogadnának el borravalót.
2022. máj. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
29%
6-os: a borravalót az kapja, aki felszolgál. A szervízdíjat a fönök! A borravalót mindig annak adták meg adják ma is, aki dolgozik!
2022. máj. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
57%

Pincér vagyok, nagyon fura dolog ez a szervízdíj. Amikor először bevezették kb. 15 éve, egy 4*-os szálloda éttermében dolgoztam, és olyan szinten csökkent a jövedelmem (felére), hogy sírtam, ugyanis az egész szervízdíjat benyelte a tulaj, a borravaló pedig szinte a nullára csökkent.

Most is egy 4*-os szállodában dolgozok, itt a szervízdíjat megkapjuk, és a vendégek jó részétől borravalót is kapok.

Én mindenkit arra ösztönök, hogy amennyiben elégedett a kiszolgálással, adjon annyi borravalót, amennyi még jó szívvel belefér.

Azt tapasztalom, hogy a borravaló nem csak annak öröm, aki kapja, hanem annak is, aki adja.

Persze, ha családdal megyünk étterembe, én is szívesen adok.

2022. máj. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%

"a borravalót az kapja, aki felszolgál. A szervízdíjat a fönök!"

Csakhogy nem ezért találták ki, hanem a zsebbe csúsztatás kiváltásáért. A főnöknek kötelessége lenne kiosztani a borravalót az alkalmazottak között is, amiből nem csak a felszolgálók kapnának, hanem a segédek, takarítók is.

Csakhogy a magyar főnökök jó szokásuk szerint ezt úgy értelmezték, hogy akkor az a pénz az övék, a borravalót meg továbbra is a pincérnek kell "megszerezni", a kisegítőknek meg talán csurran-cseppen valami, ha úgy egyeztek meg korábban. Így vagy úgy, de ez akkor is kétszeres borravalót eredményez a kliensnek amiből az egyiket akkor is kötelezően kifizeti, ha csak elé dobták az ételt és nem is járna.

Azzal viszont nem számoltak, hogy a vendégek többsége kényszeresen adja a borravalót, akkor is, ha az már benne van az árban. Komcsi maradék, ahol csak az jutott előre bármiben is, aki lefizette az aktuálisan pozícióban lévő hatósági vagy egyéb alkalmazottat némi előnyért cserébe (lásd orvosok, közművesek, hivatalnokok, ellenőrök, brigádvezetők, rendőrök stb.)

2022. máj. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
69%
#8 Annak, hogy vki elégedett a kiszolgálással, alapnak kellene lennie.
2022. máj. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!