Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Találkoztatok már ezzel a...

Találkoztatok már ezzel a jelenséggel kínai étteremben?

Figyelt kérdés

Előző munkahelyemen megszerettem ezt a kínai kaja dolgot. Tudjátok, bementek, ott van kitéve készen egy rakás kínai kaja, és kérhetsz kis, közepes, nagy adagot, és úgy kapod a feltéteket, és a köretet. Tehát ilyen nagyon gyorsétterem utcai kaja formátumú kínai éttermekre gondolok.


Na már ott megfigyeltem, hogy 2 eladó volt. Egy magyar, és egy kínai nő. A magyar az nagyon megpakolta az adagot. De így rendesen, adott annyit hogy 2 napra elég volt nekem egy nagy adag, pedig tudok enni rendesen.


Aztán amikor a kínai nő volt annyit szedett, hogy éppen elég volt aznapra.


Hát mondom fura..


Na mindegy, most más helyre költöztem munkaváltás miatt, itt is van egy ugyan ilyen kínai gyorsétterem.


Már egy ideje sejtettem hogy sumákság megy itt is, mert a választható feltétek 2 csoprotra oszthatóak: darabos bundás hús, és a lötyibe "eldugott" káposztás répás hús.

Azt rögtön levettem, hogy ha a lötyis dolgot kéred (bármelyik típusból) abban jó ha van 2 darab pici hús, és 90% létyó. (káposzta, répa, kukorica, ilyesmi főleg) amikor meg a darabosat kérem, alig kapok néhány darabot.


Na most mivel szeretem ezt a kaját elhatároztam, hogy a létyóba kevert 1-2 csipet hús típusúból nem kérek, mert 90% káposzta és lé. Darabos csirkéket kell venni ha húst is akarok (bár azzal meg úgy trükköznek, hogy sokkal vastagabb tésztát csinálnak hogy többnek tűnjön a kevés) mégis több hús akad az olyan típusúban.


És képzeljétek el, megfigyeltem hogy lényegében amikor bemegyek, rögtön kérdi mekkora adagot kérek, tudjátok, aztán meg kérdi a köretet. Megmondom a köretet, és már kérdi h 4 feltét lehet, melyik legyen? mondom ez. a bundás csírke. És a kis kínai nő még el se kezdi szedni nekem az első típust amit mondtam, már sürget hogy mondjam a következőt. Senki nem áll mögöttem. Egy kis eldugott hely ez. Miért ez a kapkodás?


És baszki rájöttem hogy miért. Azt akarja elérni, hogy mivel előttem van kb 20 féle feltét, "vesszek el bennük" tehát járkáljak, nézegessem melyiket szeretném, és miközben nem figyelem azt hogy szed, simán kiszed 2 kis falatnyi valamit.


Tehát a bőség zavara, és a sürgetése teszi, hogy egyszerűen nem figyelek oda mennyit szed.


Amikor erre rájöttem persze egyből tesztelnem kellett.

Legközelebbi alkalommal amikor mentem mondom - tésztát kérek. És kérdi a feltétet.. Én meg mondom hogy azt a bundásat kérem. És már sürget hogy mondjam a következőt, de én szó nélkül csak nézem ahogy szed. Majd ha kiszedte a 3-4 adagot 1féléből, csak utána kezdek el nézegetni.


És basszus így sokkal több húst kapok. Ezt teszteltem. Ez tényleg így van. Ha figyelem végig hogy mennyit szednek sokkal több húst adnak. Ha elterelnek, én meg nézegetem a hatalmas elém tárt ajánlatot, koslatom vajon melyiket szeretném miközben kiszedi a kért félét, volt hogy szemem sarkában láttam, hogy a szedő kanállal oda nyúlt, és semmit nem fogott meg a húsok közül, és úgy tett mintha bele tette volna a kajámra.


Hát a pofám leszakad :D


Ez azért durva bakker.


Értem én hogy infláció de hogy így vakítsák a magyart..


Figyeljetek erre oda szerintem, aki ilyen helyeken eszik.


Ti jártatok már hasonlóan?



2022. júl. 29. 14:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Biztos nem igy van :D
2022. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Én eddig csak olyannal találkoztam, hogy a kisebb adag is elment egy normál adagnak, pedig nem szoktam keveset enni
2022. júl. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, én mindig csak illatos omlóst kérek rizzsel, szójaszósszal, nagy adagot :D

nagyon nem tudnak mit csalni ezen.. más nagyon be se jönne.


26/n

Szilvi

2022. júl. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Most ettől a sok dumától eltekintve, ha "kínai" szolgál ki az valószínűleg a tulaj, a magyar meg az alkalmazott, nyilván az előbbinek érdeke kevesebbet adni, de nem, én még nem figyeltem meg sosem ezt a jelenséget, nagyjából mindig egyforma volt minden adag abban 2-3 ilyenben, ahol megfordultam, de már évek óta nem megyek.

Már egyáltalán nem olcsó, jó meg nem volt sose, de néhanapján szükségből elment, de most már az összes ilyenben nagyon elúszott az ár-érték arány, ezrekért meg nem fogok hagymát, káposztát, répát, meg nátrium glutamátot enni. Legutóbb betévedtem, ki is jöttem, a nagy zöldséges-csirkés tészta 2000 felett volt, pedig vidéki város, inkább ettem egy menüt nem mesze tőle 1700-ért, minestrone levest, meg vasalt csirkecomb filét grillezett zöldségekkel és krumplival. (Ha elvitelre hoztam volna is max 1850).

OFF: Amúgy nagyon könnyű otthon is elkészíteni a legtöbbet 8lényegesen magasabb minőségben), azóta én is szoktam néha, hogy nem járok, ugyan annyi pénzért több adagot és hús is van benne, viszont glutamát nálam nincs, illetve egy jó wokkal nem is időigényes, persze értem én, ha a gyors kajálás a szempont, akkor ez nem játszik.

2022. júl. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Én csak ol,at figyeltem meg hogy hajszál volt benne.. azóta nem eszek kínait
2022. júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
fuj ne ..
2022. júl. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
de ebből ne legyen már rasszizmus :D naaa
2022. júl. 29. 16:49
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
a mienkben kisvárosban nem tudnak csalni, igaz itt magyar kiszolgálók vannak és csak az apa a kínai aki a szakács, mert a darabosokból is meg van határozva hogy 4 db.-ot kapsz. (legalábbis ami az a nagyobb golyó méretű) a lötyiseknél nem figyeltem meg. nálunk a közepes menünél választhatsz 3 feltétet, és ha ha lötyiset nem kérsz, van hogy az a 3x4 darab valamitől alig tudják lecsukni a dobozt. az egyedüli hátrányuk hogy az inflációt úgy oldották meg hónapokkal ezelőtt hogy az addig 1400-ba kerülő hirtelen másnapra 1700 lett. lefogadom azóta mégtöbb, rég jártam ott emiatt. én csak olyat tapasztaltam hogy volt egy eladólány, lehet szimpátiából a közepeset is a nagy dobozba adta nekem, ezáltal több tészta jutott kicsivel
2022. júl. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
egyébként nálunk nem jellemző ez a sürgetés sem, de ugye itt nincs is külföldi alkalmazott, és addig magamtól sem mondom mert már addigra átfutottam szemmel mit kérek (itt nincs olyan nagyonsokféle)
2022. júl. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A normális embereknek válaszul:

Hát igen, ahogy olvasom nálatok nem szokásos az ilyen. Úgy látszik csak itt tolják ezt itt valamiért így. Viszont azt is észrevettem, hogy ha délután megyek oda akkor csak max 2 feltét választható még. Tehát rendesen elkapkodnak mindent. Akkor ezek szerint azért trükközget így az eladó hogy délutánra is maradjon? Fura

2022. júl. 29. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!