Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért van alig magyar étterem...

Miért van alig magyar étterem más országokban, ha a világ legjobb konyhája a magyar?

Figyelt kérdés

A fôvárosokban is max 1-2, kisebb helyeken szinte mindig 0. vagy néha 1.

A hatalmas Londonban is csak 4 van.

Míg mindenhol millió olasz, kínai, japán, indiai, thai, amerikai, francia stb


A világ legjobb konyhájának kell lennie a legkedveltebbnek is. Ha meg annyira kedvelt és ismert, akkor hogy lehet belôle ennyire nagyon kevés?

Nem értem!



2022. nov. 25. 23:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%

A magyar konyha zsíros, fűszeres, nulla salátával - csak csípős almapaprika sé társai.


Messze nem jó, sőt!

2022. nov. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
92%

Én "magyarul" főzök az olasz családomnak és az echte német és amerikai vendégeimnek és csodák csodája, de mindegyik imádja és kéri.

Tudni kell minden "nyelven" jól főzni, én pedig jól főzök.

Nem attól jó a magyar kaja sem, hogy tocsog a zsírban és lángol a száj az erős paprikától, hanem az ízek (fűszerezés) harmóniájától, ahogy a világon minden nép konyhájánál.

A magyar konyha is roppant változatos, de ha valakinek az ismeretei csak a zsír-hagyma-pirospaprika=pörkölt kombóig terjednek és a gasztronómiai ismereteit a napköziben szerezte, azzal nem szabad vitatkozni erről.

Én elsődlegesen a magyar konyhát szeretem, amibe beszivárogtak vagy 200 éve a környező nemzetek (szlovák, román, szerb) ételek is, de ezen teljesen felesleges vitát indítani, mert ízlések és pofonok, teljesen szubjektív dolog.

Abban viszont biztos vagyok, hogyha bárhol a világban éttermet nyitnék, nem mennék csődbe!

2022. nov. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

#12.


És melyek főleg azok az ételek, amelyek bejönnek az említett külföldieknek is?


Köszi ha válaszolsz!

2022. nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
96%

#13

Mindenféle levesek, még a savanyú tojásleves is pirított zsemlekockával, vagy levesgyönggyel.

A húslevesünk, a benne főtt hús rozmaringos, vajon sült krumplival, torma, fokhagyma, vagy gyümölcsmártással, jellemzően a meggy.

Vadas zsemlegombóccal, halászlé, rakott krumpli, töltött káposzta, töltött paprika (utóbbit a németek, amerikaiak szeretik nagyon) bakonyi sertésszelet (gombás-tejfölös) nokedlivel, lencsefőzelék füstölt hússal, krumplifőzelék fasírttal, sárgaborsó főzelék nem zsíros(!) sült oldalassal, zöldbabfőzelék/zöldborsófőzelék pörkölttel, kenyérlángos, de kedvelik a sajtos-tejfölös-fokhagymás lángost is, lecsó jófajta kolbásszal-tarhonyával, házi szilvás gombóc, derelye ...

Olasz rokonaim a mákos bejglit is imádják, így aztán mákos gubát is készítek, az is favorit.

Desszertek közül a rétesek, pogácsák, még a tepertős is. Levelesen, normális mértékben borsosan.

Ezeket a teljesség igénye nélkül soroltam fel, mert nem minden jutott eszembe, de az elmúlt 1-2 évben ezekből nem győztem főzni a kérésükre.

2022. nov. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
24%
Ej, látom sokan leszolták a magyar ételeket, de vigasztaljon az a tudat, hogy te (kérdezö) meg én tudjuk, ez a legfinomabb a világon. No meg azzal is vigasztalodhatunk, hogy azért kevés a magyar, magyaros étterem, mert a nagyon jobol kevés is elég:-)
2022. nov. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
83%
#14 Megindult a nyálképződésem...
2022. nov. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
73%

#16

:D

Köszönöm! Ez az igazi elismerés!:)

2022. nov. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
57%
Szerintem a külföldieknek poén megkóstolni egy pörköltet vagy gulyást az érdekesség kedvéért, de ennyi. Az egyetlen kajánk, ami szerintem bárhol megállná a helyét, különleges, nem egysíkú, az a vadas. Eleve rohadt egészségtelenül táplálkozunk.
2022. nov. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
91%
németek imádjåk långost,és gulyåslevest. ezt nem egyszer tapasztaltam.
2022. nov. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
67%

Azért van kevés -kevesebb mint régebben lehetett?- magyar étterem külföldön, mert a tulajdonosok nem magyarok, csak magyar állampolgárok, a nyereségre hajtanak, a minél előbb minél többre. Nem fizetik meg a szakácsokat, és mindenféle ázsiait vesznek fel, akik csak az összekutyuláshoz értenek.


A jó alapanyag sem olcsó, és rendes mangalicazsír helyett olajjal főzni, az nem megy. A magyarok elmennek, a helyi külföldiek meg igénytelenek, csak olcsó legyen, nem baj, ha kutyahús.

2022. dec. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!