Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért nem találok stabil...

Miért nem találok stabil munkaerőt? Más is szenved ezzel, vagy csak én vagyok szerencsétlen?

Figyelt kérdés

Fel eve nyitottam egy kissebb vendeglatoegyseget, meg csak nem is ettermet, csak egy kis reggelizo-kavezot. Nyilvan szempont hogy kedves, dekorativ es apolt csapattal dolgozzunk.

Fel ev alatt nem talaltam egyetlen stabil munkaerot sem. Igazabol nem is valogattam, mindenkit behivtam, aki jelentkezett. Zomevel fiatalok jelentkeznek, aranyosak, szepek, de mindenki dobbantani akar es csak rovidtavra keresnek munkat. Van aki suli melle keres, igy csak delutan er ra heti 3 napot, egyikojuk nyaron elmegy Tirolba, masikojuk Rodoszra szezonalis munkat vegezni… Fel ev nem sok ido, de mar most ugy erzem, hogy ez igy nem fog mukodni hosszutavon. Hiaba megy jol a hely, es hiaba tetszik az embereknek, hiaba annyi visszatero vendeg.. Folyamatosan hirdetni kell az allast mert valaki mindig epp keszul elmenni. Egyszeruen nem terul meg az a sok ido es energia amig betanitok 1-1 embert, ha ugy is csak par honapot/max fel evet lehet vele szamolni… Plusz nem is egy jo dolog a vendegek szamara sem ha folyton cserelodik a csapat. A fizetes tekinteteben nem gondolom, hogy keveset adnek, mindenkitol megkerdeztem mennyi a fizetesi igenye, es vagy annyit vagy tobbet kinaltam. Nyilvan most a hatalmas inflacio kozepette nem tudok csilliokat kifizetni senkinek, hiaba is akarnek, de mindenkivel ugy egyeztunk meg direkt, hogy megkerdeztem, mi az az osszeg ami szamara kenyelmes lenne. Szamszeruen ez jelenleg 1700/ora es az felett ugy, hogy nincs senki leterhelve, teljesen palyakezdok, nemelyikojuknek ez az elso munkahelye. Teljesen csaladias a legkor, nem szemetkedek senkivel, nem figyelek meg senkit, sot mar-mar tojashelyon lepkedek, mert orulok, ha egyaltalan talalok valakit aki dolgozni szeretne. Tehat alkalmazkodom es elnezek sok mindent mert nincs “mibol valogatni” Es mindez pest megyeben!

Persze teljesen totalisan megertem, en is dobbantanek kulfoldre a helyukben, nem eppen rozsas itt a helyzet, sem a hangulat, ezt egy percig sem kerdojeleztem meg. Engem csak az erdekelne, masok hogy elik ezt meg? Ha en egy reggelizobe nem talalok fix embereket rantottat sutni, akkor masok az ettermukbe hogy/hol/hogyan talalnak szakacsokat? Mivel fogjak meg oket, hogy ne menjenek kulfoldre?


2023. febr. 21. 16:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
93%
Ne kamaszokat 20 éveseket alkalmazz, egy anyuka egy sulis gyerekkel nem fog dobbantani, mert kell neki a biztos munka.
2023. febr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
88%

Hát az órabér amit írsz, vagy éhenhalni elég hó végén, vagy aludni nincs ideje az embernek annyit kellene melózni.

Nem bántásból írom, sejtem hogy nem egyszerű, de ennyiért én se mennék hosszú távra sehova szolidaritásból.

2023. febr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
92%
Nettó 1700 pedig jó,többet nem termel ki az alkalmazott. Nekem volt büfém, normális alkalmazottat 20 éve is nehéz volt találni, már rájöttem hogy az emberek ilyenek.
2023. febr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
88%

#3

Írtam hogy elhiszem hogy nem könnyű többet adni. Ettől viszont még nem lesz könnyebb megélni se belőle.

2023. febr. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
1-es ha jelentkeznenek gyerekes anyukak, nem zarkoznek el toluk, de csak huszonevesek meg tinik jelentkeztek eddig. Vagy 1-2 olyan 40es akikkel olyan alapveto problemak voltak hogy zsiros hajjal, apolatlanul jelentek meg az interjun, hianyos fogsorral, idaig pedig nem szeretnek sullyedni, azert csak elelmiszerrel foglalkozunk ..
2023. febr. 21. 17:42
 6/35 anonim ***** válasza:
89%

megėrtem hogy miért megy tirolba inkåbb dolgozni .több pėnzt keres 12-13euros órabért kap +trinktgeld.

te meg 4 euros órabérėrt kinålsz .

2023. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
92%

Szar munka szar fizetésért. Nyilván senki nem akarja ezt hosszútávon csinálni. Aki meg tényleg elkötelezetten vendéglátós, az nem kávézóban akar dolgozni, hanem valami komolyabb helyen.

(És mindezt elkötelezett vendéglátósként mondom. Én 15 éve léptem Magyarországról pincérként, ma már szállodaigazgató vagyok Svájcban.)

2023. febr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
87%
Én évekig dolgoztam hasonló helyen hát mit mondjak a reggelizővel az a baj, hogy korán van értelme fiatalok nem igazán szeretnek korán dolgozni. Aztán nyáron nagyon meleg van sütögetni .. amit nem mindenki gondol át, aki ilyen helyre megy dolgozni. A legtöbbször ott a hiba, hogy aki fix az nincs megbecsülve. Na meg a mutyi a bejelentéssel egy kész vicc… ezt mondjuk te nem tudom, hogy csinálod. Az 1700/ ora plusz 1 kaja vagy plusz jatt? Vagy valami plusz azért még van ?
2023. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
88%
Ez Pest megye vagy konkrétan Budapest?
2023. febr. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 NTBS ***** válasza:
91%
Alacsony bér, illetve emberi lustaság.
2023. febr. 22. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!