Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Akik azt mondják folyton,...

Akik azt mondják folyton, hogy régen 100 forint hatvan fillérért ettek, ma meg 4000 forintért, s rákérdezek, hogy akkor arányaiban ez jobb volt a keresethez képest, akkor miért nem tudnak sokszor válaszolni?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, szeretek néha olcsó kifőzdékbe beülni, ha megkívánom a meleget, de most jár le az ilyeneknek a kora. Válság. Igények megváltozása. Stb.

A régi rendszert nem ismerhettem.



2023. ápr. 22. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Tessék?
2023. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
nezz utanna anno mennyi volt az atlag fizu pesten es akkor hassonlitsd össze
2023. ápr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Azért nem tudnak válaszolni, mert csak a saját ostobaságukat tudják szajkózni .

Ha tényeket közölnek velük, akkor megsértődnek és elkezdenek azzal jönni, hogy a mai fiatalok még nem tudják mi az élet meg a többi f@szság...

Sajnos ostobák ez a lényeg . Persze tisztelet a kivételnek.

2023. ápr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom miért nem tudnak neked válaszolni?

Nem vagyok a régi idők visszasírója, sőt, de tény, hogy többet ért a pénz.

Én ezt az összehasonlítást az benzinnel szoktam elvégezni, mert annak az ára kihat mindenre.

Az 1970-es évek második felében 3500Ft volt a fizetésem és a benzin literje 4Ft volt. A havi fizetésemből 875 liter benzint tudtam volna venni.

Most a nyugdíjam 200eFt, ebből 330 liter benzinre futná, majdnem csak az 1/3-ára.

2023. ápr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolás koromban 10 ft napi zsebpénzt kaptam, amiből reggeliztem, ebédeltem. 74 F
2023. ápr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan régre visszamenőleg nem emlékszem, de 1999-2022 között átlagosan 4-szeresére drágultak a dolgok (2x-6x).

A fizetésem pedig 10-szeresére nőtt ez alatt. Persze, közben idősebb lettem, illetve továbbképeztem magam, ezek a fizetés emelkedésével járnak. Ha az 1999-es önmagam mostani fizetését veszem, akkor 7-szeres az emelkedés.

Ami érdekes, hisz ezek szerint, legalábbis az én szakmámat tekintve (egészségügy, de nem orvos), jobban nőtt a fizetés, mint a bolti árak.


A kérdésre utalva, konkrétan egy kétfogásos napi menü 354 Ft volt 1999-ben, 1610 Ft 2022-ben.


A KSH adataiból szedtem az infókat.

2023. jún. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!