Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Dolgozott már valaki német...

Dolgozott már valaki német nyelvű országban szállodai pincérként/szakácsként? (gondolok itt ausztriai síparadicsomokra, vagy Bajorország)

Figyelt kérdés
Milyen szobában szállásoltak el bennetek? Ha utólag visszagondoltok megérte-e kimenni? Elégedettek voltatok a fizetéssel? Sok túlóra volt?

2013. jún. 16. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg nem dolgoztom siparadicsomba vagy olyan helyen ahol szallast is adnak.Jelenleg becsben dolgozok,van egy magyar szakacs kolegam aki hosszu eveken at dolgozot kulonbozo siparadicsomakban.O meselte,a szobakban 2 szemelyt raknak ossze altalaban,es igen megerte itt dolgozni.Szakacskent a minimum 2000 euro de ugy altalaban a pincerek is megkeresik ezt az osszeget.Itt Becsben ahol vagyunk,o megkeresi ugy atlagban a 2200 eurot de viszont ebbol lejonn a 400 euro szallas,100 euro garazs stb:
2013. jún. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ :))
2013. jún. 17. 16:12
 3/4 anonim válasza:
szia. mi dolgoztunk síparadicsomban. salzburg tartományban. persze hogy megéri. szállásról annyi, hogy volt ingyen a hotel alagsorába, ezt hotel válogatja milyen. nálunk elég lepukkadt volt, de ha pénzt keresni mész ki akkor így tudsz sporolni, de a legtöbb hotel alagsorszállás elfogadható vagy jó állapotu. mi a főnök által épített személyzeti épületben béreltünk egy lakást, ahol kisfiunk is velünk volt. szoba nappali konyha fürdő mélygarázs net volt 400 euro. az egyszemélyes lakás volt 170 a kétszemélyes volt 200, a mienk volt a legnagyobb. teljes ellátás volt a férjemnek a hotelben, de mivel én nem dolgoztam ott már a kisfiam végett, ezért bejárni nem járt be külön, csak akkor evett, mikor dolgozott. pincérként 1500 volt az alap, de járt a forgalom után 3 % és a borravaló, és ha még kicsit ügyeskedni is tudsz, akkor télen a szezonban megkereshetsz 2500 eurot, vagy többet is pénztárcásként. a nem pénztárcásoknak se borravaló, se % után nincs semmi. ők kb. 1200eurot kerestek. szakácsoknak szintén csak a fizu van 1500-1600 euro, egyéb konyhai dolgozo 1200-1250 euro. viszont a nyelvtudás fontos és kell egy kis pénz induláskor. amugy menj, mert megéri. mi is már évek óta élünk kint, most már bécs mellett vagyunk egy duna menti városban, hogy az otthoniakhoz közelebb legyünk, mert jön a második baba. de itt messze nem lehet annyit keresni, mint egy téli síszezonban. remélem tudtam segiteni.
2013. jún. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
az előző vagyok megint. túlórázni ha kellett mindig megfizették a pincéreknek, a szakácsok a vacsora után amugy sem kellettek. de nem kellett halálra dolgozni magukat, de a télen kemény a karácsony, szilveszter, meg mikor a hollnadok jönnek februárban. én wellnesrészlegen dolgoztam, senkit nem érdekelt hogy tuloráztam. a végén, már nem is maradtam, ami belefért a munkaidőbe azt megcsináltam és ami nem az ottmaradt.
2013. jún. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!