Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Valóban vannak ilyen sunyiságo...

Valóban vannak ilyen sunyiságok az éttermeknél? Feljegyzik az étteremek vagy a futárok az ilyet maguk között?

Figyelt kérdés

Másik kérdés kapcsán jutott eszembe illetve már gondolkoztam rajta korábban is. Ha ételt rendelek, azt általában 2 helyről hozatom (pizzás vagy japán kaja), mindig időben itt az étel, finom, meleg. Vendéglátóztam korábban, így válság ide vagy oda, a 10%-ot megadom tisztességesen, legalább rájuk boríthatom az apróm is, nem haragudott érte eddig egyetlen futár sem. Mondjuk egy 2470 forintos rendelésnél nem 30-cal bököm ki a szemét, hanem adok mondjuk 2700-at.

Na maga a kérdés: tudják azt az éttermeknél vagy a futárok, hogy melyik helyen adnak normális borravalót? Oda előbb mennek, jobban ügyelnek az ételre vagy sorrendben megy a dolog?


2013. dec. 6. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Egész biztos megbeszélik a gyakoribb megrendelöket egymás között, föként a negatív tapasztalatokat, de azt is, aki mindig rendes velük. Ez nem hivatalos, de létezö dolog.
2013. dec. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Természetesen, a törzsvendégek abszolút előnyt élveznek, hiszen általában belőlük él a cég, ezen belül meg előnyt élveznek a jobban jattolók, mivel belőlük meg a dolgozók élnek.
2013. dec. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ezt nem mondanám sunyiságnak, teljesen nyílt, és érthető. Logikátlan lenne másképp csinálni, se az üzletnek, se nekik nem lenne jó.

Feljegyezni nem kell, attól, hogy nem együtt találkoznak a vendéggel, külön-külön ismerik őket, tudják a címüket, napi szintű beszéd téma.

Ahogy más a munkahelyén a munkájáról (is) beszél, ugyanúgy ők is.

2013. dec. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem csak olyannak adok borravalót,akivel többször hozatok valamit,bár rendelni ételt nem szoktam,ha othon vagyok,akkor már magam készítem el...de pl marha éhes vagyok,és a városban van dolgom,és beűlök valahová megenni valamit,mindíg szoktam egy kis aprót hagyi (200Ft) Nap végén úgyis kasszáznak,zárnak...és amúgy is csak emlékeznek rá..az ilyet könyebben megjegyzi az ember,ugyanis.
2013. dec. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kedves ès a jól jattoló vendég mindig előnyt élvez. A szèpsègszalonokban, a vendéglàló egysègekben, stb. Az ilyen helyen dolgozók "jattból èlnek", ezèrt az ilyen vendégeket igyekszünk megtartani.
2013. dec. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenki kapott egy zöld ujjacskát.
2013. dec. 7. 17:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!