Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Valaki találkozott már Szegede...

Valaki találkozott már Szegeden vagy környékén éclair fánkkal? Esetleg bárhol az országban az igazi francia éclairt megközelítő ízzel?

Figyelt kérdés

Azt a hiteles francia éclairt keresem, amiből mindig igyekszem beszerezni rengeteget, ha lehetőségem jut Franciaországba menni.


[link]


Egyszerűen megőrülök érte. A francia barátom anyukája receptkönyvéből már sikerült egy hiteles tésztareceptet beszereznem, de a krémet és a mázat nem sikerül tökéletesre eltalálni. Házilag sose sikerül olyan jóra, mint kint a pékségekben. Továbbá, nem tudom, mivel készítik azt a fényes csokimázat a tetejére, így az enyém mindig unalmas és egyszerű olvadt csokiból áll.


Egyszer vettem magyarosított "éclair fánkot" egy cukrászdában, de valami borzalom volt. Olcsó ízű csokis tejszínhab + sima tejszínhab és vaníliakrém keveréke volt, a félbevágott sütibe töltve, méretre 5x akkora mint a valódi éclair.


Félreértés ne essék, nem vagyok elengedve pénzben annyira, hogy mindennap darabonként 2 eurókért megvegyek féltucatnyit, de néha nagyon jól esne egy autentikus francia éclair, és itthon lehetetlennek látom beszerezni.



#cukrászda #francia #pékség #fánk #Eclair #képviselőfánk #pâte à choux #éclair au chocolat
2015. máj. 31. 07:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten szoktál járni? Itt akad néhány francia cukrászda, import francia cukrászokkal :) A La Praline és az A table! ilyenek, előbbinél kóstoltam éclairt, pont az általad keresett, kétfalatnyi fajtát készítik. Talán még a Zazzi cukrászdában is találhatsz, ők a francia vonalat követik. Szegedi beszerzési forrás ügyében én a helyedben megkérdezném Csengét, ennek a blognak a szerzőjét :) [link]
2015. jún. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!