Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szabálytalan/ciki dolog jobb...

Szabálytalan/ciki dolog jobb kézen vinni a tálcát és nem a balon egy pincérnek, vagy nincs vele baj?

Figyelt kérdés
A bal kezemen valamiért nem tudom rendesen, valamiért nem fordul ki úgy a könyököm, a jobbomon semmi gond nincs vele, a tányérokat pedig tudom vinni a balon gond nélkül.

2015. dec. 17. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom étteremtől függ. A kockásterítős kisvendéglőben senkit nem érdekel, a csilivili helyen már lehet, hogy rádszólnak miatta.
2015. dec. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
De, van vele baj. Egy kicsit is normálisabb helyen nem lehet.
2015. dec. 18. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Feltehetően rejtett balkezes vagy. Ezek a szabályok egyébként elsősorban a jobbkezesek világára alakultak úgy, ahogy.
2015. dec. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel szabályosan jobb kézzel kell tálalnod, ezért baj - ugyanis ha a jobb kezedben van a tálca, akkor nem tudod másként használni.
2015. dec. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 szaszaa11 ***** válasza:
100%
Sajnos ez nem elfogadható. Büfében, kocsmában elmegy, de már kisebb vendéglőben sem elfogadott. Nekem is eleinte gondot jelentett, hiszen a jobb kezem erősebb, ügyesebb. De sajnos ezt meg kell tanulni. Ez a felszolgálás alaptörvényei közé tartozik, és nem az a baj vele, hogy ciki, vagy csúnya, hanem hogy így nem fogsz tudni szabályosan italt felszolgálni. A vendégnek nem teheted a bal kezéhez az italt. Sajnálom. Gyakorolj! Sok szerencsét :)
2015. dec. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szaszaa11 ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Azt elfelejtettem mondani, hogy viszont a jobb kezeddel rásegíthetsz a tálca tartására. Nagyon magas szinten is alkalmaztuk ezt a kollégákkal, mikor nagy mennyiségű, nehéz italt vittünk egy tálcán. Ez szakmailag is elfogadott, hogy a jobb kezeddel megfogod a tálca peremét, persze nem két kézzel viszed, a bal kezed Továbbra is a tálca közepén marad. Így egy idő után menni fog a jobb kezed nélkül is!
2015. dec. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát ha kevesebb italt kell vigyek úgy elmegy a bal kezemen egyedül, csak ha többet kell akkor már egy kézzel nem megy és így nem tudok rögtön a tálcáról felszolgálni sem, valamiért az egész tenyeremet nem tudom aláfordítani a tálcának, csak az ujjaimmal tartom inkább, a jobb kezemen nincs vele semmi baj, ott az egész tenyeremmel rá tudok támasztani.
2015. dec. 24. 15:46
 8/8 szaszaa11 ***** válasza:
100%
Az nem gond ha csak az ujjaiddal tartod, kis súlynál úgy is szokás, mert stabilabb. Nagyobb súlynál meg automatikusan a tenyered veszi át a terhet. Nyugodtan segíts rá a jobb kezeddel. Ha van szervizasztal, oda leteheted a tálcát. De amúgy szakmailag szabályos az is, ha az asztal végére lerakod a tálcát, persze a vendéget ne zavarja. Bár azért egy kicsit normálisabb helyen már vannak szervizasztalok. Én férfi vagyok, elég nagy étteremben dolgoztam, és sokszor a kerthelyiségből hordtuk be a nagyplatón az italt, a 200m hosszú terem végébe. Tehát mentünk kb. 250 métert a tálcával... De mire odaértem, azthittem falhozvágom a tálcát, úgy fájt a kezem. Sajnos ez a szakma velejárója. De legalább nem vagyok tiszta festékesek, meg nem kell 200 kilókat emelnünk, nem? :) mindig a jo oldalát kell nézni ;) szorítok neked. Ha gondolod keress meg privátban tudok adni tippeket.
2015. dec. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!