Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hány perc után fogy el az...

Hány perc után fogy el az átlagos éttermi vendég türelme, ha nem kap kaját?

Figyelt kérdés
Mennyi az az idő, amelyen belül illik felszolgálni a kaját a rendeléstől kezdve?
2016. jún. 18. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Hát én maximum 30 percet vagyok hajlandó várni. Ha nem hozzák ki, akkor felállok és elmegyek. Onnantól kezdve nem érdekel, hogy a pincér erősködik, hogy "2 perc és hozom"
2016. jún. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Ez az ételtől függ.

Pl. van ahol frissen készítik, a halászlét, le is van írva és el is mondják, hogy 1 órát kell várni, vagy előre meg kell rendelni.

És biztos van még néhány ilyen étel. De ezeket illik előre jelezni, ha valaki ilyet választ.

Egyébként meg fél óra nálam is kb. Ennyi szokott lenni. Ez még nem olyan sok. Főleg, ha pl. kérsz levest, az előre meg van főzve, csak melegíteni kell. Addig amíg azt eszed, már készülhet a második fogás.

De igazából még nem mértem az időt :) Helyzettől is függ. Ha sietek, akkor idegesítő várni. Ha ráérek, és pl. közben iszogatunk, akkor észre sem veszem, hogy meg az idő.

2016. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Én is nagyjából fél órát gondolok, bár én 2 percen már nem balhéznék, ha megesküszik, hogy máris hozza. Azzal, hogy otthagynám és másik éttermet választanék, csak újabb percek mennének el, viszont megemlíteném, hogy most már akkor hozzon ajándékba egy aperitifet, vagy desszertet, ha nem akarja, hogy rossz színt keltsek az étteremről, vagy felálljak és elmenjek. És fog hozni, mert érdeke.
2016. jún. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Időpont ma 13:10 -nek

Azért írtam, hogy fél óra után már nem érdekel a pincér 2 perc múlva hozom válasza, mert tapasztalatból tudom, hogy az nem 2 perc várakozást jelent. Jártunk így párszor, hogy több mint fél óra után indulni akartunk de a pincér kérte maradjunk mert 2 perc és hozza ki. Maradtunk amivel annyit értünk el, hogy további 20 percet vártunk. 1 óra várakozás után már tényleg elindultunk de akkor másik pincér közölte, hogy már kész a kajánk 1 perc és hozza. Nem érdekelt minket.

Ez a szitu nem egyszer történt.

Múlt héten történt a következő eset. Étteremben ettünk, és mellettünk egy férfi közölte kicsit mérgesen a pincérrel, hogy 40 perce várnak az ételükre, és feltűnt nekik, hogy akik később érkeztek már azok is esznek, csak ők nem. A pincér közölte, hogy utána jár a rendelésnek, majd visszajött, hogy "akkor felveszem a rendelésüket, mert nincs meg amit rendeltek. A pasas mérges volt, elmentek..

2016. jún. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak mert épp egy étteremben ülök és meg akartam bizonyosodni, hogy normális, hogy tiszta ideg vagyok, hogy a cigánypecsenyémet 50 perc múlva hozták.
2016. jún. 18. 13:51
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Prolik.. az étterem nem McDonald's, ahol két perc múlva elédlökik a kész ételt.
2016. jún. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 perc várakozás után rákérdeznék, hogy miújság az étellel, mikorra várható. És ehhez mérten várnék még.
2016. jún. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb 20-30 perc, de amúgy nálam nem is az idő számít leginkább, hanem az időrend. Volt rá példa, hogy láttuk, hogy az utánunk érkezők már rég megkapták a kajájukat, nekünk az italunk rég elfogyott, mert annyit vártunk, hogy megittuk, ez volt vagy 3/4 - 1 óra várás. Aztán bocsánatért esedezve hozták hidegen a kaját és még egy ingyen kör italt.

De azért oda se mentünk azóta se.

2016. jún. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szaszaa11 ***** válasza:
64%

Egy két ember hozzáállása visszataszító. Egyrészt vannak ételek, melyeknek bő 30 perc szükséges, pl. Csülök, kemencés desszertek.

Másrészről 98%ban nem a pincéren múlik, hogy mennyi idő alatt kerül az étrl az asztalra.

13:10-es: miért tartozna bármiféle ajándékkal egy étterem, ha várnod kell? És mi az, hogy érdeke? Tévedsz!

Ha sietsz, irány a mcdonalds.

A tesoban tudtok 2 órát sorban állni?

Otthon mennyi idő alatt készül el az ebéd?

Figyelemmel vagytok az étteremben lévő vendégek számára?!


Ezért tart ott a vendéglátás, ahol! Ébresztő! Vendégek vagytok, nem rabszolgatulajdonosok!

2016. jún. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!