Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szerintetek mi az oka annak,...

Szerintetek mi az oka annak, hogy A Konyhafőnökben kevés "színmagyar" van?

Figyelt kérdés

Magyar származású ausztráliai ideköltözött 3 éve. Franciországban élő magyar (de már töri a magyart). Ázsiai származású, Németországban élő de magyar származású stb.


Így válogatták össze a versenyzőket vagy ennyire el van maradva gasztronómiailag Magyarország?


2016. okt. 16. 02:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindkét dologban van igazság, amit mondasz, mert valamennyire ugyanazt is jelentik. A jelentkezők közül (többezer ember kezdetben, ekkor még egyébként lehet, hogy jóval több a magyar származású versenyző) nyilván a legjobbakat választják ki, akik úgy látszik, többségében külföldi kötődésűek - ebből következik, hogy ott magasabb szintű gasztronómiai tudással rendelkeznek az emberek.


Nekem tetszik így a műsor, színes, izgalmas, de biztos van egy csomó ember aki fújjol hogy magyar műsorba magyar emberek kellenek. Szerintem az ilyen egye a "magyar" vegetaízű levesét és kapcsolja ki a tévét :)

2016. okt. 16. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
57%
A te értelmezésedben, kedves kérdező, mit jelent a "színmagyar". Én jó részben keleti szláv vagyok, mégis magyar az egyik anyanyelvem, magyar születésűnek is mondom magam. Mondj már egy színmagyart, kérlek szépen :D
2016. okt. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A "színmagyarok" - gondolom, ez alatt valószínüleg a MO-on élö jelentkezöket erted - feltelehetöen a "jó magyar konyha" szerint (sok zsír, marékszámra csípös füszerek, rántás, habarás, lisztes cuccok - készített ételekkel indulnak, amik nem fellenek meg a müsor és a mai követelmények szintjének.
2016. okt. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Igen, a magyar gasztronómia eléggé megállt a gulyás + a pörkölt + a hasonlóknál. Valóban jó, ha tanulunk egy kicsit más nemzetektől is.

Azt egyébként nem értem, hogy a séf is arra ösztönzi a versenyzőket, hogy merjen szárnyalni a fantáziájuk, de ha pl. egy ázsiai versenyző leteszi elébe a saját főztjét, és az őneki nem ízlik, akkor símán a szemétbe dobja!

Nagyon úgy néz ki: jó, hogy itt vagytok, de jobb ha elhúztok! Szánalmas viselkedés a séf részéről.

2016. okt. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

A színmagyarok nemigen főzőcskéztek, lóháton ugyanis elég nehéz dolguk lett volna.

Aki színmagyarnak vallja magát, bizonyítja, hogy a letelepedés előtti vándorlása alatt nem tanult semmit.

2016. okt. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Az értelmes és arra érdemes szakácsok már az előző évadokban voltak, ezért jönnek haza külföldről már a műsorba.


Olyanok meg nem neveznek akiknek a karrierjük abból állt hogy 20 év lángossütés a Balatonon nyáron, télen meg halászlé és zsírban sült rántott-hús.

2016. okt. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%

Csak azok versenyezhetnek, akik a ma divatos, egészségesnek hazudott ételeket főzik, és a tányérra csak egy falat ételt tesznek. De azt szépen kidekorálják.

Nálunk minden évben rendeznek hagyományos magyar ételekből versenyt, és mindig nagy sikere van.

2016. okt. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért választanak ki olyanokat, akiknek van rutinjuk más nemzetek komyhájában is, mert egyrészt jobban főznek, másrészt nem lesz annyira unalmas a menü, amit kihoznak az alapanyagokból.
2016. okt. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem látok ebben problémát. Igenis nekem szimpatikus volt ahogy a venezuelai Armando vagy a kínai Mengi főzött.


Én amúgy csínálnék egy Konyhafőnök International kiadást. És az itt levő multiknál dolgozó külföldieknek kéne jelentkezni kíváncsi lennék mi sülne ki abból. Csak az én munkahelyemen 3 dán,2 svéd, 4 amerikai, 2 brit, 3 kanadai, 4 kenyai, 3 indiai, 2 sri lankai, szenegáli, zimbabwei, 3 olasz, 3 spanyol, 2 francia,6 kolumbiai,1 mexikói,

venezuelai,brazil, panamai, 5 török, kazah, ukrán,2 orosz, örmény,1 ukrán is van a sok magyar mellett.

2022. nov. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a műsor nem arról szól, hogy valaki ízletes családi ebédet/vacsorát tud-e főzni, hanem az éttermi/vendéglői étkeztetésről.

Hány echte magyartól várható el, hogy polipot, vagy rákot/csigát tudjon úgy főzni, hogy azért pénzt is lehessen kérni alkalmas helyen?

Véleményem szerint a "tenger gyümölcsei' nem echte magyar/magyaros étel.

2022. nov. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!